| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Kadetki Lubczy wróciły do gry w całkiem dobrym stylu.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Kadetki Lubczy wróciły do gry w całkiem dobrym stylu.

Po długiej przerwie kadetki Lubczy rozpoczęły rywalizację w II fazie rozgrywek Podkarpackiej Ligi Kadetek. We własnej hali rywalizowały w turnieju wraz z zespołami Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa oraz Karpat MOSiR Krosno.   Pierwsze spotkanie z drużyną z Krosna siatkarki Lubczy rozpoczęły bardzo nerwowo i dały się odrzucić od siatki. Trudne zagrywki rywalek ustawiły przebieg gry, miejscowym zawodniczkom ciężko było wyprowadzać regularne akcje. Zaprezentowały one jedynie kilka […]

Po długiej przerwie kadetki Lubczy rozpoczęły rywalizację w II fazie rozgrywek Podkarpackiej Ligi Kadetek. We własnej hali rywalizowały w turnieju wraz z zespołami Dębickiej Akademii Siatkówki Kępa oraz Karpat MOSiR Krosno.

Pierwsze spotkanie z drużyną z Krosna siatkarki Lubczy rozpoczęły bardzo nerwowo i dały się odrzucić od siatki. Trudne zagrywki rywalek ustawiły przebieg gry, miejscowym zawodniczkom ciężko było wyprowadzać regularne akcje. Zaprezentowały one jedynie kilka ciekawych zagrań. Przewaga przez cały czas pozostawała jednak po stronie Karpat, które ostatecznie zwyciężyły do 16. Zupełnie inny przebieg miała druga odsłona. Siatkarki z Racławówki rozpoczęły dużo lepiej, poprawiły przyjęcie i  tym razem to one zdołały zapunktować serwisem. Dłuższą serią popisała się wprowadzona w pole serwisowe Aurelia Niedziałek i po raz pierwszy w tym meczu gospodynie objęły prowadzenie- 22:21. W ostatnich piłkach zabrakło im jednak szczęścia, dobrą grę obronną zaprezentowała libero gości W. Bilska. Karpaty MOSiR zwyciężyły 25:23 i w całym meczu 2:0.

LUBCZA Racławówka – KARPATY MOSiR Krosno 0:2 (16-25, 23-25)

LUBCZA: Maciej (c), Smotryś, Mędrygał, Bober, Dziura, Chudzicka oraz Gdak, Niedziałek

W kolejnym meczu zespół z Krosna musiał uznać wyższość Kępy. Wydawało się, że Dębiczanki będą także faworytkami pojedynku z Lubczą. Stało się inaczej, bowiem miejscowy zespół od początku grał bardzo dobrze w polu zagrywki i doskoczył na 6:1. Dębiczanki dzięki skutecznej grze na kontrach zdołały odrobić straty  i na tablicy widniał wynik po 16. Wówczas znów bardzo długą serią zagrywek popisała się Aurelia Niedziałek, a przeciwniczki całkowicie się pogubiły. W efekcie Lubcza zdobyła siedem oczek z rzędu i zwyciężyła tę partię do 17. W drugim secie początkowo przeważały Dębiczanki, ale ich przewaga nie przekraczała trzech oczek. W drugiej części tej partii Kępa odskoczyła na 21:18 i wydawało się, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. Miejscowe po raz kolejny popracowały jednak serwisem, a skutecznymi atakami na kontrach popisała się Magdalena Smotryś. Siatkarki z Racławówki zwyciężyły do 23 i w całym spotkaniu dwa do zera.

LUBCZA Racławówka – Dębicka Akademia Siatkówki KĘPA 2:0 (25-17, 25-23)

LUBCZA: Maciej (c), Długosz, Bober, Mędrygał, Chudzicka, Smotryś oraz Niedziałek, Gdak, Dziura