| Aktualności - Strona Główna | Turnieje - Siatkówka | Małgorzata Flaga i Katarzyna Niedziałek obroniły mistrzowski tytuł.

Aktualności - Strona GłównaTurnieje - Siatkówka

Małgorzata Flaga i Katarzyna Niedziałek obroniły mistrzowski tytuł.

Po raz trzeci siatkarki rywalizowały w Mistrzostwach Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej. Zmagania podobnie jak przed rokiem zakończyły się zwycięstwem duetu Małgorzata Flaga/ Katarzyna Niedziałek, który w finale pokonał Katarzynę Chmiel i Joannę Waszyńską. Statuetki za trzecie miejsce trafiły do Weroniki Mikulskiej i Karoliny Florczak. W zawodach rozgrywanych na boisku przy SP w Racławówce wzięło udział 12 par. Oprócz siatkarek grających na co dzień w barwach Lubczy, w turnieju wzięły udział pary […]

Po raz trzeci siatkarki rywalizowały w Mistrzostwach Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej. Zmagania podobnie jak przed rokiem zakończyły się zwycięstwem duetu Małgorzata Flaga/ Katarzyna Niedziałek, który w finale pokonał Katarzynę Chmiel i Joannę Waszyńską. Statuetki za trzecie miejsce trafiły do Weroniki Mikulskiej i Karoliny Florczak. W zawodach rozgrywanych na boisku przy SP w Racławówce wzięło udział 12 par. Oprócz siatkarek grających na co dzień w barwach Lubczy, w turnieju wzięły udział pary z Sandomierza, Jarosławia, Krosna czy Stalowej Woli.

W I rundzie rywalizacji zespoły podzielone zostały na cztery grupy, po 3 drużyny w każdej. Awans do półfinału otrzymywał tylko zwycięzca, zatem miejsca na pomyłkę praktycznie nie było. Zmagania w grupie A rozpoczęły się od bardzo wyrównanego meczu par Kosiba/ Chodorowska i Mikulska/ Florczak. W końcówkach obu setów lepszy okazał się ten drugi duet i cieszył się z wygranej. Weronika Mikulska i Karolina Florczak w dobrym stylu wygrały także swoje drugie spotkanie i mogły cieszyć się z awansu do półfinału.

W grupie B rywalizację zdominowały zeszłoroczne mistrzynie Małgorzata Flaga i Katarzyna Niedziałek, choć wcale nie miały łatwego zadania. Silny opór postawiła im para Magdalena Maciej/ Aleksandra Barańska. Jeden z ładniejszych meczów turnieju zakończył się triumfem obrońców tytułu. W drugim swoim starciu Flaga oraz Niedziałek również poradziły sobie bardzo dobrze, pokonując parę Kalandyk/ Ciepielowska i mogły spokojnie czekać na rywala w półfinale.

W grupie C spotkały się trzy bardzo młode pary i mecze były wyrównane. Decydujące okazało się starcie duetu z Jarosławia- Hołowaty/ Kubas z parą ze Stalowej Woli Kaczkowska/ Kosak. Oba zespoły dzielnie grały w obronie i sporo było długich wymian. Pierwszy set zakończył się grą na przewagi, drugi przy stanie 15:11. Zwyciężyły Julia Kaczkowska i Weronika Kosak. Ta para uporała się także z duetem Anna Stępień/ Julia Misiołek, co zapewniło jej udział w grze o medale.

Ostatnia z grup była najbardziej wyrównana, a każdy z trzech zespołów zanotował po jednym zwycięstwie. Para Katarzyna Chmiel/ Joanna Waszyńska najpierw przegrała z duetem Natalia Baran/ Gabriela Strączek, ale później w dwóch setach pokonała zespół Paula Pietruszka/ Aleksandra Ciszkiewicz. Ta para zwyciężyła z kolei z duetem Baran/ Strączek, ale nie wystarczyło to do awansu. Najlepszy bilans setów miały Chmiel oraz Waszyńska i to one uzupełniły stawkę półfinalistów.

W pierwszym z decydujących pojedynków Małgorzata Flaga i Katarzyna Niedziałek zagrały bardzo dobrze i odniosły pewne zwycięstwo nad parą Mikulska/ Florczak. W drugim półfinale z wygranej cieszyły się Chmiel i Waszyńska, ale w drugiej partii młody duet Kaczkowska/ Kosak „postraszył” bardziej doświadczone przeciwniczki i w końcówce był bliski doprowadzenia do tie-breaka. W meczu o 3 miejsce ambitnie w obronie i dobrze w zagrywce spisywały się Weronika Mikulska i Karolina Florczak, co było kluczem do wygranej 2:0 i brązowego medalu. Pierwszy set meczu finałowego był bardzo zacięty i rozstrzygnął się w ostatnich akcjach. Skromną zaliczkę przez większość seta utrzymywały Flaga i Niedziałek i to one wygrały do 13. Dzięki temu w drugiej partii grało im się łatwiej. Skuteczne i płynnie wyprowadzane akcje w ataku dały bezpieczną zaliczkę i końcowy triumf. Dzięki temu Małgorzata Flaga i Katarzyna Niedziałek w dobrym stylu i bez straty seta obroniły wywalczony przed rokiem tytuł Mistrzyń Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Kobiet.

Podczas turnieju testowany był sprzęt do siatkówki plażowej marki Copaya by Decathlon. Do najlepszych par, oprócz pamiątkowych statuetek trafiły upominku ufundowane przez naszego partnera Decathlon Rzeszów. Organizacja zawodów była by niemożliwa gdyby nie środki na rozwój sportu z budżetu Gminy Boguchwała, a także pomoc sponsorów prywatnych- Pana Marka Chromika Prezesa firmy Mark-Bud Nosówka. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a parom gratulujemy ambitnej walki i wysokiego poziomu sportowego!