| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | III LK: Zwycięstwo siatkarek na inaugurację.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

III LK: Zwycięstwo siatkarek na inaugurację.

Po dwóch latach przerwy i występów w rozgrywkach młodzieżowych, drużyna siatkarek Lubczy powróciła do rozgrywek III Ligi Kobiet. Pierwsze starcie było prestiżowe, bowiem po przeciwnej stronie siatki stanął rywal „zza miedzy” AZS UR Rzeszów, który był gospodarzem meczu. Spotkanie było ciekawe, emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Nasz zespół zwyciężył pierwszą partię, ale w dwóch kolejnych na parkiecie przeważały rywalki. Od czwartego seta siatkarki z Racławówki zagrały koncertowo […]

Po dwóch latach przerwy i występów w rozgrywkach młodzieżowych, drużyna siatkarek Lubczy powróciła do rozgrywek III Ligi Kobiet. Pierwsze starcie było prestiżowe, bowiem po przeciwnej stronie siatki stanął rywal „zza miedzy” AZS UR Rzeszów, który był gospodarzem meczu. Spotkanie było ciekawe, emocjonujące i pełne zwrotów akcji. Nasz zespół zwyciężył pierwszą partię, ale w dwóch kolejnych na parkiecie przeważały rywalki. Od czwartego seta siatkarki z Racławówki zagrały koncertowo i przechyliły szalę zwycięstwa na własną korzyść. Niekwestionowaną liderką zespołu była Gabriela Strączek, która zdobyła 26 punktów!

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, a zespoły przez bardzo długi okres grały punkt za punkt. Spotkanie toczone było w szybkim tempie i na dużych emocjach, a większość akcji kończyła się po pierwszym mocnym ataku. Rzeszowski zespół popsuł kilka serwisów i dwoma punktami prowadziła Lubcza. W szeregach przyjezdnych ze stuprocentową skutecznością atakowała Gabriela Strączek, a ze środka mocno zbijała Katarzyna Niedziałek. W końcówce zespół z Racławówki wykorzystał kontry, dołożył skuteczny serwis i ostatecznie triumfował 25:21.

W drugiej odsłonie drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego ustabilizowała zagrywkę i popełniała mniej błędów w tym elemencie.  Przy serwisach A. Mazur AZS osiągnął cztery oczka przewagi. Lubcza przez dłuższy czas nie mogła odrobić strat, bo miała sporo kłopotów z przyjęciem. Miejscowy zespół popracował w obronie, wykorzystał kontry i prowadził 20:14. W końcówce podopieczne Andrzeja Tereszkiewicza poprawiły grę i próbowały gonić rywala, ale ekipa z Rzeszowa triumfowała do 20 i w całym spotkaniu był remis 1:1.

Od początku trzeciej partii lepiej wiodło się akademiczkom, które przy serwisach Stopy odskoczyły na pięć oczek. Zespół gospodarzy prezentował pewną grę, a bardzo skuteczna w ataku była kapitan drużyny Justyna Bator. Siatkarki Lubczy nadal miały problem z odbiorem zagrywki i nie mogło zbliżyć się do rywalek. Ostatecznie team z Rzeszowa zwyciężył do 16.

W czwartej partii do walki poderwał się zespół z Racławówki. Zawodniczki grały z dużym entuzjazmem i przy serwisach Gabrieli Strączek osiągnęły pięć punktów przewagi. Rywalki na chwile zniwelowały straty, ale skuteczne i efektowne ataki Aleksandry Barańskiej sprawiły, że Lubcza odbudowała zaliczkę i przy stanie trener gospodyń musiał poprosić o czas. Na nic się to zdało, bo przyjezdne były już na fali. Dobrze grę prowadziła rozgrywająca Weronika Mikulska, a jej ekipa triumfowała 25:19 i doprowadziła do tie-breaka.

Decydujący set początkowo przebiegał po myśli siatkarek z Rzeszowa, ale po serii zagrywek Klaudii Cisek Lubcza objęła prowadzenie 9:6. W tym czasie jej koleżanki ustawiły kilka skutecznych bloków. Uniwersytecki zespół zdołał zdobyć dwa punkty z rzędu i tym samym nieco zmniejszył straty. Przy stanie 12:9 siatkarki Lubczy dwukrotnie w jeden akcji wybroniły niesamowite piłki w obronie, a ostatecznie przebicie za darmo na drugą stronę  zaskoczyło rywalki. Stało się jasne, że niesione głośnym dopingiem swoich kibiców siatkarki z Racławówki już się nie zatrzymają. Ostatecznie mecz zakończyła skutecznym blokiem jedna z najmłodszych siatkarek na boisku 17- letnia Paulina Mędrygał.

Brawo za walkę i pierwszy triumf z bardziej doświadczonym rywalem. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że zespół pokazał charakter i pozbierał się do walki mimo że przegrywał 1:2. Poza tym ekipa musiała radzić sobie bez dwóch podstawowych siatkarek kapitan Natalii Baran oraz środkowej Małgorzaty Flagi. Dziękujemy za głośny doping naszym kibicom, wśród których była spora grupa siatkarzy  jednej i drugiej ekipy Lubczy 😀 W kolejną sobotę nasze siatkarki po raz pierwszy zagrają we własnej hali. Więcej szczegółów dotyczących tego spotkania już wkrótce.

KU AZS UR Rzeszów – LUBCZA Racławówka 2:3 (21-25, 25-20, 25-16, 19-25, 11-15)

AZS: Dziadosz, Stopa, Piskorowska, Bator (c), Olko, Mazur, Nykiel (libero) oraz Chodorowska, Czerwonka, trener: Tadeusz Olszowy

LUBCZA: Strączek (c, 26- punkty), Barańska (16), Mikulska (4), Niedziałek (16), Cisek (5), Mędrygał (8), Florczak (libero I) oraz Maciej (2), Krochmal (2), Worek, Ciepielowska, Gajdek (libero II) , trener: Andrzej Tereszkiewicz

sędziowali: Anetta Bieniarz i Marek Biros (Rzeszów)