| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza II pokonała lidera na jego terenie

Lubcza II pokonała lidera na jego terenie

Po dobrej i konsekwentnej grze siatkarze Lubczy II odnieśli trzecie zwycięstwo, w trzecim rozegranym meczu tego sezonu. Tym razem zespół z Racławówki zwyciężył na wyjeździe z AKS V LO Rzeszów II i znacząco zbliżył się do lidera, który ma rozegrany o jeden mecz więcej. Podopieczni trenera Patryka Masłowskiego przystąpili do tego spotkania mocno zmobilizowani i prowadzili grę przez wszystkie trzy sety. Najwięcej punktów dla gości zdobyli Mateusz Tkaczyk i Konrad Witek. Już od pierwszych […]

Już od pierwszych akcji zarysowała się przewaga siatkarzy z Racławówki, którzy dzięki dobrej zagrywce oraz skutecznej grze na siatce odskoczyli na 5:1. Po chwili przyjezdni prowadzili już nawet 12:6 i kontrolowali przebieg tej partii, a skuteczny w ataku był Konrad Witek. Z czasem AKS poderwał się do walki i sukcesywnie zaczął odrabiać straty. Gdy wprowadzony w pole serwisowe T. Lenik odrzucił Lubczę od siatki, ekipa z Rzeszowa znacząco zbliżyła się do rywali i przegrywała już tylko 20:22. Goście mieli dwie piłki setowe i choć pierwszą AKS obronił, to w kolejnej akcji ręka nie zadrżała Dominikowi Woroszowi, który skutecznym atakiem po skosie przypieczętował triumf Lubczy do 23.

Początek drugiego seta był jeszcze wyrównany, ale później swoją przewagę zaczęła budować Lubcza. Dobrze zagrywał Konrad Witek, a skuteczny na kontrach był Dominik Worosz i przewaga ekipy z Racławówki wynosiła pięć oczek. Gdy efektowny blok dołożył jeszcze Mateusz Tkaczyk, na tablicy widniał wynik 16:9 dla gości. Młodzi siatkarze z Rzeszowa dali się wybić z rytmu i w tym secie popełniali dużo błędów. AKS nie zdołał się już zbliżyć do Lubczy, a triumf przyjezdnych do 17 przypieczętował atakiem z szóstej strefy Konrad Witek.

Także i trzeci set układał się po myśli podopiecznych trenera Patryka Masłowskiego. Rywale mieli kłopot z dokładnym przyjęciem zagrywki, a co za tym idzie skutecznością w ataku. Lubcza nie tylko dobrze pracowała blokiem, ale też prezentowała się skutecznie na kontrach. Bezbłędny w ataku i na zagrywce był Konrad Witek, co dało jego drużynie prowadzenie 14:8. AKS próbował odpowiedzieć serwisem i dzięki temu powoli zmniejszał straty, ale pięciopunktowa przewaga była po stronie Lubczy, głównie za sprawą bardzo skutecznej gry środkowego Mateusza Tkaczyka. Pierwszego meczbola ekipa z Racławówki miała przy stanie 24:20, ale rzeszowski zespół popracował w obronie i zdołał zdobyć punkt kontaktowy. W kluczowej akcji odpowiedzialność wziął na siebie Tkaczyk, który atakiem z krótkiej zakończył to spotkanie.

Dzięki temu zwycięstwu Lubcza II pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Do lidera AKSu V LO ma tylko punkt straty i w zanadrzu do rozegrania o jeden mecz więcej. Aktualną tabelę i terminarz można zobaczyć TUTAJ

AKS V LO Rzeszów II – LUBCZA II Racławówka 0:3 (23-25, 17-25, 23-25)

AKS: Sacharz, Szpakowski, Grendysa, Ostrowski, Kupkowski, Bieniek (c), Złamaniec (libero I) oraz Trawka, Lenik, Buda (libero II), trener: Jacek Podpora

LUBCZA: Żuczek (8), Dziedzic (c, 1), Worosz (10), Tkaczyk (17), Kuśnierz (7), Witek (15), Grobelny (libero I) oraz Sochacki, Wnęk (1), Szalacha (1), Krupa, Haligowski, trener: Patryk Masłowski

sędziowali: Marcin Dobel i Lidia Pazdan