| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: W hicie kolejki Volley Club zwyciężył z Partlukiem.

BALS: W hicie kolejki Volley Club zwyciężył z Partlukiem.

W piątkowym hicie Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Volley Club Wola Zgłobieńska zwyciężył z Partlukiem 3:0, ale spotkanie było zacięte i wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach. Pierwszą wygraną w I lidze zaliczył beniaminek Joker Widełka. W ligowym debiucie komplet punktów wywalczył zespół MB Aerospace Rzeszów.   Jako pierwsi na parkiecie rywalizowały zespoły Jokera Widełka i Sędziów PWZPS. Jedni i drudzy nie mieli jeszcze na swoim koncie zdobytych punktów. […]

Jako pierwsi na parkiecie rywalizowały zespoły Jokera Widełka i Sędziów PWZPS. Jedni i drudzy nie mieli jeszcze na swoim koncie zdobytych punktów. Dwa pierwsze sety były zacięte i rozstrzygały się w końcówkach. Zespoły zdobywały punkty seriami i prowadzenie przechodziło z rak do rąk. W emocjonujących końcówkach lepiej zagrali zawodnicy z Widełki, wygrywając do 27 i 24. Sytuacja zmieniła się w trzeciej odsłonie. W pewnym fragmencie Sędziowie wygrali kilka dłuższych wymian i odskoczyli na cztery oczka, by ostatecznie triumfować do 19. W kolejnym secie zespół ten miał szanse na doprowadzenie do tie-breaka, ale skromne prowadzeni pozostawało po stronie Jokera i ostatecznie to ten zespół wygrał 25:23, a całe spotkanie 3:1. Dzięki temu zainkasował pierwsze punkty po awansie do I ligi. Sędziowie po 3 kolejkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym.

SĘDZIOWIE PWZPS – JOKER Widełka 1:3 (27-29, 24-26, 25-19, 23-25)

MVP: Marek Draus (JOKER)

Hitem kolejki miało być starcie zespołów z czołówki tabeli. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Volley Club i Partluk. Początkowo lepiej radził sobie zespół z Woli Zgłobieńskiej i osiągnął kilka punktów zaliczki. Serwisy Kamila Koniuszewskiego sprawiły, że Partluk odrobił niemal całość strat. W końcówce zawodnicy Volley Clubu nie pomylili się jednak w ataku i ostatecznie wygrali 25:23. Podobny przebieg miała druga partia. Zespół z Woli Zgłobieńskiej uciekał, przeciwnicy ryzykowali serwisem i odrabiali straty. Znów doszło do ciekawej końcówki. W niej skutecznie zagrał atakujący Volley Clubu Szymon Mędrygał, a jego ekipa triumfowała do 23. Partluk miał swoje szanse na przedłużenie tego meczu i w trzeciej odsłonie kilka razy obejmował skromne prowadzenie. Ładne wymiany mieszały się w tym spotkaniu z prostymi błędami. Raz jeszcze o zwycięstwie decydowała końcówka. Siatkarze z Woli Zgłobieńskiej popisali się efektownym blokiem i przejęli inicjatywę w grze na przewagi, a chwilę później dopięli swego i zakończyli to spotkanie, odnosząc trzecie zwycięstwo w sezonie.

VOLLEY CLUB Wola Zgłobieńska – PARTLUK Rzeszów 3:0 (25-23, 25-23, 29-27)

MVP: Tomasz Żuczek (VOLLEY CLUB)

Na koniec pozostał jeszcze pojedynek II ligi, w którym Megamix Niechobrz podejmował debiutujący w rozgrywkach zespół MB Aerospace Rzeszów. Początkowo rzeszowska drużyna miała chyba kłopot z wyczuciem hali i popełniała sporo błędów. Wykorzystali to niechobrzanie, którzy wygrali 29:27, a ich najskuteczniejszym zawodnikiem był Patryk Wiącek. W drugim secie MB Aerospace grał zdecydowanie lepiej. Długą serią zagrywek popisał się Marcin Demczak, a jego zespół osiągnął dziesięciopunktową zaliczkę i ostatecznie triumfował do 13. W dwóch kolejnych partiach ekipa z Rzeszowa również dominowała na parkiecie. Prezentowała bardziej poukładaną grę i wygrywała kolejno do 17 i 21. Dzięki temu w swoim debiucie mogli cieszyć się z kompletu punktów.

MEGAMIX Niechobrz – MB AEROSPACE Rzeszów 1:3 (29-27, 13-25, 17-25, 21-25)

MVP: Łukasz Wróbel (MB AEROSPACE)