| Trzeci Turniej Trójek Plażowych

Trzeci Turniej Trójek Plażowych

Miała być piknikowa zabawa i atmosfera. Tak też było, choć poziom Turnieju Trójek Plażowych był zdecydowanie najwyższy spośród trzech dotychczasowych. Do zawodów przystąpiło kilku doświadczonych siatkarzy i siatkarek ligowych, na czele z czołową siatkarką świeżo upieczonego beniaminka I ligi- Developresu Rzeszów- Katarzyną Warzochą, oraz byłą siatkarką Lubczy, która ostatni sezon spędziła w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg- Urszulą Dziadosz. To właśnie ta druga wspólnie z zawodnikami Głogovii- Pawłem Dziadoszem i Przemysławem […]

Miała być piknikowa zabawa i atmosfera. Tak też było, choć poziom Turnieju Trójek Plażowych był zdecydowanie najwyższy spośród trzech dotychczasowych. Do zawodów przystąpiło kilku doświadczonych siatkarzy i siatkarek ligowych, na czele z czołową siatkarką świeżo upieczonego beniaminka I ligi- Developresu Rzeszów- Katarzyną Warzochą, oraz byłą siatkarką Lubczy, która ostatni sezon spędziła w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg- Urszulą Dziadosz. To właśnie ta druga wspólnie z zawodnikami Głogovii- Pawłem Dziadoszem i Przemysławem Kozubem wywalczyła pierwsze miejsce. Składający się z trzech meczów finał, dostarczył wiele emocji i o końcowych rozstrzygnięciach decydowały niuanse. Drugie miejsce zajęła lokalna trójka- Kinga Grobleny/ Marcin Łabaj/ Damian Chmiel, a na najniższym stopniu podium uplasowały się dwie siatkarki Lubczy- Anna Ogrodnik i Alicja Marek, wraz z Tomaszem Pieniążkiem.

atakuje Alicja Marek

Do zawodów przystąpiło 9 zespołów, zgodnie z zasadami miały być to trójki mieszane, składające się z co najmniej jednego siatkarza lub siatkarki. Ekipy podzielone zostały na trzy grupy. Z każdej awans do finału uzyskał tylko zwycięzca, zatem miejsca na pomyłkę nie było. Grupę  A zdominowała trójka Dziadosz U./ Dziadosz P./ Kozub, która od początku wydawała się być faworytem rywalizacji. W spotkaniu rozstrzygającym o awansie pokonali oni trójkę Kalandyk/ Kuśnierz/ Jaksan 21:11, a wcześniej w podobnych rozmiarach młodą drużynę Antas/ Chmiel T./ Mędrygał.  Ciekawiej było w grupie B, gdzie o awansie rozstrzygnął mecz zespołów Ogrodnik/ Marek/ Pieniążek oraz Janowska/ Kobyłecki/ Klimek. Przez długi okres w tym spotkaniu prowadzili ci drudzy i wydawało się, że są na dobrej drodze do awansu, ale końcówka należała do tej pierwszej trójki, która zwyciężyła 21:17. Bardzo ciekawy był też pojedynek, który bezpośrednio wyłonił zwycięzcę grupy C.  Faworyzowana ekipa Warzocha N./ Warzocha K./ Bańka po zaciętym i emocjonującym spotkaniu uległa drużynie Grobleny/ Łabaj/ Chmiel D. 19 do 21.

W ten oto sposób wyłoniona została trójka finalistów.  W grupie finałowej miały one rywalizować systemem każdy z każdym.  Najpierw zmierzyli się zwycięzcy grup A i B. Emocji w tym spotkaniu było co niemiara. Wydawało się że drużyna Dziadosz U./Dziadosz P./ Kozub kontroluje przebieg rywalizacji. Zespół ten zaprezentował kilka efektownych ataków i utrzymywał  spokojne prowadzenie. Natrafił jednak na kapitalną grę obronną drużyny po drugiej stronie. Świetne interwencje Ali Marek i Anki Ogrodnik bardzo utrudniały grę przeciwnikom , jednak w ostatecznym rozrachunku „siła” okazała się istotniejsza i 21:19 wygrała drużyna z Głogowa. Zwycięzcę całego turnieju poznaliśmy już w drugim pojedynku finałowym. Urszula Dziadosz/ Paweł Dziadosz/ Przemysław Kozub pokonali po kolejnym zaciętym boju Kingę Grobelny/ Marcina Łabaja i Damiana Chmiela 21:18 i zapewniła sobie triumf w zawodach.  Do rozstrzygnięcia pozostała tylko kwestia trzeciego miejsca. Wywalczyła go trójka Grobleny/ Łabaj/ Chmiel D., wygrywając 21:13. Ekipa ta zachowała więcej sił, ale obu grającym w tym pojedynku zespołom ewidentnie ich brakowało, co skutkowało spora ilością zepsutych serwisów.

Turniej ten po raz trzeci był organizowany jako jedna z atrakcji Pikniku Rodzinnego Zespołu Szkół w Racławówce. Wręczenia nagród dokonał dyrektor współpracującej od z naszym zespołem placówki- Pan Andrzej Niedziałek.