| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza II zwyciężyła w Pruchniku

Lubcza II zwyciężyła w Pruchniku

Drugi mecz w tym sezonie i drugie zwycięstwo siatkarzy Lubczy. Zespół z Racławówki zwyciężył w Pruchniku, pokonując miejscowy MKS w trzech setach. Najbardziej wyrównana była premierowa odsłona. Niemal od początku wynik oscylował w okolicach remisu, choć nieznaczna inicjatywa pozostawała po stronie Lubczy. Przyjezdni popełniali mniej błędów w ataku i zagrywce, dzięki meczu po chwili odskoczyli na trzy punkty. W końcówce skutecznie atakował Bartosz Tenerowicz, a potem miejscowi dołożyli jeszcze […]

Drugi mecz w tym sezonie i drugie zwycięstwo siatkarzy Lubczy. Zespół z Racławówki zwyciężył w Pruchniku, pokonując miejscowy MKS w trzech setach.

Najbardziej wyrównana była premierowa odsłona. Niemal od początku wynik oscylował w okolicach remisu, choć nieznaczna inicjatywa pozostawała po stronie Lubczy. Przyjezdni popełniali mniej błędów w ataku i zagrywce, dzięki meczu po chwili odskoczyli na trzy punkty. W końcówce skutecznie atakował Bartosz Tenerowicz, a potem miejscowi dołożyli jeszcze punktowy blok i wygrali do 23. W drugiej partii zdecydowanie szybciej zaliczkę zbudowała ekipa z Racławówki. Dobra praca w bloku sprawiła, że goście prowadzili 6:2, a potem nawet 12:5. Kolejne błędy po stronie miejscowych sprawiły, że różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do 10 oczek, a ostatecznie podopieczni trenera Mateusza Tkaczyka triumfowali do 13. Trzeci set to znów dominacja skutecznie grających zawodników Lubczy II. Przyjezdni pierwszą piłkę meczową mieli przy stanie 24:19. Gracze SPS-u zaryzykowali serwisem i odrobili część strat, ale nie zdołali już odwrócić losów meczu i trzy punkty pojechały do Racławówki. Dzięki temu po dwóch rozegranych meczach nasz zespół jest liderem tabeli Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn. Szczegóły TUTAJ

SPS Pruchnik – LUBCZA Racławówka II 0:3 (23-25, 13-25, 23-25)

SPS: Kurek, Bujak, Pudło (c), Rejzer, Kud, Podolec, Wołowiec (libero I) oraz Pieczek, Żołyniak, Załawka, Chwajta, Kozak, trener: Adrian Fudali

LUBCZA II: Wnęk, Tenerowicz, Szalacha, Kuśnierz, Witek (c), Strączek, Rebizak (libero) oraz Woźniak, Krupa, Haligowski, Kloc, trener: Mateusz Tkaczyk

sędziowali: Janusz Popadeńczuk i Rafał Jabłoński