| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy wskoczyli na fotel lidera tabeli

Siatkarze Lubczy wskoczyli na fotel lidera tabeli

Dobrą serię kontynuują siatkarze Lubczy, którzy od początku sezonu pozostają niepokonani. W sobotę odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu, wygrywając na trudnym terenie w Rakszawie. W pierwszej partii to zespół z Racławówki utrzymywał zaliczkę, a bardzo skutecznie w ataku prezentował się Mateusz Hołobut. Gospodarze próbowali odpowiedzieć zagrywką i doprowadzili do remisu, ale końcówce należała do Lubczy, a kluczowy okazał się blok. Przyjezdni wygrali do 22 i objęli prowadzenie w całym spotkaniu. Inny przebieg miała druga […]

Dobrą serię kontynuują siatkarze Lubczy, którzy od początku sezonu pozostają niepokonani. W sobotę odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu, wygrywając na trudnym terenie w Rakszawie.

W pierwszej partii to zespół z Racławówki utrzymywał zaliczkę, a bardzo skutecznie w ataku prezentował się Mateusz Hołobut. Gospodarze próbowali odpowiedzieć zagrywką i doprowadzili do remisu, ale końcówce należała do Lubczy, a kluczowy okazał się blok. Przyjezdni wygrali do 22 i objęli prowadzenie w całym spotkaniu. Inny przebieg miała druga odsłona. Przez długi fragment utrzymywał się wynik remisowy, ale w drugiej fazie seta Anilana trafiła serwisem i zbudowała wysoką przewagę, by ostatecznie zwyciężyć do 21. Po myśli graczy z Rakszawy układała się także trzecia partia, a wykorzystane kontry pozwoliły odskoczyć na 8:5. Z czasem Lubcza zdołała jednak odzyskać inicjatywę, bo znów uruchomiła skuteczny blok. W końcówce seta w ataku nie mylili się Mateusz Hołobut i Stanisław Kuśnierz, a ich zespół wygrał do 18. Identycznym rezultatem zakończył się kolejny set, ale tym razem Lubcza, grając bardzo pewnie od początku zbudowała zaliczkę i kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń.

Zwycięstwo 3:1 i wywalczony komplet punktów pozwolił zespołowi z Racławówki wskoczyć na fotel lidera tabeli. Szczegóły można zobaczyć na stronie system.podkarpackasiatkowka.pl

ANILANA Rakszawa – LUBCZA Racławówka 1:3 (22-25, 25-21, 18-25, 18-25)

Anilana: Motyl, Wilczek (c), Cisek, Winiarski, Michoń, Noworol, Sroczyk (libero I) oraz Bernat, Kuschel, Magryś, Czechowicz, trener (grający): Tomasz Cisek

Lubcza: Masłowski (c), Małek, Tkaczyk, Woźniak, Hołobut, Kuśnierz S., Grobelny (libero I) oraz Dziedzic, Kuśnierz K., trener: Marek Samolewicz

sędziowali: Marcin Kuszaj i Piotr Robak (Tarnobrzeg)