| SIATKARKI | Zwycięstwo siatkarek z lokalnym rywalem.

SIATKARKI

Zwycięstwo siatkarek z lokalnym rywalem.

Takiego zwycięstwa z pewnością siatkarki Lubczy potrzebowały! Zespół z Racławówki pokonał w sobotę lokalnego rywala AZS Rzeszów 3:1. Spotkanie to rozpoczęło się lepiej dla Akademiczek, które prowadziły 12:8. Z czasem Lubcza wzięła się do odrabiania strat i w końcu objęła prowadzenie 21:18. To pozwoliło kontrolować końcówkę seta i zwyciężyć do 28. W drugiej partii ekipa z Rzeszowa bardzo szybko osiągnęła wyraźną zaliczkę i rozbiła przyjezdne, zwyciężając do 15. Role odwróciły […]

Takiego zwycięstwa z pewnością siatkarki Lubczy potrzebowały! Zespół z Racławówki pokonał w sobotę lokalnego rywala AZS Rzeszów 3:1. Spotkanie to rozpoczęło się lepiej dla Akademiczek, które prowadziły 12:8. Z czasem Lubcza wzięła się do odrabiania strat i w końcu objęła prowadzenie 21:18. To pozwoliło kontrolować końcówkę seta i zwyciężyć do 28. W drugiej partii ekipa z Rzeszowa bardzo szybko osiągnęła wyraźną zaliczkę i rozbiła przyjezdne, zwyciężając do 15. Role odwróciły się w kolejnym secie, tym razem na boisku dominował zespół z Racławówki, a bardzo długą serią w polu zagrywki popisała się Joanna Piech. Większych emocji nie było także w czwartej odsłonie. Lubcza szybko odskoczyła, AZS usiłował odrabiać straty ale siatkarki z Racławówki nie wypuściły z rąk okazji do drugiego w sezonie zwycięstwa i zwyciężając 25:17, przypieczętowały zdobycie kompletu punktów.

AZS UR Rzeszów – LUBCZA Racławówka 1:3 (18:25, 25:15, 15:25, 17:25)

AZS: Zięzio, Buszta (c), Stopa, Bieniarz, Broszkiewicz, Hejnosz, Nykiel (libero) oraz Pacak, Mazur, Krzeptoń, trener: Olszowy

LUBCZA: Piech, Sas, Ćwięka (c), Niedziałek, Strączek, Bańka, Ogrodnik (libero I) oraz Górniak, Soja, Stabryła (libero II), trener: Nerc

sędziowali: Bartłomiej Bembenek i Piotr Schontag (Rzeszów)