| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Druga wygrana Iskry Mapei Rzeszów.

BALS: Druga wygrana Iskry Mapei Rzeszów.

W piątkowy wieczór rozegrano tylko dwa pojedynki Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.  Z wygranej mogła cieszyć się Iskra Mapei Rzeszów, która w trzech setach pokonała Sędziów PWZPS. W II lidze w bezpośrednim starciu zadebiutowały dwa zespoły- Rzeszowski Węgiel i Young Team Racławówka. Ci pierwsi mają w swoich szeregach kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy przez wiele lat występowali w rozgrywkach. Ten drugi zespół- jak sama nazwa wskazuje zrzesza głównie młodych graczy, […]

W piątkowy wieczór rozegrano tylko dwa pojedynki Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.  Z wygranej mogła cieszyć się Iskra Mapei Rzeszów, która w trzech setach pokonała Sędziów PWZPS. W II lidze w bezpośrednim starciu zadebiutowały dwa zespoły- Rzeszowski Węgiel i Young Team Racławówka. Ci pierwsi mają w swoich szeregach kilku bardzo doświadczonych zawodników, którzy przez wiele lat występowali w rozgrywkach. Ten drugi zespół- jak sama nazwa wskazuje zrzesza głównie młodych graczy, absolwentów Gimnazjum w Racławówce. W starciu z dużo bardziej ogranymi przeciwnikami próbowali oni podjąć walkę, ale nie ugrali choćby seta.

Iskra Mapei Rzeszów- zeszłoroczny brązowy medalista rozpoczął ten sezon od zwycięstwa w pięciu setach z Royalami. Teraz udało się zgarnąć komplet punktów w pojedynku z Sędziami PWZPS. Ci przystąpili do meczu osłabieni i grali piątką zawodników. Początek spotkania był jeszcze wyrównany i Iskra długo nie mogła złamać rywala, ale w drugiej części seta przyśpieszyła, wzmocniła serwis i odskoczyła na 5 oczek, by ostatecznie triumfować do 19. Drugi set był bardziej jednostronny, bo Iskra dominowała od samego początku i cały czas wysoko prowadziła. Rzeszowianie grali składnie i skutecznie w ataku, prezentując kilka kombinacyjnych zagrań. To zaowocowało zwycięstwem do 16. Sędziowie próbowali jeszcze powalczyć w trzeciej partii, ale w końcówce rywale bardzo dobrze pograli w obronie i wykorzystali kontry. Tym razem zwyciężyli 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

ISKRA MAPEI Rzeszów – Sędziowie PWZPS 3:0 (25-19, 25-16, 25-20)

MVP: Mateusz Kocur (ISKRA MAPEI)

W drugim piątkowym spotkaniu po przeciwnych stronach stanęła dwójka debiutantów, ale w zasadzie tylko Young Team Racławówka rzeczywiście miał w swoich szeregach graczy, którzy wcześniej w tych rozgrywkach nie występowali. Drużyna Rzeszowski Węgiel pod taką nazwą wystąpiła po raz pierwszy, ale w jej składzie znalazło się wielu bardzo doświadczonych zawodników, którzy w przeszłości zdobywali tytułu mistrzowskie BALSu. Wśród nich chociażby wracający do rozgrywek sześciokrotny ich zwycięzca- Michał Pomianek. Jego zespół był zdecydowanym faworytem pojedynku, ale początkowo popełniał sporo błędów i aż do stanu 15:13 trwała zacięta walka. Później wspomniany Pomianek przycisnął przeciwników serwisem, a jego zespół błyskawicznie odskoczył i wygrał do 16. W drugim secie Rzeszowski Węgiel od początku do końca utrzymywał wysoką zaliczkę, a gracze z Racławówki popełniali więcej błędów, psując sporo zagrywek i w efekcie przegrali do 9. Trzecia partia znów była wyrównana. Zespół z Rzeszowa nieco przysnął, kilka razy popełnił prosty błąd i młodzi rywale odskoczyli na trzy oczka. Young Team miał szansę na zwycięstwo, bo prowadził już 18:15, ale w końcówce górę wzięło większe doświadczenie rzeszowian, których liderem był Pomianek.

YOUNG TEAM Racławówka – RZESZOWSKI WĘGIEL 0:3 (19-25, 9-25, 23-25)

MVP: Michał Pomianek (RZESZOWSKI WĘGIEL)