| BALS | Finał ligi

BALS

Finał ligi

Ostatni akord tegorocznych rozgrywek za nami. 15 maja w Kielanówce odbył się finał V- edycji Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zgodnie z rodzącą się tradycją mecz finałowy był pojedynkiem mistrza- Strumyka Wola Zgłobieńska z Reprezentacją ligi. Był on poprzedzony starciem o prawo gry w pierwszej lidze, w którym to 9 zespół minionego sezonu Kopernicus Czudec podejmował wicemistrza II- ligi Orła Kielanówka.   Kopernicus Czudec- Orzeł Kielanówka […]

Kopernicus Czudec- Orzeł Kielanówka 3:1 (25-17, 23-25, 25-22, 31-29)

KOPERNICUS: Kusztyb, Gąsior, Środoń, Kamyk, Tota, Szczypek

ORZEŁ: Świder, Mazur, Dziadosz U., Dziadosz P., Tracz, Maliszewski

Jak przystało na mecz barażowy wzbudzał on wiele emocji. Spotkanie Orła z Kopernicusem stało na nie najgorszym poziomie, a także było zacięte i wyrównane. Zawodnicy z Kielanówki prawie we wszystkich setach prowadzili do połowy, ale końcówki należały do ich rywali. Tylko w drugim secie Orzeł zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najwięcej emocji dostarczył ostatni jak się okazało, czwarty set, w którym Czudec wygrał na przewagi 31 do 29, chociaż siatkarze z Kielanówki mieli już piłki setowe w górze. Drużyna Orła zagrała mecz tylko szóstką przy czym na przyjęciu zagrała Urszula Dziadosz, nominalna libero zespołu i poradziła sobie całkiem dobrze. Dobre zawody zawody rozegrali też Rafał Świder i Paweł Dziadosz. W drużynie zwycięskiej najskuteczniejszy był Bartek Kamyk. Dzięki temu team z Czudca pozostał w pierwszej lidze na kolejny sezon.

Strumyk Wola Zgłobieńska – Reprezentacja Ligi 2-3 (25-20, 25-23, 15-25, 16-25, 13-15)

STRUMYK: Jadam, Karlik, Rusin W., Rusin G., Rusin P., Kawuza, Skwirut (libero)

REPREZENTACJA LIGI: Dąbrowski, Tereszkiewicz,Mazurkiewicz, Lelek, Obirek, Maliczkowski, Depa, Roman, Pomianek, Szalacha oraz Sondej i Barczak (oboje libero)

MVP: Wojciech Rusin (Strumyk)

Pierwsze dwa sety to dominacja Strumyka. W Reprezentacji Ligi złożonej z siatkarzy większości drużyn widać było brak zgrania. Ponadto wielkie problemy sprawiały im potężne zagrywki braci Rusinów. Gdy wyglądało, że pierwszy set zakończy się dużą różnicą punktową, w końcówce reprezentanci ligi odrobili kilka punktów i ostatecznie przegrali do 20. W drugim secie zmienił się skład „ligowców”. Zagrali inni zawodnicy i również początkowo mieli problemy ze zgraniem. W pozostałych setach zaczęło wychodzić zmęczenie zawodników Strumyka, a coraz lepiej swoimi szóstkami kierowali rozgrywający doświadczeni rozgrywający Bernard Dąbrowski i Andrzej Tereszkiewicz. Strumyk przegrał wyraźnie trzecią i czwartą partie, więc na deser pozostał tie-break. W ostatniej odsłonie zawodnicy Strumyka zmobilizowali się i prowadzili do zmiany stron. Kilka błędów w końcówce dało zwycięstwo drużynie przeciwnej. Podobnie jak przed rokiem reprezentacja ligi, pokonała jej mistrza! Najlepszym zawodnikiem po raz drugi z rzędu wybrano atakującego Strumyka- Wojciecha Rusina. Do wyróżniających się zawodników tego meczu należeli również Grzegorz Rusin ze Strumyka oraz Michał Pomianek i Bartek Szalacha z drużyny przeciwnej. W przerwach meczów widownie rozgrzewały młode czirliderki zespołu Winners. Po tym meczu nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów, którego dokonał wiceburmistrz Boguchwały Piotr Klimczak. Oprócz trzech pierwszych miejsc I ligi, pamiątkowy puchar otrzymał mistrz II ligi Union-Jack Rzeszów, który po roku nieobecności powróci na parkiety wyższej ligi.