| Aktualności - Strona Główna | MTB Boguchwała | Ruszyła II Edycja „Szprychy”. Sławomir Dziwisz wygrał w Łańcucie.

Aktualności - Strona GłównaMTB Boguchwała

Ruszyła II Edycja „Szprychy”. Sławomir Dziwisz wygrał w Łańcucie.

VIII Łańcucki Maraton MTB rozpoczął II Edycję Podkarpackich Maratonów Rowerowych „Szprycha”. Na dystansie MEGA zwyciężył kolarz teamu SST Lubcza Sławomir Dziwisz, który broni tytułu w wywalczonego przed rokiem w premierowej edycji „Szprychy”. Za jego plecami wyścig ukończyli dwaj byli kolarze naszego teamu Mateusz Rejch i Michał Matłosz. Tuż za podium finiszował Mateusz Hałajko, a niewiele dalej dwaj kolejni członkowie Lubczy Jacek Kłeczek i Andrej Miłek. Mimo […]

VIII Łańcucki Maraton MTB rozpoczął II Edycję Podkarpackich Maratonów Rowerowych „Szprycha”. Na dystansie MEGA zwyciężył kolarz teamu SST Lubcza Sławomir Dziwisz, który broni tytułu w wywalczonego przed rokiem w premierowej edycji „Szprychy”. Za jego plecami wyścig ukończyli dwaj byli kolarze naszego teamu Mateusz Rejch i Michał Matłosz. Tuż za podium finiszował Mateusz Hałajko, a niewiele dalej dwaj kolejni członkowie Lubczy Jacek Kłeczek i Andrej Miłek. Mimo fatalnej pogody na trasie w Łańcucie zameldowało się blisko 300 kolarzy. Organizatorzy – ŁTC Łańcut,  tradycyjnie stanęli na wysokości zadania.

Start wyścigu zlokalizowano w centrum Łańcuta i po krótkim odcinku asfaltowym kolarze ruszyli w las. Kapryśna, majówkowa aura sprawiła, że trasa pokryta była błotem, a rywalizację dodatkowo utrudniał padający deszcz. Uczestnicy podkreślali, że w takich warunkach sukcesem jest już samo ukończenie wyścigu. W wywiadzie dla TVP Rzeszów kolarz teamu SST Lubcza Jan Miłek żartował, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo „dobra maseczka błotna jest bardzo zdrowa i pomaga na cerę”. Janek ukończył zmagania na dystansie MINI (ok. 30 km) na piątym miejscu Open i pierwszym w swojej kategorii wiekowej.

Dystans MEGA liczył blisko 55 km. Zdecydowanie najszybciej trasę pokonał Sławomir Dziwisz z teamu SST Lubcza. Wygrał on całą poprzednią edycję „Szprychy” i jak widać, w nowym sezonie również nie zwalnia tempa. Kolejne miejsca zajmowali zawodnicy obecnie lub uprzednio występujący w brawach Lubczy. 6 minut za zwycięzcą finiszował Mateusz Rejch z teamu Serwis Bajka Warszawa, a później Michał Matłosz z Bikeshop Rzeszów oraz Mateusz Hałajko z Lubczy. W ścisłej czołówce, na 8 miejscu wyścig zakończył kolejny zawodnik teamu SST Jacek Kłeczek. Rywalizacja wśród najlepszych była bardzo zacięta. Pełne wyniki z Łańcuta na obu dystansach można zobaczyć tutaj: https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/OPEN-49.pdf

W ramach II Edycji „Szprychy” czeka nas jeszcze pięć wyścigów: 9 czerwca- Bukowsko (organizator Sanocki Klub Kolarski), 14 lipca- Jeżowe (organizator Klub Kolarski Jeżowe), 21 lipca- Ropczyce (organizator RRS Składak), 8 września- Lubenia (organizator RKS SPORT – PARTNER), 22 września- finałowy wyścig MTB Boguchwała w Niechobrzu (organizator SST Lubcza). Tegoroczna edycja Szprychy jest współfinansowana z budżetu Województwa Podkarpackiego.