| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Juniorki uległy Siarce Tarnobrzeg.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Juniorki uległy Siarce Tarnobrzeg.

Nasze młode siatkarki rozegrały trzeci mecz w tym sezonie. Tym razem we własnej hali mierzyły się z ekipą Siarki MOSiR Tarnobrzeg. Początek tego pojedynku był bardzo nerwowy w wykonaniu naszego zespołu, który popełnił kilka błędów w komunikacji i w łatwy sposób oddał rywalkom punkty. Dodatkowo przyjezdne dobrze prezentowały się w polu serwisowym i prowadziły 10:1. Zawodniczki z Racławówki szybko opanowały emocje i poprawiły swoją grę. Przy serwisach […]

Nasze młode siatkarki rozegrały trzeci mecz w tym sezonie. Tym razem we własnej hali mierzyły się z ekipą Siarki MOSiR Tarnobrzeg. Początek tego pojedynku był bardzo nerwowy w wykonaniu naszego zespołu, który popełnił kilka błędów w komunikacji i w łatwy sposób oddał rywalkom punkty. Dodatkowo przyjezdne dobrze prezentowały się w polu serwisowym i prowadziły 10:1. Zawodniczki z Racławówki szybko opanowały emocje i poprawiły swoją grę. Przy serwisach Klaudii Cisek udało się odrobić cztery oczka, później dobrą zagrywką rywalki od siatki odrzuciła Arleta Chudzicka i miejscowe przegrywały już tylko trzema punktami. Ekipa z Tarnobrzega zachowała jednak skuteczność w ataku, głównie ze środka siatki i ostatecznie podopieczne Andrzeja Dróbkowskiego triumfowały do 20.

Drugą odsłonę Lubcza rozpoczęła zdecydowanie lepiej i prowadziła 7:3. Ten set był dużo bardziej wyrównany, a kibice mogli obejrzeć kilka dłuższych wymian. Oba zespoły ofiarnie walczył w obronie. Siarka zdołała doprowadzić do remisu po 10. Miejscowe zawodniczki ponownie przejęły jednak inicjatywę i przez zdecydowaną część tego seta prowadziły jednym lub dwoma oczkami. W końcówce zawodniczki z Tarnobrzega zaryzykowały serwisem i odskoczyły na cztery oczka przy serwisach A. Furdyny. Gospodynie do końca próbowały gonić wynik, ale przegrały do 21.

Przegrany set negatywnie wpłynął na zespół z Racławówki, za to Tarnobrzeżanki złapały wiatr w żagle i w trzeciej odsłonie spisywały się bardzo dobrze. Skuteczna zagrywka przyjezdnych sprawiała problemy miejscowym. W dodatku ekipa Siarki rozkręciła się w ataku i zaprezentowała kilka efektownych akcji, ze środka i z prawego skrzydła. Ekipa Lubczy nie była w stanie poderwać się do walki i odrobić choćby kilku punktów. Zespół trenera Dróbkowskiego kontrolował sytuację do końca i ostatecznie triumfował do 14, a w całym meczu 3:0. Ekipa z Racławówki poprawiła grę w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. Za tydzień nasze siatkarki w wyjazdowym meczu zmierzą się z Szóstką Mielec.

LUBCZA Racławówka – SIARKA MOSiR Tarnobrzeg 0:3 (20-25, 21-25, 14-25)

SIARKA: Ćwikła, Kmuk, Hynowska, Tomczyk (c), Furdyna, Barabasz, Stępień (libero) oraz Polek, Dudek, Mierzwa, trener: Andrzej Dróbkowski

LUBCZA: Maciej M., Cisek, Chudzicka, Mędrygał P., Maciej A. (c), Krućko, Gajdek (libero) oraz Dziura, Mędrygał M., Smotryś, Bober, trener: Alicja Nerc

sędziowali: Robert Stachnik (Kozodrza) i Rafał Pragłowski (Dębica)