| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy rozpoczęli rok od wygranej

Siatkarze Lubczy rozpoczęli rok od wygranej

W pierwszym meczu po świąteczno-noworocznej przerwie siatkarze Lubczy rywalizowali z AKSem V LO Rzeszów. Spotkanie z młodym zespołem z Rzeszowa już tradycyjnie nie było łatwe dla naszej drużyny, ale ekipa z Racławówki zwyciężyła w czterech setach i dopisała do swojego dorobku komplet punktów, dzięki któremu pozostaje na drugim miejscu w tabeli. Pierwszy set obfitował w wiele fragmentów nierównej gry, a zespoły zdobywały punkty seriami. Przy zagrywkach Szymona Mędrygała odskoczyła Lubcza, obejmując prowadzenie […]

Pierwszy set obfitował w wiele fragmentów nierównej gry, a zespoły zdobywały punkty seriami. Przy zagrywkach Szymona Mędrygała odskoczyła Lubcza, obejmując prowadzenie 9:4. Tym samym elementem odpowiedział zespół AKSu, a przyjezdnym przytrafiły się błędy w ataku i różnica dzieląca oba zespoły zmalała do jednego oczka. Doszło do końcówki granej na przewagi. Pierwszego setbola miał zespół z Racławówki, ale rywale odpowiedzieli serwisem. Później to gospodarze objęli jednopunktowe prowadzenie i mogli zakończyć seta, ale Lubczę w grze utrzymał bardzo skuteczny Paweł Małek. W końcu rywale pomylili się w ataku i siatkarze z Racławówki zwyciężyli 28:26.

Kolejna partia była zdecydowanie bardziej jednostronna. Lubcza dzięki dobrej postawie w polu serwisowym szybko osiągnęła pięciopunktową zaliczkę, a dłuższymi seriami w tym elemencie popisali się Patryk Masłowski i Jan Kuźniar. Skutecznie atakował Szymon Mędrygał, a rywale popełnili kilka błędów i po chwili na tablicy widniał wynik 18:13. Dobre akcje w ataku i na zagrywce dołożył jeszcze Dominik Worosz i było 23:15, a ostatecznie Lubcza zwyciężyła do 18.

Słabiej zespół gości spisywał się w trzecim secie, pozwalając sobie na kilka pomyłek. Pewniej poczuli się zawodnicy z Rzeszowa i zaczęli punktować serwisem, a dodatkowo kilka razy ustawili szczelny blok. Rzeszowianie odskoczyli na 9:4 i przeważali przez większą część seta. Gracze AKSu kilka razy skutecznie atakowali ze środka i prowadzili 18:14. Ekipa z Racławówki na chwilę zmniejszyła straty do dwóch oczek, ale popełniała zbyt wiele błędów, aby móc doścignąć rywala. Ostatecznie to miejscowi zwyciężyli 25:20 i przedłużyli to spotkanie.

W czwartej odsłonie przez długi czas żadnej z drużyn nie udawało się zbudować zaliczki, a jedni i drudzy grali skutecznie w pierwszej akcji. Dopiero gdy serwisem trafił Paweł Małek, Lubcza odskoczyła na 13:11. Gracze AKSu dotrzymywali nie dali się złamać i w kolejnych akcjach kibice znów oglądali walkę punkt za punkt. Dopiero w końcowej fazie seta Lubcza odskoczyła na cztery punkty, a skuteczny w ataku i na zagrywce był Staszek Kuśnierz. Wygraną ekipy z Racławówki do 2o przypieczętował asem serwisowym Szymon Mędrygał.

Aktualną tabelę i terminarz Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn można zobaczyć TUTAJ. Już w najbliższą sobotę nasi siatkarze zagrają we własnej hali z Żaglem Radymno, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30.

AKS V LO Rzeszów – LUBCZA Racławówka 1:3 (26-28, 18-25, 25-20, 20-25)

AKS: Kupkowski, Stojek, Grendysa, Wróbel, Lesko, Waltoś (c), Buda (libero I) oraz Rostkowski, Maciejewski, Opioła (libero II), trener: Jerzy Wietecha

LUBCZA:  Masłowski, Małek, Kuźniar, Mędrygał, Worosz, Kuśnierz, Grobelny (libero I) oraz Woźniak, Tkaczyk, trener: Marek Samolewicz

sędziowali: Damian Lic (Żołynia) oraz Michał Pasterz (Jasło)

widzów: 40 (w tym 30 z Racławówki)