| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Lubcza wygrała na inaugurację i jest pierwszym liderem.

Lubcza wygrała na inaugurację i jest pierwszym liderem.

Siatkarze Lubczy udanie zainaugurowali sezon i w trzech setach pokonali młodą drużynę Głogovii Głogów Młp. Szczególnie w pierwszej partii przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna, a set zakończył się ich zwycięstwem  do 12. W dwóch kolejnych odsłonach przyjezdni w kilku fragmentach zaryzykowali serwisem i odrabiali straty, ale nie zdołali ugrać choćby seta. Dzięki tej wygranej drużyna z Racławówki została liderem tabeli. Miejscowy zespół do zwycięstwa poprowadził Mateusz Hołobut, zdobywca […]

Siatkarze Lubczy udanie zainaugurowali sezon i w trzech setach pokonali młodą drużynę Głogovii Głogów Młp. Szczególnie w pierwszej partii przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna, a set zakończył się ich zwycięstwem  do 12. W dwóch kolejnych odsłonach przyjezdni w kilku fragmentach zaryzykowali serwisem i odrabiali straty, ale nie zdołali ugrać choćby seta. Dzięki tej wygranej drużyna z Racławówki została liderem tabeli. Miejscowy zespół do zwycięstwa poprowadził Mateusz Hołobut, zdobywca 21 punktów.

Już od samego początku zarysowała się przewaga Lubczy, która dzięki skutecznym atakom Mateusza Hołobuta prowadziła 7:4. Serwisem trafił Radosław Kielar i przewaga gospodarzy wzrosła do sześciu oczek. W ataku nie pomylili się także Dominik Worosz oraz Mateusz Kieś i na tablicy widniał wynik 17:7 dla gospodarzy. Punktową zagrywkę dołożył Mateusz Hołobut i było 23:11, a po chwili ten sam zawodnik atakiem z szóstej strefy zakończył tą partię przy stanie 25:12 dla Lubczy.

Miejscowa drużyna dobrze rozpoczęła także drugą odsłonę i dzięki skutecznej grze Szymona Mędrygała odskoczyła na 6:3. W kolejnym fragmencie sporo było zepsutych zagrywek. Ten spokojny fragment meczu uśpił czujność gospodarzy, którzy dali się zaskoczyć serwisem i Głogovia zdobyła pięć oczek z rzędu, doprowadzając do remisu po 12. Młodzi gracze z Głogowa Małopolskiego uwierzyli, że w tym meczu można powalczyć. Efektowny blok Hołobuta dał jednak dwupunktowe prowadzenie Lubczy. Po chwili kontrę wykończył Dawid Woźniak i było 20:16. Goście raz jeszcze zaryzykowali serwisem i za sprawą Tomasza Kozłowskiego dość niespodziewanie doprowadzili do stanu po 23. Dwie ostatnie akcje należały jednak do Mateusza Hołobuta, który najpierw wykończył atak, a potem odrzucił przeciwników od siatki i ci popełnili błąd.

Trzeci set miał bardzo podobny przebieg, zespół z Racławówki odskoczył na 6:3, a serwisem po raz kolejny trafił Kielar. Miejscowa drużyna utrzymywała zaliczkę, a kilka skutecznych ataków zaprezentował Dominik Bożek. Najgroźniejszą bronią przyjezdnych był serwis i po raz kolejny to właśnie ten element utrzymał przeciwników w grze. Po chwili Głogovia przegrywała już tylko 12:14. Dobrze w obronie spisywał się jednak libero miejscowych Tomasz Włodyga, a kolejny efektowny blok dołożył Hołobut i zrobiło się 20:15 dla Lubczy. Przy stanie 24:19 podopieczni trenera Samolewicza mieli pierwszą piłkę meczową, ale nie udało się jej wykorzystać. Głogowianie znów zaryzykowali zagrywką. Mocno i celnie piłki zza linii dziewiątego metra posyłał Adamczyk i jego ekipa zdobyła punkt kontaktowy przy stanie 23:24, ale drużynie gospodarzy w kolejnej akcji udało się zakończyć to spotkanie.

W efekcie ekipa Lubczy, dzięki najlepszemu bilansowi małych punktów została pierwszym liderem tabeli w sezonie 2019/2020. Za tydzień nasz zespół zagra na wyjeździe z Klimą Błażowa, a do własnej hali powróci 26 października.

LUBCZA Racławówka – GŁOGOVIA Głogów Młp. 3:0 (25-12, 25-23, 25-23)

LUBCZA: Masłowski (c, 3- punkty), Kieś (5), Worosz (2), Kielar (9), Hołobut (21), Kuśnierz (6), Włodyga (libero I) oraz Woźniak (3), Mędrygał (4), Kawa, Bożek (3), trener: Marek Samolewicz

GŁOGOVIA: Rzepka, Dziadosz (c), Czajor, Talarkowski, Kozłowski, Adamczyk, Ziobro (libero) oraz Woś, Szpanelewski, Pączek, trener (grający): Jakub Woś

sędziowali: Bartłomiej Bembenek oraz Mirosław Moździoch