| Duet z Krakowa zwyciężył LUBCZA CUP 2013

Duet z Krakowa zwyciężył LUBCZA CUP 2013

Zwycięstwem krakowskiego duetu Katarzyna Kruczek/ Łukasz Cieleń zakończył się VI Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych- LUBCZA CUP 2013. W finale dwie piłki meczowe w górze miała para Urszula Gromek/ Przemysław Krawczak, ale ostatecznie musiała się ona zadowolić drugą lokatą. Trzecie miejsce wywalczyli Karolina Pałka i Kamil Warzocha, którzy w „finale pocieszenia” w trzech setach pokonali Beatę Guzy i Michała Pomianka. Ostatecznie w Turnieju udział […]

Zwycięstwem krakowskiego duetu Katarzyna Kruczek/ Łukasz Cieleń zakończył się VI Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych- LUBCZA CUP 2013. W finale dwie piłki meczowe w górze miała para Urszula Gromek/ Przemysław Krawczak, ale ostatecznie musiała się ona zadowolić drugą lokatą. Trzecie miejsce wywalczyli Karolina Pałka i Kamil Warzocha, którzy w „finale pocieszenia” w trzech setach pokonali Beatę Guzy i Michała Pomianka. Ostatecznie w Turnieju udział wzięło 11 par i choć poziom nie był zbyt wysoki, to stawka zespołów była bardzo wyrównana, wiele meczy kończyło się w tie-breakach, padło też sporo niespodziewanych wyników.

medaliści LUBCZA CUP 2013

Po raz kolejny przed samym turniejem wycofało się kilka ekip. W zawodach udział wzięło 11 par, które podzielono na 3 grupy. W dwóch rywalizowało po 4 ekipy, w jeden- trzy. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Grupy A i B rywalizowały na boisku przy SP w Woli Zgłobieńskiej. W pierwszej z nich walczyło 4 pary. Rywalizacja zapowiadała się niezwykle ciekawie. W pierwszym spotkaniu duet Edyta Janowska/ Mateusz Gniewek wyraźnie pokonał parę Katarzyna Sondej/ Radosław Tworek. Chwilę później doszło do pierwszej niespodzianki, bo faworyzowany duet Urszula Dziadosz/ Paweł Dziadosz po słabej grze przegrał wysoko z Karoliną Pałką i Kamilem Warzochą. W kolejnym swoim meczu duet Dziadoszów spisał się lepiej, ale znów przegrał. Tym razem po zaciętym, trzy setowym boju musiał uznać wyższość pary Janowska/ Gniewek.  Problemów z drugim zwycięstwem nie miał także duet Pałka/ Warzocha, który w meczu z bardziej doświadczoną dwójką Sondej/ Tworek stracił kolejno 11 i 12 punktów. O awansie z grupy A zadecydował ostatni pojedynek, w którym spotkali się Edyta Janowska i Mateusz Gniewek oraz Karolina Pałka i Kamil Warzocha. Pierwszy set dość spokojnie zwyciężył ten pierwszy duet, w drugim bardzo wysoko zwyciężyli Pałka i Warzocha. O wszystkim decydował tie break.  Tutaj emocje sięgnęły zenitu, wiele było ciekawych i długich wymian okraszonych pięknymi obronami. Miejscowa publiczność wspierała duet gospodarzy- Janowska/ Gniewek, jednak ostatecznie 11:9 zwyciężyli Karolina Pałka i Kamil Warzocha i to oni awansowali do półfinału, ale brawa za świetne widowisko zasłużenie otrzymały oba zespoły.

Bardzo ciekawie zapowiadała się także rywalizacja w grupie B. Tutaj o awans walczyło tylko 3 pary, za to były one bardzo wyrównane.  Na boisku potkali się między innymi: zeszłoroczna zwyciężczyni (w duecie z Maciejem Brzyskim)- Natalia Warzocha, oraz zeszłoroczni brązowi medaliści- Beata Guzy i Michał Pomianek. W pierwszym starciu Natalia Warzocha i Tomasz Bańka podejmowali Bernadetę Nobis i Staszka Kuśnierza. Pierwsza partia dzięki lepszej zagrywce zapisana została na konto tej drugiej pary, która wygrała 17:15. W dwóch kolejnych lepsi okazali się Warzocha i Bańka, którzy wygrywali kolejno do 10 i 9. Nie mniej emocji było w drugim starciu w tej grupie. Ponownie rywalizację w tie-breaku przegrała dwójka Nobis/ Kuśnierz. Tym razem lepsza od nich okazała się ekipa Guzy/ Pomianek, która po fatalnej grze w pierwszej partii, wybrnęła z trudnej sytuacji w II osłonie i przechyliła szalę zwycięstwa na własną korzyść, a już tradycyjnie kilka efektownych parad zaprezentował M. Pomianek. Dużą rolę w tym meczu odegrała zagrywka. O awansie decydował ostatni mecz tej grupy, w którym duet Guzy/ Pomianek nie miał większych problemów ze zwycięstwem i to on znalazł się w półfinale.

Czterozespołowa grupa C rywalizowała na piasku w Racławówce.  Bardzo zacięty był pierwszy mecz, w którym walczyły dwójki Kinga Grobelny/ Eryk Ostrowski oraz Katarzyna Kruczek/ Łukasz Cieleń. Początkowo prowadzili ci pierwsi, ale później lepszą zagrywką wykazała się para z Krakowa, która zwyciężyła do 13. W drugiej partii również było ciekawie, ale miejscowa para Grobelny/ Ostrowski  mimo niezłej gry, utrudniała sobie zadanie zepsutymi serwisami i w efekcie ponownie przegrała 15:13. Duet Kruczek/ Cieleń bez problemów pokonał Agnieszkę Wilczyńską i Mateusza Jaksana, a awans przypieczętował w III starciu. W pierwszej partii pojedynku z duetem Urszula Gromek/ Przemysław Krawczak walka toczyła się na przewagi, a Krakowianie wygrali 17:15. W drugiej odsłonie gra dwójki Gromek/ Krawczak całkowicie się rozsypała i set zakończył się wynikiem 15:1! Para Gromek/ Krawczak wygrała jednak dwa pozostałe mecze i jako najlepszy zespół z drugich miejsc  wywalczyła awans do półfinału.

Oba pojedynki półfinałowe kończyły się w tie-breakach. Pierwszy bardzo dobrze rozpoczął się dla duetu Pałka/ Warzocha, który po bardzo dobrej grze nie dał szans dwójce Kruczek/ Cieleń. W drugiej partii prowadząca para również utrzymywała prowadzenie, jednak doświadczony krakowski duet zdołał poprawić swoją postawę i zwyciężyć do 13. W tie-breaku przewaga tej ekipy była już bardzo wyraźna i zaowocowała wygraną 11 do 6. Pierwszy set drugiego półfinału padł łupem pary Gromek/ Krawczak. Przemek Krwaczak ze spokojem i precyzją wykańczał niemal wszystkie piłki, czy to atakując z „drugiej czy trzeciej”. W drugiej odsłonie do walki zerwała się dwójka Guzy/ Pomianek , kilak razy efektownie zbijał Michał Pomianek i udało się doprowadzić do trzeciego seta. W nim zacięta walka trwała tylko na początku, a końcówka dzięki dobrej zagrywce należała do Urszuli Gormek i Przemka Krawczaka, którzy trzeba przyznać dość nieoczekiwanie znaleźli się w finale.

Finał Pocieszenia lepiej rozpoczął się dla pary Pałka/ Warzocha, która dobrze przyjmowała i zagrywała, dzięki czemu zwyciężyła 15:9. Drugi set był odwrotnością tego pierwszego. Wysoko zwyciężył duet Guzy/ Pomianek i po raz kolejny o wszystkim miał decydować tie-break. Więcej sił zachował duet Karolina Pałka/ Kamil Warzocha, który po półfinale miał mecz przerwy. Karolina Pałka kilkakrotnie w kapitalny sposób podbiła atomowe ataki M. Pomianka, a jej partner ze spokojem wykorzystywał kontry, co pozwoliło zwyciężyć 11:6 i zająć trzecie miejsce.

Zgodnie z „tendencją” całego turnieju, jak na finał przystało on także rozstrzygał się w trzech setach, chociaż wcale tak być nie musiało. Pierwsza partia to bardzo dobra gra duetu Gromek/ Krawczak, któremu  w dodatku sprzyjało szczęście.  Dwójka Kruczek/ Cieleń jakby straciła siły i przegrała do 11. W drugiej partii długo prowadziła ekipa z Krakowa, było już nawet 14:12, ale punktowe zagrywki doprowadziły  do końcówki na przewagi. Duet Gromek/ Krawczak miał  dwa meczbole w górze, jednak więcej chłodnej głowy zachował bardziej doświadczony duet Kruczek/ Cieleń, a seta asem serwisowym zakończył Łukasz Cieleń. W tie breaku emocji już nie było, para Gromek Krawczak przegrywała już nawet 2 do 9, a ostatecznie ugrała 6 oczek.

KOMPLET  WYNIKÓW

GRUPA  A

Sondej/ Tworek – Janowska/ Gniewek  0:2 (7:15, 9:15)

Dziadosz/ Dziadosz – Pałka/ Warzocha K. 0:2 (7:15, 9:15)

Janowska/ Gniewek – Dziadosz/ Dziadosz 2:1 (15:11, 10:15, 11:8)

Pałka/ Warzocha K. – Sondej/ Tworek 2:0 (15:12, 15:11)

Sondej/ Tworek – Dziadosz/ Dziadosz 0:2 (9:15, 18:20)

Janowska/ Gniewek – Pałka/ Warzocha K.  1:2 (15:10, 5:15, 11:13)

Awans: Karolina Pałka i Kamil Warzocha

GRUPA  B

Warzocha N./ Bańka – Nobis/ Kuśnierz 2:1 (15:17, 15:10, 11:9)

Nobis/ Kuśnierz – Guzy/ Pomianek 1:2 (15:8, 14:16, 5:11)

Guzy/ Pomianek – Warzocha N./ Bańka 2:0 (15:8, 15:13)

Awans: Beata Guzy i Michał Pomianek

GRUPA  C

Kruczek/ Cieleń – Grobelny/ Ostrowski  2:0 (15:13, 15:13)

Gromek/ Krawczak – Wilczyńska/ Jaksan  2:0 (15:3, 17:15)

Grobelny/ Ostrowski – Gromek/ Krawczak 0:2 (13:15, 9:15)

Wilczyńska/Jaksan –  Kruczek/ Cieleń  0:2 (12:15, 8:15)

Gromek/Krawczak – Kruczek/ Cieleń 0:2 (15:17, 1:15)

Grobelny/ Ostrowski – Wilczyńska/ Jaksan 2:0 (15:8, 15:2)

Awans: Katarzyna Kruczek i Łukasz Cieleń oraz Urszula Gromek i Przemysław Krawczak

PÓŁFINAŁY

Pałka/ Warzocha K. – Kruczek/ Cieleń 1:2 (15:10, 13:15, 6:11)

Guzy/ Pomianek – Gromek/ Krawczak 1:2 (12:15, 15:11, 7:11)

O III MIEJSCE

Pałka/ Warzocha K. – Guzy/ Pomianek  2:1 (15:9, 7:15, 11:8)

FINAŁ

Kruczek/ Cieleń – Gromek/ Krawczak 2:1 (11:15, 20:18, 11:6)

faza grupowa, mecz Grobelny/ Ostrowski – Gromek/ Krawczak

grupa  A, atakuje Mateusz Gniewek, w bloku Kamil Warzocha

grupa B, mecz Guzy/ Pomianek – Warzocha/ Bańka

faza grupowa, atakuje Michał Pomianek

mecz o III miejsce, atakuje Michał Pomianek, w bloku Kamil Warzocha

mecz finałowy, atakuje Przemysław Krawczak

zwycięzcy VI Turnieju Siatkówki Plażowej Par Mieszanych LUCBZA CUP 2013- Katarzyna Kruczek i Łukasz Cieleń