| Aktualności - Strona Główna | BIEGI | Damian Tereszkiewicz zwyciężył VI Bieg Boguchwała Wisłoczysko

Aktualności - Strona GłównaBIEGI

Damian Tereszkiewicz zwyciężył VI Bieg Boguchwała Wisłoczysko

Blisko 200 uczestników, w tym ponad setka dzieci wzięła udział w VI Biegu Boguchwała Wisłoczysko. Najszybszym zawodnikiem został Damian Tereszkiewicz, który 10 km odcinek pokonał w czasie 39:32. Najszybszą kobietą na trasie była Kinga Walania – Bronhard. Tradycyjnie nagroda specjalna trafiła także w ręce Najszybszej Mieszkanki i Najszybszego Mieszkańca Gminy Boguchwała, a w tym roku zostali nimi Anna Bieniasz i Andrzej Miłek. Trasa przebiegała przez malownicze […]

Blisko 200 uczestników, w tym ponad setka dzieci wzięła udział w VI Biegu Boguchwała Wisłoczysko. Najszybszym zawodnikiem został Damian Tereszkiewicz, który 10 km odcinek pokonał w czasie 39:32. Najszybszą kobietą na trasie była Kinga Walania – Bronhard. Tradycyjnie nagroda specjalna trafiła także w ręce Najszybszej Mieszkanki i Najszybszego Mieszkańca Gminy Boguchwała, a w tym roku zostali nimi Anna Bieniasz i Andrzej Miłek. Trasa przebiegała przez malownicze tereny nad Wisłokiem, Zespół Pałacowo – Parkowy Lubomirskich, a także Rynek Miejski w Boguchwale.
Olbrzymich emocji dostarczyła również rywalizacja dzieci i młodzieży, które ścigały się wokół budynku zabytkowego Spichlerza na Rynku Miejskim. Nie brakowało wielkiej determinacji i zaangażowania, łez smutku, ale też wielkich chwil radości. Tempo biegów w poszczególnych kategoriach wiekowych było bardzo dobre i wierzymy, że w przyszłości młodzi sportowcy z powodzeniem rywalizować będą na seniorskich dystansach. Póki co najważniejszy był udział, dobra zabawa i aktywne spędzenie wolnego czasu.
Organizatorem wydarzenia było nasze Stowarzyszenie. Środki na organizację Biegu pochodziły z budżetu Gmina Boguchwała, a wręczenia nagród dokonali Burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol oraz Zastępca Burmistrza Justyna Placha – Adamska. Współorganizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale. Pakiety startowe ufundowała firma Zaltech.
Składamy olbrzymie podziękowania za pomoc w organizacji biegu, jak zwykle licznej i zaangażowanej grupie wolontariuszy naszego Stowarzyszenia, a także strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguchwale, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników!