| Trójki zagrały na plaży po raz czwarty.

Trójki zagrały na plaży po raz czwarty.

Już po raz czwarty nasze Stowarzyszenie sezon siatkówki plażowej rozpoczęło od Turnieju Trójek Mieszanych, który był imprezą towarzyszącą do Pikniku Rodzinnego w ZS w Racławówce. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło dziewięć trójek, które prezentowały wyrównany poziom. Zawody zakończyły się zwycięstwem zespołu Bernadetta Nobis/ Marcin Kozioł/ Michał Pomianek, który w całych zawodach nie stracił choćby seta. Na drugim miejscu po zaciętej rywalizacji znalazł się tercet Magdalena Koc/ Marcin […]

Już po raz czwarty nasze Stowarzyszenie sezon siatkówki plażowej rozpoczęło od Turnieju Trójek Mieszanych, który był imprezą towarzyszącą do Pikniku Rodzinnego w ZS w Racławówce. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło dziewięć trójek, które prezentowały wyrównany poziom. Zawody zakończyły się zwycięstwem zespołu Bernadetta Nobis/ Marcin Kozioł/ Michał Pomianek, który w całych zawodach nie stracił choćby seta. Na drugim miejscu po zaciętej rywalizacji znalazł się tercet Magdalena Koc/ Marcin Łabaj/ Dominik Worosz.

Startujące w Turnieju ekipy, podzielone zostały na trzy równe grupy.  W grupie A udanie rywalizację rozpoczęła trójka Koc/ Łabaj/ Worosz, która pewnie pokonała zespół Worek/ Klimek/ Mędrygał. Ci drudzy przegrali także w swoim kolejnym starciu i o awansie do grupy finałowej rozstrzygał pojedynek drużyn Koc/ Łabaj/ Worosz i Gola/ Jaksan/ Etgens. Ciekawie było w inauguracyjnej partii, w drugiej dominacja tej pierwszej ekipy była już wyraźna i mecz zakończył się ich zwycięstwem 2:0, co zapewniło pierwsze miejsce w grupie i w efekcie awans do finałów.  Nieco ciekawiej było w grupie B, gdzie spotkały się bardziej wyrównane ekipy. Tym razem o awansie rozstrzygnął pierwszy pojedynek, w którym zespół Niedziałek/ Żuczek/ Kuśnierz pokonał trójkę Dziadosz/ Szalacha/ Czajor, mimo iż w pierwszym secie ta druga drużyna prowadziła 13:9 i roztrwoniła przewagę, by później uznać wyższość rywala w tie-breaku. Oba zespoły wygrały swój drugi mecz z ekipą Janowska/ Ostrowski/ Gniewek, zatem jak łatwo policzyć, do finałów awansowali Katarzyna Niedziałek, Tomasz Żuczek i Staszek Kuśnierz. W grupie C decydujący był pojedynek zespołów Nobis/ Kozioł/ Pomianek oraz Grobelny K./ Grobelny H./Gajdek. Spotkanie było dosyć ciekawe, a podobać mógł się szczególnie drugi set, zakończony wygraną 19:17 tej pierwszej trójki, co w efekcie dało wygraną i awans.

Rywalizacja finałowa zapowiadała się niezwykle ciekawie, ale zawodnikom dawało się już we znaki zmęczenie, o które na 30 stopniowym upale nie było trudno. Zmagania trzech drużyn, które wywalczyły awans z grup, rozpoczęło starcie zwycięzców grup A i B. Był to chyba najbardziej ciekawy i wyrównany mecz dzisiejszych zawodów. W pierwszym secie nieznaczną przewagę uzyskali Magdalena Koc/ Marcin Łabaj i Dominik Worosz, co pozwoliło im zwyciężyć do 11. W secie drugim role się odwróciły i tym razem ze zwycięstwa w identycznym stosunku cieszył się zespół Niedziałek/ Żuczek/ Kuśnierz. O wszystkim decydował tie break. Najpierw wyraźną, kilkupunktową przewagę uzyskali zwycięzcy drugiego seta i przy stanie 10:8 miał pierwszego  meczbola. Nie udało się jednak dowieźć tej zaliczki i  rywale zdobywając cztery punkty z rzędu przy serwisach Dominika Worosza, zdołali przechylić losy meczu na własną korzyść. Później do gry wkroczył najlepszy zespół grupy C- Nobis/ Kozioł/ Pomianek. Ta ekipa zachowała chyba najwięcej sił na finał, dobrze grała w zagrywce, spokojnie radziła sobie w obronie, a zgodnie z przewidywaniami raz po raz efektownymi atakami popisywał się Michał Pomianek.  To pozwoliło najpierw spokojnie pokonać trójkę Koc/ Łabaj/ Worosz, a potem jeszcze wyraźniej odprawić drużynę Niedziałek/ Żuczek/ Kuśnierz. Specyficzne zasady turnieju sprawiły, że szczególnie w tym ostatnim pojedynku, zawodnicy mimo zmęczenia mogli pozwolić sobie na kilka efektownych zbić, a korespondencyjny pojedynek prowadzili głównie S. Kuśnierz i M. Pomianek.

Wyniki

GRUPA  A

Worek/ Klimek/ Mędrygał – Koc/ Łabaj/ Worosz 0:2 (9-15, 10-15)

Gola/ Jaksan/ Etgens –  Worek/ Klimek/ Mędrygał 2:0 (15-8, 15-12)

Koc/ Łabaj/ Worosz – Gola/ Jaksan/ Etgens 2:0 (15-12, 15-10)

AWANAS: Magdalena Koc/ Marcin Łabaj/ Dominik Worosz

GRUPA  B

Niedziałek/ Żuczek/ Kuśnierz – Dziadosz/ Szalacha/ Czajor  2:1 (18-16, 9-15, 11-5)

Janowska/ Ostrowski/ Gniewek – Niedziałek/ Żuczek/ Kuśnierz  0:2 (11-15, 11-15)

Dziadosz/ Szalacha/ Czajor   – Janowska/ Ostrowski/ Gniewek  2:0 (15-7, 15-10)

AWANAS: Katarzyna Niedziałek/ Tomasz Żuczek/ Staszek Kuśnierz

GRUPA  C

Grobelny K./ Grobelny H./ Gajdek – Maciej/ Rejment D./ Rejment J. 2:0 (15-2, 15-6)

Nobis/ Kozioł/ Pomianek –  Grobelny K./ Grobelny H./ Gajdek  2:0 (15-9, 19-17)

Maciej/ Rejment D./ Rejment J. – Nobis/ Kozioł/ Pomianek 0:2 (5-15, 10-15)

AWANS: Bernadetta Nobis/ Marcin Kozioł/ Michał Pomianek