| Aktualności - Strona Główna | Turnieje - Siatkówka | Magdalena Maciej i Kacper Komar zwyciężyli Decathlon Lubcza CUP 2021!

Aktualności - Strona GłównaTurnieje - Siatkówka

Magdalena Maciej i Kacper Komar zwyciężyli Decathlon Lubcza CUP 2021!

To był chyba najbardziej wyrównany Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych Decathlon Lubcza CUP w historii, bo ponad połowa rozegranych spotkań kończyła się w tie-breakach. Po tej wyrównanej walce najlepsi okazali się Magdalena Maciej i Kacper Komar, którzy w finale pokonali zeszłorocznych zwycięzców – Agatę Zawieruchę i Dawida Woźniaka. Brąz po kolejnym zaciętym starciu przypadł parze Katarzyna Niedziałek/ Dominik Worosz. Tuż za podium rywalizację zakończyli Małgorzata Flaga i Konrad […]

To był chyba najbardziej wyrównany Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych Decathlon Lubcza CUP w historii, bo ponad połowa rozegranych spotkań kończyła się w tie-breakach. Po tej wyrównanej walce najlepsi okazali się Magdalena Maciej i Kacper Komar, którzy w finale pokonali zeszłorocznych zwycięzców – Agatę Zawieruchę i Dawida Woźniaka. Brąz po kolejnym zaciętym starciu przypadł parze Katarzyna Niedziałek/ Dominik Worosz. Tuż za podium rywalizację zakończyli Małgorzata Flaga i Konrad Witek. Zawody już tradycyjnie organizowało nasze Stowarzyszenie oraz Decathlon Rzeszów, który ufundował dla najlepszych par atrakcyjne nagrody. Do przeprowadzenia zawodów wykorzystano sprzęt Copaya By Decathlon.  Zawody rozegrano na boisku przy Szkole Podstawowej w Woli Zgłobieńskiej.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 8 par, które rywalizowały systemem brazylijskim. Pierwszy z rozegranych pojedynków był doskonałym preludium do dalszej części zawodów, bo dopiero po tie-breaku granym na przewagi duet Aleksandra Barańska/ Rafał Mitka uporał się z parą Małgorzata Flaga/ Konrad Witek. Podobny przebieg miało spotkanie, w którym Agata Zawierucha i Dawid Woźniak ograli Katarzynę Niedziałek i Dominika Worosza. W pierwszej rundzie z wygranych cieszyły się także duety Maciej/ Komar oraz Kosiba/ Marciniak. W drugiej rundzie wyłoniła się dwójka półfinalistów. Tu również emocji nie mogło zabraknąć. Najpierw para Maciej/ Komar 11:9 w tie-breaku pokonała duet Barańska/ Mitka, później również w trzech setach broniący tytułu zespół Zawierucha/ Woźniak uporał się z parą Kosiba/ Marciniak. Zwycięskie pary zapewniły sobie awans do półfinału i mogły spokojnie czekać na rywali. Po prawej stronie drabinki spotkał się, zespoły, które wcześniej doznały już porażki i na kolejną nie mogły sobie pozwolić. Trudną drogę przeszedł duet Katarzyna Niedziałek/ Dominik Worosz, ale ostatecznie wygrał dwa pojedynki i również dołączył do półfinałowej stawki. Finałową czwórkę uzupełnili Małgorzata Flaga i Konrad Witek.

Mecze półfinałowe także były niezwykle zacięte i znów do wyłonienia zwycięzców potrzebne były tie-breaki. W tym pierwszym para Flaga/ Witek prowadziła już 10:8 i miała meczbola, ale ostatecznie z wygranej cieszyli się Magdalena Maciej i Kacper Komar. W drugim z półfinałów walka na styku trwała do połowy trzeciej partii, kiedy to kilka akcji na własną korzyść rozstrzygnęli Agata Zawierucha i Dawid Woźniak, zwyciężając z dwójką Niedziałek/ Worosz.

W finale pocieszenia oba sety rozstrzygały się w końcówkach granych na przewagi, gdzie więcej sił i chłodnej głowy zachowali Katarzyna Niedziałek i Dominik Worosz. Finał był zacięty tylko w pierwszej partii. Magdalena Maciej i Kacper Komar lepiej rozegrali decydujące akcje i wygrali do 13, a w kolejnej odsłonie szybko osiągnęli wyraźną zaliczkę i zapewnili sobie wygraną w turnieju. Para Zawierucha/ Woźniak, tym razem musiała się zadowolić drugą lokatą.

Gratulujemy zespołom bardzo fajnej, sportowej rywalizacji i wysokiego poziomu. Dziękujemy po raz kolejny za współpracę firmie Decathlon Rzeszów! Zadanie dofinansowano z Budzetu Gminy Boguchwała.