| Aktualności - Strona Główna | SIATKARKI | Siatkarki Lubczy kontynuują zwycięską passę.

Aktualności - Strona GłównaSIATKARKI

Siatkarki Lubczy kontynuują zwycięską passę.

Niespodzianki nie było, siatkarki Lubczy zrealizowały zadanie, wygrały w trzech setach z Anilaną Rakszawa i przedłużyły serię meczów bez straconego seta do 8. Sobotni pojedynek od początku do końca przebiegał pod kontrolą zespołu z Racławówki i zakończył się po równo 50 minutach. Bardzo młody zespół z Rakszawy zrobił jednak postęp i postawił trudniejsze warunki niż w pierwszym pojedynku obu ekip. Najwięcej punktów dla miejscowej ekipy zdobyła Aleksandra Barańska – 16. […]

Lubcza od początku zaczęła budować zaliczkę. Dobre serwisy Weroniki Mikulskiej sprawiły, że gospodynie objęły prowadzenie 6:1. Ekipa z Racławówki grała skutecznie i utrzymywała inicjatywę, choć nie była w stanie jej powiększyć, bo młody zespół z Rakszawy nieźle grał w polu serwisowym. Z czasem prowadzenie miejscowych stawało się coraz bardziej okazałe. Skutecznie atakowały Aleksandra Barańska i Alicja Węgrzyn, a w polu zagrywki dobrze spisywała się Ewelina Gomułka i zrobiło się 21:11 dla Lubczy, a ostatecznie gospodynie triumfowały do 12.

O ile w pierwszej partii miejscowym siatkarkom przytrafiło się kilka błędów, o tyle w drugiej partii jeszcze poprawiły grę i szybko osiągnęły wysokie prowadzenie. Efektownie atakowała Aleksandra Barańska i na tablicy widniał wynik 5:0, a po chwili było już 10:4 dla gospodyń. Przy stanie 14:8 w pole serwisowe powędrowała Katarzyna Niedziałek i popisała się znakomitą serią zagrywek. Środkowa Lubczy zagrywała już do końca seta, a rywalki nie mogły uciec z trudnego ustawienia. Na kontrach bezbłędnie atakowały Ewelina Gomułka oraz Gabriela Strączek. W efekcie zespół z Racławówki wygrał 25:8.

Siatkarki Lubczy kontynuowały dobrą grę w trzeciej partii i przy serwisach Aleksandry Barańskiej odskoczyły na 13:1. Dłuższą serią w tym elemencie zaimponowała także Aleksandra Kalandyk i było już 19:5. Kilka ładnych ataków z prawego skrzydła dołożyła Justyna Kosiba i miejscowa drużyna mogła cieszyć się z wygranej do 7.

Nasze siatkarki nadal nie stracił w tym sezonie seta i są liderem tabeli. W najbliższych tygodniach czekają je bardzo ważne pojedynki, które zadecydują o medalowych pozycjach. Tabela i terminarz dostępne TUTAJ

LUBCZA Racławówka – ANILANA RAKSZAWA 3:0 (25-12, 25-8, 25-7)

LUBCZA: Murias (3- punkty), Mikulska (4), Barańska (16), Kalandyk (6), Węgrzyn (5), Gomułka (7), Florczak (libero I) oraz Pacak (3), Niedziałek (7), Strączek (5), Kosiba (6), Ciepielowska (libero II), trener: Maciej Dziedzic

ANILANA: Wojdyło, Dyrda (c), Stopyra, Jurek, Kuźniar, Broczek, Sroczyk (libero) oraz Gdula, trener: Tadeusz Sitek

sędziowali: Mateusz Górnicki (Strzyżów) i Arkadiusz Ostrowski (Rzeszów)