| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | III LK: Trwa świetna seria siatkarek.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

III LK: Trwa świetna seria siatkarek.

Nie zatrzymują się siatkarki Lubczy, które odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem zespół z Racławówki triumfował na trudnym terenie w Łańcucie, z młodą ekipą MKSu.  Bardzo ważny dla losów meczu był pierwszy set. Początkowo nieznaczną inicjatywę utrzymywały przyjezdne, ale z czasem dobrze grające w obronie gospodynie wykorzystały kontry i objęły prowadzenie 18:16. Później zespół trenera Bogdana Dudka prowadził już nawet 23:19, ale w końcówce Lubcza […]

Nie zatrzymują się siatkarki Lubczy, które odniosły czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem zespół z Racławówki triumfował na trudnym terenie w Łańcucie, z młodą ekipą MKSu.  Bardzo ważny dla losów meczu był pierwszy set. Początkowo nieznaczną inicjatywę utrzymywały przyjezdne, ale z czasem dobrze grające w obronie gospodynie wykorzystały kontry i objęły prowadzenie 18:16. Później zespół trenera Bogdana Dudka prowadził już nawet 23:19, ale w końcówce Lubcza zachowała więcej chłodnej głowy, wykorzystała swoje okazje i triumfowała 26:24. Dłuższą serią zagrywek popisała się w tym fragmencie Weronika Mikulska. Serwis był dosyć istotnym elementem w tym pojedynku. W drugiej odsłonie drużyny zdobywały punkty seriami, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Podopieczne Andrzeja Tereszkiewicza odskoczyły na 17:13 i w końcówce grało im się zdecydowanie łatwiej. Przyjezdne kontrolowały przebieg gry i zwyciężyły do 18. Podobnie było w trzecim secie, początkowo wynik oscylował w okolicach remisu, a punkty seriami zdobywał raz jeden, raz drugi zespół. Lubcza dysponowała większą siłą w ataku, ale gospodynie dobrze pracowały w obronie i podbijały wiele piłek. W końcówce raz jeszcze górę wzięło nieco większe doświadczenie zawodniczek z Racławówki. Zdobyły one trzy oczka z rzędu i ostatecznie triumfowały 25:21. Siatkarki Lubczy wciąż są niepokonane w lidze i aktualnie zajmują drugie miejsce w tabeli. Za tydzień czeka nas hit III Ligi Kobiet, bowiem do hali w Kielanówce przyjedzie lider rozgrywek, a zarazem inny niepokonany dotąd zespół- San Pajda Jarosław II. Szykują się wielkie emocje! Aktualną tabelę można zobaczyć TUTAJ

MKS Łańcut – LUBCZA Racławówka 0:3 (24-26, 18-25, 21-25)

LUBCZA: Mikulska, Baran, Niedziałek, Flaga, Maciej M., Strączek, Ciepielowska (libero) oraz Mędrygał, Cisek, trener: Andrzej Tereszkiewicz

sędziowali: Bartłomiej Bembenek i Michał Tokarz