| Aktualności - Strona Główna | Turnieje - Siatkówka | Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk Mistrzami Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej.

Aktualności - Strona GłównaTurnieje - Siatkówka

Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk Mistrzami Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej.

VIII edycja Otwartych Mistrzostw Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Mężczyzn dostarczyła wielu emocji, bowiem do rywalizacji przystąpiło sporo mocnych i bardzo wyrównanych par. Sportową walkę w decydującej fazie turnieju utrudniła pogoda, bowiem mecze półfinałowe i finałowe toczyły się w strugach ulewnego deszczu. W tych zmiennych warunkach najlepiej poradzili sobie doświadczeni Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk, którzy przez cały turniej nie stracili choćby seta. W finale pokonali Marcina […]

VIII edycja Otwartych Mistrzostw Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej Mężczyzn dostarczyła wielu emocji, bowiem do rywalizacji przystąpiło sporo mocnych i bardzo wyrównanych par. Sportową walkę w decydującej fazie turnieju utrudniła pogoda, bowiem mecze półfinałowe i finałowe toczyły się w strugach ulewnego deszczu. W tych zmiennych warunkach najlepiej poradzili sobie doświadczeni Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk, którzy przez cały turniej nie stracili choćby seta. W finale pokonali Marcina Trojana i Maksymiliana Gajdka. Brąz zdobyli Radosław Ryzner i Marcin Sienkiewicz. Tuż za podium rywalizację zakończył bardzo młody duet Jakub Durski/ Jakub Dereń, który był największą rewelacją turnieju i stoczył wiele zaciętych pojedynków z bardziej doświadczonymi przeciwnikami.

Do rywalizacji w Mistrzostwach przystąpiło 15 par z terenu całego Podkarpacia. Po losowaniu stawka została podzielona na dwie grupy po 8 i 7 zespołów. Każda z grup toczyła zmagania oddzielnym systemem brazylijskim. Pierwsza z nich rywalizowała na boisku przy SP w Woli Zgłobieńskiej. Od początku faworytem była tu para Hasiak/ Włodarczyk i po dwóch pewnych zwycięstwach mogła spokojnie czekać na swojego przeciwnika w walce o półfinał. Bardzo emocjonujące było starcie duetów Ryzner/ Sienkiewicz oraz Hołobut/ Woźniak, zakończono ostatecznie triumfem tych pierwszych po tie-breaku. Radosław Ryzner i Marcin Sienkiewicz poradzili sobie także w swoich drugim starciu i również byli w ćwierćfinale turnieju. Po prawej stronie drabinki zespoły, które wcześniej miały już na koncie porażkę, walczyły o pozostanie w turnieju. Najlepiej z presją poradzili sobie Mateusz Hołobut i Dawid Woźniak oraz Arkadiusz Niedbalec i Bartłomiej Kozłowski. Ci pierwsi w ćwierćfinale zagrali z Ryznerem i Sienkiewiczem. Starcie nie było już tak zacięte jak to pierwsze i tym razem Ryzner/ Sienkieiwcz wygrali bardzo zdecydowanie, meldując się w półfinale. Problemów z awansem do najlepszej czwórki turnieju nie mieli także Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk, którzy efektownie ograli Niedbalca i Kozłowskiego.

Mecze drugiej grupy rozegrano w Racławówce.  Spotkało się tu siedem bardzo wyrównanych par i większość spotkań rozstrzygało się w samych końcówkach. Po dwóch zwycięstwach do ćwierćfinału awansowali Trojan i Gajdek, ale duety Janeczko/ Tomczyk oraz Witek/ Kozioł postawiły im trudne warunki. Szczególnie starcie z tą drugą parą miało zacięty przebieg i stało na dobrym poziomie. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. Po lewej stronie drabinki dobrze poszło młodej drużynie Durski/ Dereń, która w pierwszej rundzie miała wolny los, a w drugiej ograła parę Worosz/ Mitka i mogła czekać na rywala. Po prawej stronie drabinki walka o przedłużenie szans również była wyrównana. Jako pierwsi z rywalizacji odpadli Uchman i Magryś. Chwilę potem po tie-breaku para Janeczko/ Tomczyk wyeliminowała z turnieju Dominika Worosza i Rafała Mitkę. Podobny los spotkał duet Bochenek/ Bykowski, który w trzech setach przegrał z zespołem Witek/ Kozioł. W pierwszym meczu o półfinał zagrały drużyny Trojan/ Gajdek i Janeczko/ Tomczyk. Premierową partię wygrali zawodnicy z Tarnobrzega, ale w dwóch kolejnych lepsi byli Marcin Trojan i Maksymilian Gajdek, meldując się w czołowej czwórce. Ostatnie miejsce w półfinale wywalczyli Jakub Durski i Jakub Dereń, którzy zaimponowali poukładaną grą w obronie oraz technicznymi zagraniami, ogrywając kolejny bardziej doświadczony duet Konrad Witek/ Marcin Kozioł.

Ciemne chmury nadciągające nad Wolę Zgłobieńską tuż przed rywalizacją półfinałową nie zwiastowały nic dobrego. Inauguracyjny set meczu Ryzner/ Sienkiewicz kontra Trojan/ Gajdek przebiegał jeszcze w dobrych warunkach. Ten pierwszy duet początkowo grał skuteczniej w ataku i po zaciętej końcówce wygrał na przewagi. Niestety z powodu szalejącej burzy spotkanie trzeba było przerwać na 20 minut. Zespoły powróciły do gry w strugach deszczu. Lepiej z tą sytuacją poradzili sobie Gajdek oraz Trojan, przejęli kontrolę nad meczem, wygrali w tie-breaku i zameldowali się w finale. Drugi półfinał na prośbę zespołów skrócono do jednego seta. Początkowo duet Durski/ Dereń świetnie radził sobie ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi Hasiakiem i Włodarczykiem. W końcówce klasę pokazali jednak ci drudzy zawodnicy, wygrali kilka kontr i zapewnili sobie udział w decydującej rozgrywce. Mecz o trzecie miejsce też składał się z jednej partii i był pasjonującym widowiskiem. Durski i Dereń, którzy ambitną i bardzo poukładaną grą zaskarbili sobie serca kibiców, mieli szansę na brązowy medal. Nie wykorzystali jednak piłek meczowych i zespół z Przemyśla Radosław Ryzner/ Marcin Sienkiewicz wykorzystał swoją szansę i zakończył zmagania na trzecim miejscu, triumfując 22:20. Finał też toczony był w deszczu, ale pary nic sobie z tego nie robiły. Wiele obron i zaciętych wymian mogło się podobać. W pierwszej partii trwała długa walka na przewagi, aż do stanu 21:19. Trojan i Gajdek mieli piłki setowe, ale rywale złamali ich opór. Hasiak trafił zagrywką, a Włodarczyk efektownie atakował na kontrach, co zapewniło im wygraną. Dzięki temu w drugiej partii grało im się zdecydowanie łatwiej. Szybko osiągnęli kilka oczek zaliczki i nie wypuścili jej z rąk już do końca.

Dzięki temu Rafał Hasiak i Jan Włodarczyk zostali zwycięzcami VIII Mistrzostw Gminy Boguchwała w Siatkówce Plażowej. Dla Włodarczyka to już drugi triumf w historii tych turniejów. De facto pierwszy też miał miejsce przy mocno deszczowej aurze. Gratulujemy zwycięzcą i dziękujemy wszystkim 15 parom za ambitną rywalizację i stworzenie wielu ciekawych widowisk.