| Aktualności - Strona Główna | BIEGI | BIEG: Ukraiński duet najlepiej poradził sobie z upałem.

Aktualności - Strona GłównaBIEGI

BIEG: Ukraiński duet najlepiej poradził sobie z upałem.

Bieganie niemal zawsze polega na pokonywaniu własnych słabości i walce ze zmęczeniem. Tym razem podczas III Biegu Boguchwała- Wisłoczysko była to walka szczególnie ciężka, bowiem zadania nie ułatwiała pogoda i lejący się z nieba żar. Wszystkim, którzy stanęli na linii startu i pokonali 10km odcinek przysługują wielkie brawa i należy ich uznać za zwycięzców. Trasę najszybciej pokonał ukraiński biegacz Bogdan Semenovych, który finiszował po 41 minutach i 41 sekundach. Znakomity […]

Bieganie niemal zawsze polega na pokonywaniu własnych słabości i walce ze zmęczeniem. Tym razem podczas III Biegu Boguchwała- Wisłoczysko była to walka szczególnie ciężka, bowiem zadania nie ułatwiała pogoda i lejący się z nieba żar. Wszystkim, którzy stanęli na linii startu i pokonali 10km odcinek przysługują wielkie brawa i należy ich uznać za zwycięzców. Trasę najszybciej pokonał ukraiński biegacz Bogdan Semenovych, który finiszował po 41 minutach i 41 sekundach. Znakomity czas osiągnęła także najlepsza z kobiet- Natalia Semenovych, a linię mety minęła jako czwarta! Przed startem biegu na boguchwalskim rynku trwała rywalizacja dzieci i młodzieży. W biegu udział wzięło blisko 150 uczestników w wieku od 3 do 70 lat.

Trasa biegu głównego na 10 km przebiegała bardzo podobnie jak w poprzednich edycjach. Start i metę zlokalizowano w przepięknym anturażu miejskiego rynku. Później biegacze pokonywali bardziej zaciszne zakątki Boguchwały, podróżowali tuż przy brzegu Wisłoka, gdzie można było zaczerpnąć choć trochę cienia. Trasa nie należała do łatwych. Szczególnie sporo trudności przysparzał podbieg zlokalizowany na terenie zespołu pałacowo-dworskiego Lubomirskich. Wyścig składał się z dwóch pętli, pierwsza z nich liczyła około 6300m, druga była nieco krótsza i opiewała blisko 3700m. W międzyczasie biegacze raz jeszcze pojawili się na płycie rynku, gdzie mogli liczyć na głośny doping, który miał dodać sił na dalszą część walki. Wspomnianego wcześniej Bogdana Semenovycha gonił Ryszard Kobajło z klubu MOK Mszana Dolna, ale na metę dobiegł 58 sekund po zwycięzcy. Kilkadziesiąt sekund potem bieg ukończył Grzegorz Surowiec z Rzeszowa. Jako czwarta linię mety minęła pierwsza z kobiet Natalia Semenovych z Kijowa. 10 km odcinek pokonała w czasie 43:14.3. Zwycięzca całego wyścigu był najlepszy w kategorii M3. Pozostałe kategorie wiekowe wśród mężczyzn wygrali: Mariusz Kobyliński z teamu SST Lubcza (M2), Leszek Świerk klub Pasieka Rzeszów (M4), Ryszard Kobajło (M5) oraz Jan Rzucidło z Rzeszowa (M6). W tej ostatniej kategorii drugie miejsce zajął najstarszy uczestnik wyścigu- 70 letni Stanisław Kozioł z Głogowa Młp. Wielki szacunek! Wzór do naśladowania dla młodych! W kobiecych kategoriach triumfowały kolejno: Natalia Semenovych (K2), Kinga Walania z klubu TKKF Sokół Głogów Młp. (K3), Elżbieta Mazur z Rzeszowa (K4) i Ewa Ptaszek z Boguchwały (K5). Przyznano również nagrody dla najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca Gminy Boguchwała. Zostali nimi Małgorzata Słaby z Niechobrza oraz Mariusz Kobyliński z Woli Zgłobieńskiej. Kompletne wyniki OPEN dostępne TUTAJ, zaś wyniki poszczególnych kategorii TUTAJ

Zanim na trasę ruszyli dorośli, wokół rynku miejskiego ścigali się najmłodsi amatorzy biegania. Tradycyjnie nie zabrakło uśmiechu i entuzjazmu, ale także zaciśniętych do walki zębów oraz łez smutku i radości. Upał w tym przypadku zdawał się nie przeszkadzać w zmaganiach. Kilka biegów kończyło się pasjonującą walką do ostatnich metrów. Największym zainteresowaniem cieszyły się kategorie wiekowe 8-9 i 10-11 lat.

Tegoroczny bieg był jedną z części obchodów Dni Boguchwały oraz 10 rocznicy odzyskania praw miejskich.

Na koniec pragniemy bardzo serdecznie podziękować naszym partnerom- Gminie Boguchwała oraz sponsorom: firmom SPAR Polska, Hoffman Bike, Kino Helios, Restauracji ODEON w Boguchwale. Ukłony dla niezawodnej jak zwykle grupy wolontariuszy Stowarzyszenia i członków naszego teamu kolarskiego, którzy pomagali przy organizacji wyścigu i czuwali nad zabezpieczeniem trasy. Bez Was nie dalibyśmy rady!