| SIATKARZE | Lubcza nie dała rady Głogovii.

Lubcza nie dała rady Głogovii.

Nie powiódł się naszym siatkarzom sobotni wyjazd do Głogowa Młp na mecz trzeciej kolejki. Lubcza przegrała w czterech setach z tamtejszą Głogovią. To spotkanie znacznie lepiej rozpoczęło się dla naszego zespołu. Pierwszą wyraźną przewagę goście osiągnęli przy stanie 9:13 i grając bardzo pewnie w ataku, dowieźli je do końca. Ekipie z Racławówki dosyć dobrze układał się też początek drugiej odsłony, ale w pewnym momencie coś pękło. Gospodarze odskoczyli […]

Nie powiódł się naszym siatkarzom sobotni wyjazd do Głogowa Młp na mecz trzeciej kolejki. Lubcza przegrała w czterech setach z tamtejszą Głogovią. To spotkanie znacznie lepiej rozpoczęło się dla naszego zespołu. Pierwszą wyraźną przewagę goście osiągnęli przy stanie 9:13 i grając bardzo pewnie w ataku, dowieźli je do końca. Ekipie z Racławówki dosyć dobrze układał się też początek drugiej odsłony, ale w pewnym momencie coś pękło. Gospodarze odskoczyli na 17:12 i zaczęli powiększać przewagę. Dzień konia miał wprowadzony w trakcie pierwszej partii Marcin Bachórz. Ten zawodnik bardzo dobrze spisywał się w polu zagrywki, był też do bólu skuteczny w ataku. Dzięki temu Głogowianie zwyciężyli drugą odsłonę do 20. W pozostałych dwóch partiach utrzymywała się przewaga miejscowych. Nasi zawodnicy mieli wiele (uzasadnionych) pretensji do sędziów, co kompletnie wybiło ich z rytmu. Nakręceni zawodnicy Tomasza Jendryasska spisywali się pewnie w ataku, dołożyli sporo bloków i wygrali kolejno do 19 i 18, zapisując trzy punkty na swoim koncie. Na pewno tą porażkę mogliśmy wkalkulować, teraz czeka nas pojedynek w Rakszawie, a 8 listopada po raz pierwszy zagramy we własnej hali. Rywalem będzie wówczas Neobus Niebylec.

GŁOGOVIA Głogów Młp. – LUBCZA Racławówka 3:1 (21-25, 25-20, 25-19, 25-18)

LUBCZA: Masłowski, Róg, Koniuszewski, Hołobut, Kuśnierz, Ziarnik, Marć (libero) oraz Fedko, Świst, Bryliński,  Trener: Tereszkiewicz