| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Szósty komplet punktów Lubczy II. Zespół z Racławówki zwyciężył w meczu na szczycie

Szósty komplet punktów Lubczy II. Zespół z Racławówki zwyciężył w meczu na szczycie

Nie zatrzymują się siatkarze Lubczy II. Pierwszą rundę rozgrywek zakończyli z kompletem sześciu zwycięstw i osiemnastoma punktami na koncie. W ostatnim meczu przed świąteczno-noworoczną przerwą drużyna z Racławówki mimo braków kadrowych zwyciężyła w meczu na szczycie tabeli Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn z AKSem V LO Rzeszów II. W początkowym fragmencie tego meczu lepiej w polu serwisowym spisywali się gracze z Rzeszowa i to oni odskoczyli na 11:7. Lubcza odpowiedziała skuteczną grą na kontrach, […]

Nie zatrzymują się siatkarze Lubczy II. Pierwszą rundę rozgrywek zakończyli z kompletem sześciu zwycięstw i osiemnastoma punktami na koncie. W ostatnim meczu przed świąteczno-noworoczną przerwą drużyna z Racławówki mimo braków kadrowych zwyciężyła w meczu na szczycie tabeli Podkarpackiej 2. Ligi Mężczyzn z AKSem V LO Rzeszów II.

W początkowym fragmencie tego meczu lepiej w polu serwisowym spisywali się gracze z Rzeszowa i to oni odskoczyli na 11:7. Lubcza odpowiedziała skuteczną grą na kontrach, a w ataku nie mylił  się Karol Kuśnierz i po chwili na tablicy widniał wynik po 13. Przez kolejny fragment kibice oglądali walkę punkt za punkt, co doprowadziło do końcówki granej na przewagi. W niej więcej chłodnej głowy zachowali siatkarze z Racławówki, a decydującą akcję atakiem z krótkiej wykończył Grzegorz Kasprzyk i jego zespół zwyciężył 27:25.

Druga partia przez krótki fragment była jeszcze wyrównana, ale szybko zaliczkę zaczął budować AKS. Rzeszowianie ponownie zaryzykowali serwisem, a ekipa Lubczy miała duże kłopoty z odbiorem zagrywki, co przełożyło się na dalsze błędy. Miejscowy zespół odskoczył na 12:8, a potem prowadził nawet 19:10. Dzięki temu młodzi zawodnicy z Rzeszowa złapali dużą pewność siebie i w końcówce nie popełniali błędów, wygrywając do 18.

Lepiej dla AKSu rozpoczął się także set numer trzy, a skuteczne ataki Grendysy dały tej ekipie prowadzenie 9:6. Z czasem Lubcza zaczęła odrabiać straty, a złożyła się na to dobra praca blokiem i skuteczne kontry. Gdy gospodarzom przytrafił się dwie z rzędu pomyłki w ataku, zespół z Racławówki odskoczył na 16:13. Skuteczni byli Dominik Worosz i Konrad Witek, a goście prowadzili już 19:14. W końcówce efektowny blok dołożył jeszcze Grzegorz Kasprzyk, a seta atakiem z krótkiej zakończył Karol Strączek, pieczętując wygraną Lubczy do 21.

Zespół z Racławówki poczuł się bardzo pewnie i w czwartej odsłonie szybko osiągnął czteropunktową zaliczkę, a na zagrywce bardzo dobrze prezentował się kapitan zespołu Konrad Witek. Skutecznie atakował Karol Kuśnierz, a rywalom przytrafiło się kilka błędów i po chwili różnica dzieląca oba zespoły wzrosła do sześciu oczek. W końcówce ekipa Lubczy II zagrała bardzo konsekwentnie. Błędów nie popełniał Worosz i ostatecznie przyjezdni wygrali 25:19.

Wygrana na tym trudnym terenie nie przyszła łatwo, ale zespół z Racławówki znów wykazał się dużym doświadczeniem i spokojem. Dzięki temu z dużym spokojem może oczekiwać na drugą rundę rozgrywek, będąc na pozycji lidera. Tabelę i terminarz można zobaczyć TUTAJ

AKS V LO Rzeszów II – LUBCZA Racławówka II 1:3 (25-27, 25-18, 21-25, 19-25)

AKS: Kupkowski, Stojek, Zych, Rostkowski, Waltoś, Grendysa, Opioła (libero I) oraz Maciejewski, Sękowski, trenerzy: Jerzy Wietecha, Mateusz Sciurka

LUBCZA: Tenerowicz, Kasprzyk, Kuśnierz, Witek (c), Szalacha, Haligowski, Rutkowski (libero) oraz Worosz, Strączek, Krupa, trenerzy: Mateusz Tkaczyk, Maciej Dziedzic

sędziowali: Piotr Schontag i Andrzej Kawa