| Aktualności - Strona Główna | BIEGI | Za nami VIII Bieg Boguchwała Wisłoczysko

Aktualności - Strona GłównaBIEGI

Za nami VIII Bieg Boguchwała Wisłoczysko

Za nami VIII Bieg Boguchwała-Wisłoczysko, który odbył się w niedzielę na Rynku Miejskim w Boguchwale w ramach Festiwalu Smaki Jesieni Boguchwała 2023. Już tradycyjnie zorganizowano bieg na 10 km, a także biegi dziecięce i młodzieżowe. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło ponad 150 uczestników. W biegu głównym najszybszy okazał się Wojciech Pelczar, który finiszował z czasem 37 min i 31 sekund. Najszybszą kobietą na trasie została Marta Prajzner. Tradycyjnie przygotowano także nagrody […]

Za nami VIII Bieg Boguchwała-Wisłoczysko, który odbył się w niedzielę na Rynku Miejskim w Boguchwale w ramach Festiwalu Smaki Jesieni Boguchwała 2023.

Już tradycyjnie zorganizowano bieg na 10 km, a także biegi dziecięce i młodzieżowe. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło ponad 150 uczestników.

W biegu głównym najszybszy okazał się Wojciech Pelczar, który finiszował z czasem 37 min i 31 sekund. Najszybszą kobietą na trasie została Marta Prajzner. Tradycyjnie przygotowano także nagrody specjalne dla Najszybszego mieszkańca oraz najszybszej mieszkanki Gminy Boguchwała, którymi zostali Anna Bieniasz i Andrzej Miłek. Komplet wyników dostępny na stronie chronotex.pl/wyniki/

Bardzo dużo emocji i radości dostarczyła rywalizacja najmłodszych. Największym zainteresowaniem cieszyły się najmłodsze kategorie. Dzieciaki zaprezentowały ogromny zapał i dużo pozytywnej energii.

Wyścig otworzył Burmistrz Boguchwały dr Wiesław Kąkol, a nagrody dla medalistów wręczyli Zastępca Burmistrza Boguchwały Justyna Placha-Adamska, Prezes Stowarzyszenia „Lubcza” Bogdan Dziedzic, a także Wiceprezes Jan Fularz.

Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wyścigu grupie wolontariuszy naszego Stowarzyszenia. Ukłony kierujemy do partnerów wydarzenia Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, Genius Loci/Stary Spichlerz w Boguchwale. Podziękowania za czuwanie nad bezpieczeństwem biegaczy dla strażaków z Ochotnicza Straż Pożarna w Lutoryżu.