| BALS | Sezon siatkarski zakończony!

Sezon siatkarski zakończony!

25 maja na hali w Kielanówce zakończyliśmy siatkarski sezon 2012/13. Ostatnim akordem tegorocznych zmagań były trzy mecze.  Pierwszy z nich to mecz barażowy. 9 zespół minionego sezonu- Royale Rzeszów  zachował miejsce w I lidze, pokonując 3:0 wicemistrza II- ligi  HellBoys Niechobrz. Później na parkiecie pojawili się siatkarze Lubczy, którzy rozegrali wewnętrzny sparing, który potraktowali całkiem poważnie i kibice mogli obejrzeć bardzo ładne wymiany. Tradycyjnie na koniec […]

25 maja na hali w Kielanówce zakończyliśmy siatkarski sezon 2012/13. Ostatnim akordem tegorocznych zmagań były trzy mecze.  Pierwszy z nich to mecz barażowy. 9 zespół minionego sezonu- Royale Rzeszów  zachował miejsce w I lidze, pokonując 3:0 wicemistrza II- ligi  HellBoys Niechobrz. Później na parkiecie pojawili się siatkarze Lubczy, którzy rozegrali wewnętrzny sparing, który potraktowali całkiem poważnie i kibice mogli obejrzeć bardzo ładne wymiany. Tradycyjnie na koniec mistrz BALSu podejmował Reprezentację Ligi.  Ekipa złożona z wyróżniających się zawodników w poszczególnych ekipach po wyrównanym pojedynku pokonała Strumyka Wola Zgłobieńska 2 do 1. MVP spotkania została wybrana libero Izo-Montu Katarzyna Sondej, która podbiła wiele atomowych  ataków siatkarzy Strumyka.

mecz finałowy, atakuje Michał Pomianek (STRUMYK)

Spotkanie barażowe rozpoczęło się od wyrównanej walki. Faworytem był bardziej doświadczony zespół z Rzeszowa, ale Niechobrzanie początkowo stawiali bardzo zacięty opór. Obie ekipy grały dosyć zdenerwowane, co przejawiało się dużą ilością popsutych serwisów.  Do połowy zespoły grały punkt za punkt. Dopiero potem kilka błędów w zespole HellBoysów pozwoliło Royalom odskoczyć na 3 oczka- 19:16 i spokojnie wygrać seta do 18. W drugiej partii gra ekipy z Niechobrza całkowicie się rozsypała. Wśród rzeszowian dobrze grę prowadził Andrzej Tereszkiewicz, a ataki wykańczali Patryk Grendysa i Krzysiek Ślęczka.  Zaowocowało to wygraną 25:15. Wysoką przewagę rzeszowianie osiągnęli także na początku trzeciego seta, jednak HellBoysi szybko odrobili straty i doszło do nerwowej końcówki. Pościg niechobrzskiego zespołu nie był jednak wystarczająco skuteczny i po ciekawej końcówce 25:23 zwyciężyli Royale. Tym samym ekipa byłego mistrza ligi pozostaje na kolejny sezon w I lidze.

ROYALE Rzeszów – HELLBOYS Niechobrz 3:0 (25-18, 25-15, 25-23)

ROYALE: Tereszkiewicz (c), Ślęczka, Warzocha, Barnak, Grendysa, Dąbrowski, Dworzański (libero)

HELLBOYS: Czudec (c), Rzucidło, Nobis, Włodyga, Migut, Kaczor

mecz barażowy, atakuje Tomek Włodyga (HELLBOYS)

Chwilę później na plac gry wyszedł III-ligowy zespół Lubczy Racławówka, podzielony na dwa siedmioosobowe teamy,  grające odpowiednio w białych i czarnych koszulkach. Już pierwsze akcje pokazały, że nie będzie to tylko i wyłącznie piknikowa, pokazowa rywalizacja. Dużo było długich, ciekawych wymian, często wykańczanych  efektownymi atakami. Pierwszą partię do 22 wygrała ekipa „czarnych”, w której bardzo pewnie na środku grali Jakub Kąkol i Grzegorz Kasprzyk, często wykorzystywani przez Rafała Niedzielskiego. W drugim secie mimo początkowej straty, inicjatywę przejął zespół „białych”, w którego szeregach grę ze skrzydeł na wysokim poziomie utrzymywali Michał Kazała i Maciek Świst, co dało zwycięstwo 25:23. W ostatnim secie tego pojedynku przewaga białych szybko urosła do kilka punktów, dzięki dobrej zagrywce. Zespół ten prowadził 23:18, ale fantastyczna seria bloków i udanych kontr dała „czarnym” wygraną… 25:23!

SST LUBCZA „Czarni” – „Biali” 2:1 (25-22, 23-25, 25-23)

CZARNI:  Niedzielski (c), Fedko, Puskarz, Kąkol, Kasprzyk, Bożek, Włodyga (libero)

BIALI:  Masłowski P. (c), Świst,  Kazała, Kusnierz, Szalacha, Pomianek, Pociask (libero)

sparing Lubczy, atakuje Piotrek Puskarz

atakuje Michał Pomianek

W ostatnim pojedynku tegoroczny Mistrz- Strumyk Wola Zgłobieńska podejmował reprezentację ligi, w której zagrali wyróżniający się na tle całego sezonu zawodnicy. Od początku kilka punktów przewagi uzyskała Reprezentacja, ale Strumyk dzięki dobrym atakom Pomianka i Kuśnierza  „trzymał dystans” do rywala. Dzięki temu doszło do wyrównanej końcówki, ale pewne ataki Bartka Szalachy i Rafała Mitki pozwoliły reprezentantom zwyciężyć do 22. Kolejny set lepiej ułożył się dla Strumyka. Tym razem to ekipa z Woli Zgłobieńskiej osiągnęła kilka oczek przewagi i kontrolowała seta. Rywale usiłowali odrabiać straty, zdobyli nawet punkt kontaktowy na 24:23, ale w kolejnej akcji ekipa mistrza zakończyła partię. W ostatniej odsłonie ze Strumyka uszło powietrze. Reprezentacja Ligi bardzo dobrze grała blokiem,  a w tym elemencie wyróżniali się Łukasz Stasiak i Tomasz Wdowik.  Strumyk w końcówce rzucił się do odrabiania strat, ale ostatecznie przegrał do 23. Tradycyjnie dokonano wyboru MVP spotkania finałowego BALSu. Tym razem nagrodę otrzymała jedyna dama w tym męskim towarzystwie- Katarzyna Sondej, na co dzień libero Izol-Montu. Przez cały mecz spisywała się ona bardzo pewnie w przyjęciu, a przy tym podbiła kilka bardzo silnych ataków przeciwnika.

STRUMYK Wola Zgłobieńska- Reprezentacja Ligi 1:2 (22-25, 25-23, 23-25)

MVP: Katarzyna Sondej (Reprezentacja Ligi, Izol-Mont Rzeszów)

mecz finałowy, atakuje Jakub Adamczyk

Wspólne zdjęcie Strumyka w składzie: Michał Pomianek, Staszek Kuśnierz, Mateusz Jaksan, Maciej Dziedzic, Tomasz Żuczek, Łukasz Rzucidło, Piotr Fornal  oraz Reprezentacji Ligi w składzie: Bartek Szalacha i Łukasz Stasiak (obaj SZiK Boguchwała), Tomek Wdowik i Rafał Mitka (obaj BUTYJANA.PL Rzeszów), Katarzyna Sondej i Radosław Tworek (obydwoje IZOL-MONT Rzeszów), Witold Łojek (MARMAX Czudec), Andrzej Zawadzki i Jakub Adamczyk (obaj LUBCZA Racławówka)