| Turnieje szachowe | TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY BOGUCHWAŁA

Turnieje szachowe

TURNIEJ SZACHOWY O MISTRZOSTWO GMINY BOGUCHWAŁA

Dnia 20.12.2008 w Zespole Szkół w Racławówce odbył się tradycyjny 11 z kolei turniej szachowy o mistrzostwo gminy Boguchwała. Rozgrywki prowadzone były w trzech grupach wiekowych; grupa A- seniorzy, grupa- juniorzy starsi, grupa C – juniorzy młodsi. W turnieju brali udział zawodnicy z Boguchwały(6), Zgłobnia(13), Racławówki (7), Niechobrza(2) oraz Zwięczycy(10). W grupie A wystartowało 10 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Krok, przed Janem Czyżewskim i Piotrem Oleszczukiem – wszyscy ze Zwięczycy. […]

W grupie A wystartowało 10 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Krok, przed Janem Czyżewskim i Piotrem Oleszczukiem – wszyscy ze Zwięczycy. W turnieju wystartowało aż 28 juniorów w tym po raz pierwszy z nowo powstałego koła szachowego w Racławówce. W kategorii juniorów starszych zwyciężył Bartosz Rumak z Boguchwały przed Małgorzatą Gubernat ze Zwięczycy oraz Pawłem Kotem również z Boguchwały. W kategorii juniorów młodszych wygrał się po raz kolejny Ireneusz Opaliński z Boguchwały, który minimalnie okazał się lepszy od drugiego Bruno Cioch, trzecie miejsce zajął Michał Kotla(obaj ze Zgłobnia).

Na uwagę zasługuje fakt, że turniej prowadził młody świeżo upieczony sędzia szachowy Mateusz Kowalski, dla którego był to pierwszy turniej w tej roli.

Oprawę organizacyjną zawodów zapewnił Pan Adam Maciej – nowo wybrany prezes SST-LUBCZA.