| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Ekspresowe zwycięstwo siatkarzy Lubczy z TSV Sanok

Ekspresowe zwycięstwo siatkarzy Lubczy z TSV Sanok

Niemal równo 60 minut trwał zaległy pojedynek 8 kolejki Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Siatkarze Lubczy zagrali bardzo równo, utrzymali wysoką skuteczność w ataku przez całe spotkanie i wysoko pokonali TSV Sanok, triumfując w poszczególnych setach do 13, 18 i 11. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Paweł Małek, który zdobył 16 punktów. W kilku pierwszych akcjach trwała jeszcze wyrównana walka, ale Lubcza po skutecznych akcjach Pawła Małka […]

W kilku pierwszych akcjach trwała jeszcze wyrównana walka, ale Lubcza po skutecznych akcjach Pawła Małka w ataku i na zagrywce odskoczyła na 8:4, a po chwili na tablicy widniał wynik 13:8. Wtedy rozpoczęła się bardzo długa seria punktowa miejscowego zespołu. W polu zagrywki przez 10 kolejnych akcji pozostawał kapitan Lubczy Patryk Masłowski, a koledzy dobrze radzili sobie na kontrach. Gdy efektowny blok postawił Mateusz Tkaczyk, było już 21:9 dla zespołu z Racławówki. Asa serwisowego dołożył Grzegorz Kasprzyk i ostatecznie gospodarze zwyciężyli do 13.

Druga odsłona była nieco bardziej zacięta. Walka punkt za punkt trwała do stanu po 8, ale wówczas skutecznymi zagrywkami popisał się Bartosz Krztoń i Lubcza objęła trzypunktowe prowadzenie. Efektowny atak Mateusza Hołobuta sprawił, że po chwili było już 15:10 dla miejscowych. Ekipa z Racławówki pilnowała tej zaliczki do końca seta, grając bardzo płynnie i skutecznie w pierwszej akcji. Gdy dłuższą wymianę ładnym atakiem z szóstej strefy wykończył Krztoń, było już 22:17. Ostatecznie Lubcza wygrała 25:18, a partię zakończył popsuty serwis gości.

Skuteczne zagrywki Staszka Kuśnierza sprawiły, że także i w trzeciej odsłonie Lubcza szybko objęła wysokie prowadzenie. Gdy skuteczny atak na kontrze dołożył Krztoń, jego ekipa prowadziła już 10:5. Zespół z Sanoka popełnił kilka błędów w ataku i po chwili różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do siedmiu oczek. W końcówce kilka razy z krótkiej zameldował się Staszek Kuśnierz, a ostatnie akcje należały do świetnie dysponowanego w tym dniu Pawła Małka, który skutecznymi atakami zapewnił Lubczy zwycięstwo 25:11.

Wysoka wygrana w tym pojedynku umocniła Lubczę na 2. miejscu w ligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę nasi gracze w meczu na szczycie zagrają z niepokonanym dotąd Wisłokiem Strzyżów. Tabelę i terminarz można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA Racławówka – AZS UP TSV Sanok 3:0 (25-13, 25-18, 25-11)

LUBCZA: Małek (16- punkty), Hołobut (11), Krztoń (11), Tkaczyk (6), Kuśnierz (5), Masłowski (c, 6), Woźniak (libero I) oraz Kasprzyk (1), Kawa, Kielar, trener: Marek Samolewicz

TSV: Więch, Gierula, Florek, Chudziak, Kondrat, Czurczak, Sokołowski (libero) oraz Wójcik, Krochmal, trener (grający): Piotr Sokołowski

sędziowali: Mateusz Pępek i Bartłomiej Bembenek