| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | III LK: Błyskawiczna wygrana siatkarek Lubczy.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

III LK: Błyskawiczna wygrana siatkarek Lubczy.

Zaledwie 60 minut trwał pojedynek drugiej kolejki III Ligi Kobiet. Siatkarki Lubczy bardzo pewnie pokonały Feniks Radymno, zwyciężając w poszczególnych setach do 14, 8 i 16. Prowadzenie miejscowych nie było ani przez moment zagrożone. Zespół z Racławówki prezentował bardziej poukładaną siatkówkę i zasłużenie odniósł drugi triumf w tym sezonie.   Od początku to spotkanie lepiej układało się dla siatkarek Lubczy, które przy serwisach Małgorzaty Flagi […]

Od początku to spotkanie lepiej układało się dla siatkarek Lubczy, które przy serwisach Małgorzaty Flagi odskoczyły na 8:4. Przyjezdne próbowały nawiązywać wyrównaną walkę, ale popełniły kilka błędów i różnica dzieląca obie ekipy wzrosła do siedmiu oczek. Nie myliła się za to atakująca miejscowych Gabriela Strączek i jej drużyna triumfowała pewnie, do 14.

Druga odsłona była jeszcze bardziej jednostronna. Zawodniczki z Racławówki grały dużo płynniej, dobrze pracowały w asekuracji. Nie miały też problemów w ofensywie. Mocna zagrywka gospodyń sprawiała przyjezdnym wiele problemów. Długą serią w tym elemencie popisała się chociażby Klaudia Cisek. Kilka razy podopieczne Andrzeja Tereszkiewicza ustawiły skuteczny blok. W efekcie triumfowały do 8, a seta efektownym atakiem po prostej zakończyła Natalia Baran.

Większych emocji nie było także w trzecim secie, bo Lubcza nie wypuszczała tego spotkania spod kontroli. Siatkarki z Radymna próbowały kilka razy poderwać się do walki, ale zaprezentowały jedynie parę ładniejszych akcji. Miejscowa ekipa cały czas utrzymywała wysoką zaliczkę. Nie myliła się Strączek, a kilka razy z krótkiej skutecznie zaatakowała Flaga. Przez długi fragment zespół z Racławówki utrzymywał pięć oczek zaliczki. Gdy z szóstej strefy efektownie uderzyła kapitan miejscowej drużyny Natalia Baran, na tablicy widniał wynik 22:14 dla Lubczy. Chwilę później Aleksandra Barańska zakończyła to spotkanie zbiciem z drugiej linii. Lubcza wygrała do 16, a w całym meczu 3:0.

Naszym siatkarkom należą się duże brawa za dobrą postawę i drugie zwycięstwo w tym sezonie. Po raz pierwszy zagrały we własnej hali, ale żadnej tremy czuć nie było. W następnej kolejce Lubczę czeka wyjazd do Zaleszan.

LUBCZA Racławówka – FENIKS Radymno 3:0 (25-14, 25-8, 25-16)

LUBCZA: Flaga (7- punkty), Niedziałek (4), Strączek (13), Cisek (5), Baran (c, 10). Mikulska (3), Florczak (libero I) oraz Barańska (4), Mędrygał, Krochmal  (2), Ciepielowska, Gajdek (libero II)

FENIKS: Piestrak, Lonc, Szczepanik, Wolańska, Rajchert (c), Szpunar, Kamińska (libero) oraz Karkowska, Panek, Kowal, Kalita, trener: Mariusz Szpunar

sędziowali: Łukasz Ziobro  i Mariusz Gadzina (Strzyżów)