| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy grali ze zmiennym szczęściem

Siatkarze Lubczy grali ze zmiennym szczęściem

W miniony weekend swoje mecze rozegrały dwa męskie zespoły naszego Stowarzyszenia. Po dwóch zwycięstwach, tym razem goryczy porażki zaznali siatkarze Lubczy, którzy w wyjazdowym meczu przegrali z Wisłokiem Strzyżów. Udaną inaugurację rozgrywek Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn zaliczyli zawodnicy Lubczy II, którzy we własnej hali pokonali Anilanę Rakszawa II. W trzeciej kolejce Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn siatkarze z Racławówki mierzyli się z Wisłokiem Strzyżów. Pierwszy set […]

W trzeciej kolejce Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn siatkarze z Racławówki mierzyli się z Wisłokiem Strzyżów. Pierwszy set był bardzo udany dla Lubczy. Dobra zagrywka oraz bardzo równa gra skrzydłowych sprawiły, że przyjezdni zwyciężyli do 19. Druga odsłona była bardziej zacięta, a Wisłok poprawił skuteczność w ataku, za to coraz więcej pomyłek przytrafiało się Lubczy. W końcu serwisem trafił grający trener gospodarzy Bartosz Soja i Wisłok odskoczył na cztery punkty, by ostatecznie wygrać do 18. Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się trzecia partia. Ekipa z Racławówki dzięki skutecznym  zagrywkom Szymona Mędrygała odskoczyła na 16:13, ale miejscowi odpowiedzieli błyskawicznie. Przejęli inicjatywę i poczuli się pewnie, dzięki czemu w końcówce odskoczyli i triumfowali do 19. Czwarty set był wyrównany, a przez długi fragment zespoły grały punkt za punkt. Goście nie zdołali jednak wrócić do dobrej gry i zatrzymać coraz pewniej grających siatkarzy ze Strzyżowa, którzy tym razem zwyciężyli do 22, a w całym meczu 3:1. Aktualną tabelę i terminarz rozgrywek można zobaczyć TUTAJ

Wisłok Strzyżów – Lubcza Racławówka 3:1 (19-25, 25-18, 25-19, 25-22)

LUBCZA: Masłowski (c), Krztoń, Małek, Tkaczyk, Mędrygał, Kuśnierz, Włodyga (libero I) oraz Woźniak, Hołobut, trener: Marek Samolewicz

W niedzielę sezon w Podkarpackiej 2.  Lidze mężczyzn rozpoczął drugi zespół Lubczy. Drużyna z Racławówki podejmowała u siebie Anilanę Rakszawa II. Dwa pierwsze sety były bardzo udane w wykonaniu gospodarzy, którzy grali skuteczniej w ataku, a bezbłędny był Dominik Worosz. Miejscowi dołożyli kilka punktowych zagrywek i dzięki temu triumfowali kolejno do 18 i 23. W trzeciej partii Lubczy przytrafiło się nieco więcej pomyłek w ataku, za to rozegrali się przyjezdni i tym razem to oni rozstrzygnęli seta na własną korzyść, wygrywając do 21. Sporo emocji, ale i nerwowej gry z obu stron było w czwartej odsłonie. Ekipa z Racławówki przez większą część seta utrzymywała zaliczkę, ale rywale trzymali dystans i kilka razy doprowadzali do remisu. W końcu po skutecznym ataku Bartosza Tenerowicza gospodarze wygrali długą wymianę i odskoczyli na 18:15. Ta zaliczka wystarczyła do końca. Lubcza wygrała 25:23 i po emocjonującym widowisku zapisała w swoim dorobku pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

Lubcza Racławówka II – Anilana Rakszawa II 3:1 (25-18, 25-23, 21-25, 25-23)

LUBCZA II: Worosz, Szalacha, Kuśnierz (c), Tenerowicz, Strączek, Wnęk, Rebizak (libero) oraz Kloc, trener: Mateusz Tkaczyk