| SIATKARKI | Spacerek w Czudcu, teraz mecz o wszystko

SIATKARKI

Spacerek w Czudcu, teraz mecz o wszystko

III ligowe siatkarki Lubczy bez problemu zwyciężyły 3:0 w Czudcu z Olimpem. Dzięki temu przed ostatnią kolejką mają dwa punkty straty do MOSiRu Jasło. Decydujące starcie między tymi zespołami w sobotę. Jeśli Lubcza wygra za trzy punkty, to zagra w ogólnopolskich play-offach o awans do II ligi. Jeśli Jaślanki ugrają w Kielanówce choćby jedno oczko, to one będą się cieszyć z możliwości dalszej gry.     Inauguracyjne piłki kompletnie odbiegały […]

Inauguracyjne piłki kompletnie odbiegały od dalszego przebiegu rywalizacji. Prze długi okres żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć. Ekipa z Czudca grała bardzo dobrze zagrywką, przez co Lubcza miała kłopoty z płynnym konstruowaniem  akcji. Obie drużyny nie ustrzegły się wielu błędów w polu serwisowym. Przyjezdnym udało się w końcu osiągnąć wysoką przewagę- 17:12, po dobrych serwisach Joanny Piech. Był to przełomowy momenty seta. Siatkarki SST nie oddały już przewagi i po 16 minutach sennego pojedynku wygrały do 17.

Na początku drugiej partii było trochę więcej wyrównanej walki i długich akcji. Racławówka dzięki dobrej grze obronnej i skutecznych kontrach wyszła na prowadzenie 8:4. Z czasem przewaga gości wzrosła do 9 oczek. Nasz zespół grał bardzo spokojnie, a Olimp wyraźnie nie miał czym postraszyć w ataku. Lubcza nadal kapitalnie broniła i po chwili przeważała już jedenastoma punktami. Kompletnie rozbity zespół Jerzego Zielińskiego zdołał ugrać zaledwie 11 oczek w tej partii.

Trzeci set przyjezdne rozpoczęły od skromnego prowadzenia, ale po serii udanych bloków zrobiło się 10:5. Nasz team grał efektownie i efektywnie w ataku, bardzo rzadko z lewego skrzydła myliły się Urszula Dziadosz i Natalia Warzocha. Po trzech z rzędu asach serwisowych tej pierwszej zrobiło się 18:9. Emocji także i w tym secie już nie było. Lubcza rozgromiła rywala wygrywając do 16, a w całym, trwającym niespełna godzinę meczu, 3 do 0.

Dzisiejszy mecz musiał być przez nasze zawodniczki wygrane i udało się. Zespół nie dał plamy i wszystko zależy teraz od niego. W sobotę najważniejszy mecz sezonu, starcie o wszystko kibiców zapraszamy na godzinę 17!

OLIMP CZUDEC – LUBCZA Racławówka 0-3 (17-25, 11-25, 16-25)

LUBCZA: Warzocha (11- punkty), Nerc (7), Dziadosz (16), Śląska (5), Piotrowicz (6), Piech (5), Sabik (libero) oraz Chmiel (2), Guzy

sędziowali: Piotr Sobolski i Mirosław Ludera (obaj Rzeszów)