| Piąty Turniej Trójek za nami.

Piąty Turniej Trójek za nami.

W niedzielę 21 czerwca nasze Stowarzyszenie zorganizowało pierwszy tegoroczny turniej siatkówki plażowej. Tradycyjnie sezon rozpoczął się dość nietypowo, bo na „piasku” w Racławówce rywalizowały nie duety, a trójki. Tegoroczna edycja była już piątą tego typu. Do rywalizacji przystąpiły zespoły składające się z dwóch mężczyzn i jednej kobiety lub odwrotnie.  Turniej rozgrywany był jako jedna z imprez towarzyszących pikniku rodzinnego  przy Zespole Szkół w Racławówce. Najlepsza spośród […]

W niedzielę 21 czerwca nasze Stowarzyszenie zorganizowało pierwszy tegoroczny turniej siatkówki plażowej. Tradycyjnie sezon rozpoczął się dość nietypowo, bo na „piasku” w Racławówce rywalizowały nie duety, a trójki. Tegoroczna edycja była już piątą tego typu. Do rywalizacji przystąpiły zespoły składające się z dwóch mężczyzn i jednej kobiety lub odwrotnie.  Turniej rozgrywany był jako jedna z imprez towarzyszących pikniku rodzinnego  przy Zespole Szkół w Racławówce. Najlepsza spośród 10 drużyn okazała się trójka Urszula Dziadosz/ Kamil Koniuszewski/ Grzegorz Czajor, która w finale pokonała tercet Faustyna Niedbała/ Michał Kazała/ Patryk Polek.

mecz półfinałowy

Pogoda w niedzielne popołudnie sprzyjała rywalizacji, było słonecznie, ale niezbyt gorąco. Jedyne utrudnienie  stanowił silny wiatr, który momentami wpływał na rywalizację. Do gry przystąpiło 10 z 12 zgłoszonych par. Zostały one podzielone na trzy grupy. W A i B rywalizowały trzy drużyny, zaś grupa C była czterozespołowa. Ciekawie zapowiadały się zmagania w pierwszej grupie. Tam o pierwszym miejscu decydował pojedynek zespołów Kozub/ Warzocha/ Rejment K. oraz Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor. Spotkanie to miało iście dramatyczny przebieg, gdyż dwa pierwsze sety kończyły się grą na przewagi.  W między czasie wiele było długich wymian i efektownych ataków, a kilka ofiarnych obron zaprezentowała U. Dziadosz. Ostatecznie po dwóch partiach był remis 1:1 i o wszystkim miał rozstrzygać tie-break.  W nim lepiej zagrali Urszula Dziadosz, Kamil Koniuszewski i Grzegorz Czajor. To zwycięstwo dało im awans do finału, bo w pierwszym swoim starciu bez problemu pokonali oni trójkę Mędrygał/ Rzepka/ Fura. O awansie z grupy B zdecydował już pierwszy pojedynek. W nim Magdalena Koc/ Dominik Worosz i Maksymilian Gajdek okazali się lepsi od Edyty Janowskiej/ Marcina Łabaja i Staszka Kuśnierza. Ciekawy przebieg miał drugi set tego pojedynku, ale w końcówce dobre zagrywki M. Koc pozwoliły odskoczyć jej zespołowi i ostatecznie wygrać 2:0. Ambitną walkę z tymi zespołami podjęła trzecia trójka z tej grupy. Przedstawiciele miejscowego gimnazjum: Magdalena Maciej/ Dominik Rejment i Jakub Rejment powalczyli z bardziej doświadczonymi rywalami, ale ostatecznie w obu spotkaniach musieli uznać ich wyższość. Zgodnie z przewidywaniami najciekawiej było w czterozespołowej grupie C. Tam awans do półfinału uzyskiwały dwa zespoły. Ciekawie było już w pierwszym pojedynku, gdzie spotkały się dwie faworyzowane ekipy. Trójka Niedbała/ Kazała/ Polek prowadziła 1:0 i 9:5, ale ostatecznie broniąca tytułu (w nieznacznie zmienionym składzie)  ekipa Opiela/ Pomianek/ Kozioł  odwróciła losy seta, a później wygrała w tie-breaku. Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji spokojnie zwyciężyli także w  kolejnym meczu i byli pewni awansu. O drugim miejscu rozstrzygnęło starcie drużyn Niedbała/ Kazała/ Polek oraz Świątek/ Mazera/ Skuba. Oba sety były dosyć zacięte, ale końcówki lepiej rozgrywał ten pierwszy zespół, który dysponował większym doświadczeniem. Mocno atakował Michał Kazała, a kilka sprytnych zagrań zaprezentował Patryk Polek i ich ekipa zwyciężyła dwukrotnie do 13.

Gra na „poważnie” rozpoczęła się od półfinałów. Stawka czterech pozostałych w turnieju zespołów wyglądała na bardzo wyrównaną i trudno było wskazać faworyta. Poziom rywalizacji  wzrósł. W pierwszym półfinale mierzyli się zwycięzcy grup A i C. Cały mecz przebiegał pod dyktando trójki Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor,  a ciężar gry w ataku brał na siebie Kamil Koniuszewski. Kilka świetnych obron i skutecznych zagrywek Kingi Opieli nie pomogło i ostatecznie ekipa, która wygrała grupę A, zameldowała się w finale.  Bardziej wyrównany był półfinał numer 2.  Zwycięsko wyszli z niego Niedbała, Kazała i Polek. Trójka ta wykorzystała swoje doświadczenie, a w drugim secie przysłowiową „rożnicę” zrobiła  serwisem. Trzeba przyznać, że był to kluczowy element w tym pojedynku. Obu ekipom chyba dawało się już we znaki zmęczenie, bo sporo serwisów lądowało w siatce. W pierwszej partii zagrywką swój zespół ratował jeszcze Maksymilian Gajdek, ale to nie wystarczyło. Jego zespół przegrał dwukrotnie do 13. Krótko po zakończeniu rywalizacji półfinałowej rozegrano mecz o III miejsce. W finale pocieszenia Koc/ Worosz i Gajdek zaskakująco łatwo ograli Opielę/ Pomianka i Kozioła. Tym drugim zabrakło już sił i mobilizacji, przez co obie partie przegrali bardzo wysoko. Finałowe starcie stało na dobrym poziomie. Chyba nieco lepiej trudy turnieju wytrzymali Dziadosz/ Koniuszewski i Czajor, bo w obu setach utrzymywali zaliczkę. Tym razem bardzo skuteczny w ataku był ten trzeci, później rywalom uciekło kilka przyjęć i w efekcie Urszula Dziadosz, Kamil Koniuszewski i Grzegorz Czajor triumfowali kolejno do 10 i 11, tym samym zapewniając sobie triumf w całych zawodach. Pełna galeria zdjęć z turnieju dostępna jest TUTAJ

Był to pierwszy tegoroczny turniej na plaży, organizowany przez nasze stowarzyszenie. Organizatorzy byli zadowoleni z frekwencji i poziomu rozgrywek. Tradycyjnie SST Lubcza planuje rozegranie kolejnych turniejów. 18 lipca turniej męski, zaś 8 sierpnia turniej par mieszanych. Ew. turniej kobiet zaplanowano na koniec sierpnia.

KOMPLET WYNIKÓW:

GRUPA  A:

Rzepka/ Mędrygał/ Fura – Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor 0:2 (-6, -5)

Rejment K./ Kozub/ Warzocha – Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor 1:2 (-17, 19, -8)

Rzepka/ Mędrygał/ Fura – Rejment K./ Kozub/ Warzocha 0:2 (-16, -3)

AWANS:  Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor

GRUPA  B:

Koc/ Worosz/ Gajdek – Janowska/ Łabaj/ Kuśnierz 2:0 (8, 11)

Janowska/ Łabaj/ Kuśnierz – Maciej M./ Rejment D./ Rejment J.  2:0 (13, 8)

Maciej M./ Rejment D./ Rejment J.  –  Koc/ Worosz/ Gajdek 0:2 (-5, -9)

AWANS:  Koc/ Worosz/ Gajdek

GRUPA  C

Chudzicka/ Chudzicki/ Maciej A.  – Świątek/ Mazera/ Skuba 0:2 (-2, -9)

Opiela/ Pomianek/ Kozioł – Niedbała/ Kazała/ Polek 2:1 (-9, 12, 9)

Opiela/ Pomianek/ Kozioł –  Świątek/ Mazera/ Skuba 2:0 (12, 12)

Niedbała/ Kazała/ Polek –  Chudzicka/ Chudzicki/ Maciej A.  2:0 (7, 11)

Chudzicka/ Chudzicki/ Maciej A.   – Opiela/ Pomianek/ Kozioł  0:2 walkower

Świątek/ Mazera/ Skuba –  Niedbała/ Kazała/ Polek 0:2 (-13, -13)

AWANS:  Opiela/ Pomianek/ Kozioł   i Niedbała/ Kazała/ Polek

PÓŁFINAŁY

Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor – Opiela/ Pomianek/ Kozioł   2:0 (11, 11)

Niedbała/ Kazała/ Polek – Koc/ Worosz/ Gajdek  2:0 (13, 13)

O III MIJESCE:

Opiela/ Pomianek/ Kozioł    –  Koc/ Worosz/ Gajdek   0:2 (-6, -8)

FINAŁ:

Dziadosz/ Koniuszewski/ Czajor – Niedbała/ Kazała/ Polek   2:0 (11, 10)

mecz Janowska/ Łabaj/ Kuśnierz – Maciej/ Rejment J./ Rejment D.

zwycięska trójka w towarzystwie Dyrektora ZS w Racławówce Pana Andrzeja Niedziałka