| Aktualności - Strona Główna | Kolarstwo Górskie | MTB Boguchwała | 400 uczestników na starcie MTB Boguchwała! Mateusz Rejch najszybszy!

Aktualności - Strona GłównaKolarstwo GórskieMTB Boguchwała

400 uczestników na starcie MTB Boguchwała! Mateusz Rejch najszybszy!

Blisko 400 uczestników, w tym ponad 150 dzieci stanęło na starcie VI Wyścigu MTB Boguchwała. Tendencja wzrostowa się utrzymała, z każdą edycją kolarzy startujących w zawodach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie przybywa.  Na głównym dystansie SENIOR mało „gościnny” okazał się Mateusz Rejch (na zdjęciu głównym), kolarz teamu SST Lubcza, który o prawie 3 minuty wyprzedził Sławomira Dziwisza z teamu Fil-Bike. Na dystansie HOBBY najszybszy był Bartek […]

Blisko 400 uczestników, w tym ponad 150 dzieci stanęło na starcie VI Wyścigu MTB Boguchwała. Tendencja wzrostowa się utrzymała, z każdą edycją kolarzy startujących w zawodach organizowanych przez nasze Stowarzyszenie przybywa.  Na głównym dystansie SENIOR mało „gościnny” okazał się Mateusz Rejch (na zdjęciu głównym), kolarz teamu SST Lubcza, który o prawie 3 minuty wyprzedził Sławomira Dziwisza z teamu Fil-Bike. Na dystansie HOBBY najszybszy był Bartek Tyrakowski z teamu R.A.S. Superior Sowa Sport.

Podobnie jak w poprzednich edycjach start i metę zlokalizowano na terenie Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Niechobrzu. Punktualnie o godzinie 11 po wykonaniu rundy honorowej wokół boiska,  grupa ponad 140 kolarzy wyruszyła na liczącą około 47 kilometrów trasę. Była ona bardzo podobna do tej zeszłorocznej.  Sporo zawodników startowało tu po raz kolejny i wiedziało, że łatwo nie będzie… Kilkanaście minut później do rywalizacji przystąpili kolarze z dystansu HOBBY, którzy mieli do pokonania 18km. Oni również zaprezentowali się zgromadzonym na stadionie kibicom i w dobrym tempie rozpoczęli właściwą rywalizację.

Na stadionie pozostali najmłodsi i oni również rozpoczęli swoją rywalizację, ale to nie zajmowane miejsca były najważniejsze, a dobra zabawa i wszyscy startujący  i tak byli zwycięzcami.  Najpierw na dystansie jednego okrążenia ścigały się dziewczynki w wieku do sześciu lat. Świetną passę kolarzy grupy Stali Rzeszów rozpoczęła Maja Orzechowska i to ona jako pierwsza zameldowała się na mecie.  Wśród chłopców najszybszy był jej kolega z teamu Mikołaj Klaczkowski.  Musiał on pokonać…  42 zawodników, którzy rywalizowali w tej kategorii wiekowej! Podobna ilość młodych kolarzy stanęła na starcie w kategorii 7-9. Oni do pokonania mieli dwa okrążenia wokół stadionu, czyli około 800 metrów. Po pasjonującym finiszu najszybciej linię mety minął Borys Klaczkowski. Najszybszą dziewczyną w tej kategorii była z kolei Maja Janik.  Wśród dziewcząt w wieku 10-12 lat triumfowała Amelia Bożek z teamu Jedlicze, która od kilku lat nie schodzi z podium naszego wyścigu.  W rywalizacji chłopców najszybciej cztery kółka pokonał Kacper Rymut.  Trzeba przyznać, że rywalizację dziecięcą zdominowali zawodnicy ZKS Stal Rzeszów, którzy zgarnęli większość pierwszych miejsc. Na mecie, szczególnie w najmłodszych kategoriach nie brakowało uśmiechów, radości, a także wzruszeń i tradycyjnie zdjęć do rodzinnego albumu.

Młodzi zawodnicy nie zdążyli jeszcze skończyć rywalizacji, a na stadionie pojawili się już zawodnicy z dystansu Hobby. Po 36 minutach zmagań jako pierwszy finiszował przedstawiciel teamu R.A.S. Superior Sowa Sport- Bartek Tyrakowski. W rozmowie z naszym patronem medialnym Polskim Radiem Rzeszów zwycięzca chwalił skalę trudności trasy i jej przygotowanie. Ledwie trzy sekundy po nim linię mety minął Jakub Gryzło z Jasła, który został jednocześnie zwycięzcą kategorii wiekowej 36+. Wśród najmłodszych na dystansie Hobby (kategoria 13-16lat ) najszybszy był Bartosz Kurzydło, reprezentujący rzeszowską Stal. Najszybszą na trasie kobietą była Julia Nowik, startująca w kategorii 13-16 lat. W dwóch pozostałych kategoriach triumfowały zawodniczki reprezentujące barwy  miejscowego teamu SST Lubcza- Monika Nowak i Monika Matłosz. Miejsca na podium zajęły także Kamila Filipczak-Stasicka i Ewa Kowal.

Na dystansie SENIOR długo trwała zacięta walka. Trasa była zróżnicowana i ambitna, obfitowała w wiele technicznych zjazdów i podjazdów. Przebiegała między innymi przez Babią Górę, teren Parku Linowego Leśny Tabor, tradycyjnie przez widokowe miejsca wokół krzyża milenijnego w Niechobrzu oraz Przedmieście Czudeckie. W pewnym momencie od peletonu odłączyła się dwójka Mateusz Rejch i Sławomir Dziwisz. Wcześniej z powodu kontuzji z trasy musiał zejść zwycięzca dwóch pierwszych edycji Tomek Kubiak, który również jechał w czołówce.  „W decydującym momencie uciekłem Sławkowi”- opowiadał na mecie zadowolony Rejch. Linię mety minął przy dużej owacji, bowiem (z dużymi sukcesami)  reprezentuje team SST Lubcza!  Sławomir Dziwisz z teamu Fil-Bike wpadł na metę 2 minuty i 51 sekund później. Jako trzeci finiszował Adam Kawula. Cała trójka rywalizowała w kategorii M2, zatem podium zostało obsadzone.  Mocno obsadzona była także kategoria M4. W czołowej dziesiątce wyścig ukończyło trzech zawodników tej kategorii – kolejno Grzegorz Sowa, Robert Albrycht i Andrzej Miłek. W kategorii M3 triumfował kolejny przedstawiciel teamu SST Lubcza Michał Matłosz, zaś w kategorii M5+ Zenon Piziak. Najszybszą na mecie kobietą była 16-letnia Kamila Sowa ze Stali Rzeszów, zwyciężając tym samym kategorie K2.  W K3 i K4 dominowały zawodniczki Lubczy. Tą pierwszą kategorię wygrała Alicja Nerc, tą drugą Krystyna Miłek.

Przez cały dzień z nieba lał się żar i na pewno nie ułatwiał rywalizacji, ale zawodnicy dali radę!  W szranki stanęli zawodnicy wszystkich czołowych teamów z regionu, ale po skończonej rywalizacji wszyscy wspólnie odpoczywali, wymieniali poglądy. Impreza miała charakter prawdziwego pikniku, w którym jak co roku udział wzięły całe rodziny. Przyznano nagrody specjalne. Najmłodszym zawodnikiem na dystansie Senior został 15-letni Michał Kozubal, zaś najstarszym Waldemar Buczek. 47 kilometrowy dystans pokonał on w wieku 64 lat! Wyróżniono także najszybszą na trasie Senior mieszkankę i najszybszego mieszkańca z terenu Gminy Boguchwała. Nagrody zgarnęło małżeństwo Państwa Miłków- Krystyna i Andrzej, reprezentujący barwy SST Lubcza.  Wśród najliczniejszych teamów rozlosowano także specjalną nagrodę drużynową- bon o wartości 500 złotych na zakupy w sklepie z odzieżą sportową Cutline. Nagrodę wylosował Axel Sport Racing Team.

Na koniec pragniemy złożyć serdeczne podziękowania. Wszystkim startującym, za zaufanie którym nas obdarzyliście po raz kolejny tak licznie stawiając się na starcie. Teamowi SST LUBCZA za profesjonalne przygotowanie i oznaczenie trasy! Ponad 50 wolontariuszom Stowarzyszenia, siatkarzom SST Lubcza oraz Młodzieżowej Radzie Miasta Boguchwała,  którzy pomagali w przygotowaniu imprezy. Jednostkom OSP z Niechobrza i Racławówki, którzy dbali o bezpieczeństwo na trasie. Sponsorom za przekazane nagrody i okazane wsparcie. Patronom medialnym, polskiemu Radiu Rzeszów, portalowi nowiny24.pl i gazecie Nowiny oraz TVP3 Rzeszów za zapowiedzi i fachowe relacje oraz fotorelacje. Impreza dofinansowana została z budżetu Gminy Boguchwała na rozwój sportu.

dscf6412-large

Amelia Bożek z teamu Jedlicze po raz kolejny stanęła na podium w kategoriach dziecięcych

Amelia Bożek z teamu Jedlicze po raz kolejny stanęła na podium w kategoriach dziecięcych