| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Geronimo na fali, Nagły Zryw Piwosza z szansami na awans.

BALS: Geronimo na fali, Nagły Zryw Piwosza z szansami na awans.

Piątkowy wieczór  w BALSie był wyjątkowo spokojny, bo rozegrano tylko dwa pojedynki. W pierwszym z nich Nagły Zryw Piwosza Boguchwała pokonał Masters Team i wskoczył na fotel lidera tabeli. Nawet jeśli rywale wygrają swoje zaległe pojedynki w piątej kolejce, to team z Boguchwały ma szanse do samego końca liczyć się w walce o awans. Drugie z rzędu zwycięstwo w trzech setach odniosła ekipa Geronimo i podskoczyła w górę tabeli.   Pojedynek „Piwoszy” z Masters […]

Pojedynek „Piwoszy” z Masters Teamem nie stał na najwyższym poziomie i obie ekipy popełniały sporo błędów. Pierwsza partia była jeszcze dość wyrównana, ale sytuację kontrolowali gracze z Boguchwały i to oni zwyciężyli do 22. Dwa kolejne sety były jednostronne, ale miały zgoła odmienne oblicze. W pierwszym z nich dość nieoczekiwanie do walki poderwał się zespół z Rzeszowa i wygrał 25:14. W trzeciej partii wynik był identyczny, z tą różnicą, że z wygranej cieszył się Nagły Zryw Piwosza. Więcej emocji i ciekawszych akcji kibice mogli obejrzeć dopiero w czwartej odsłonie, w której trwała zacięta walka. W końcówce więcej chłodnej głowy zachowali gracze z Boguchwały i to oni zwyciężyli 26:24. Dzięki temu mają na swoim koncie 10 oczek i przynajmniej do kolejnego piątku pozostaną liderem II ligi.

NAGŁY ZRYW PIWOSZA Boguchwała – MASTERS TEAM Rzeszów 3:1 (25-22, 14-25, 25-14, 26-24)

MVP: Kacper Kowalik (NAGŁY ZRYW PIWOSZA)

W drugim piątkowym pojedynku po przeciwnych stornach siatki stanęły zespoły Geronimo i Motoresu. W spotkaniu tym sporo było walki, a kibice obejrzeli kilka lepszych wymian. Premierowa partia początkowo lepiej układała się dla Motoresu, ale skuteczne zagrywki dały przewagę, a w rezultacie także i  zwycięstwo ekipie Geronimo. Drugi set również był bardzo zacięty. Motores znów prowadził 4 oczkami, ale roztrwonił całą zaliczkę i w końcówce po skutecznych atakach Karola Zwolińskiego Geronimo zwyciężyło do 23. Rzeszowska ekipa poszła za ciosem i w trzeciej odsłonie dominowała na parkiecie. Tym razem wygrała do 25:20 i odniosła drugie z rzędu zwycięstwo w trzech setach.

GERONIMO Rzeszów -MOTORES Rzeszów 3:0 (25-22, 25-23, 25-20)

MVP: Karol Zwoliński (GERONIMO)