| Szachy | Turnieje Szachowe.

Szachy

Turnieje Szachowe.

W pierwszym półroczu 2012 r, zawodnicy naszego klubu wzięli udział w kilku turniejach szachowych, zaznaczając swoją obecność w paru przypadkach licznym udziałem oraz wysokimi miejscami w ostatecznej klasyfikacji turniejowej. Na wyróżnienie zasługują medalowe miejsca naszych juniorek Martyny Olszewskiej i Kamili Cioch oraz wysokie pozycje Jacka Nowakowskiego , Tadeusza Ziobry, Piotra Oleszczuka , Stanisława Siorka oraz juniora Piotra Ciocha. 29 maja sekcja szachowa Stowarzyszenia zorganizowała […]

W pierwszym półroczu 2012 r, zawodnicy naszego klubu wzięli udział w kilku turniejach szachowych, zaznaczając swoją obecność w paru przypadkach licznym udziałem oraz wysokimi miejscami w ostatecznej klasyfikacji turniejowej. Na wyróżnienie zasługują medalowe miejsca naszych juniorek Martyny Olszewskiej i Kamili Cioch oraz wysokie pozycje Jacka Nowakowskiego , Tadeusza Ziobry, Piotra Oleszczuka , Stanisława Siorka oraz juniora Piotra Ciocha. 29 maja sekcja szachowa Stowarzyszenia zorganizowała także kameralny Turniej Szachowy z okazji dnia dziecka, którego zwycięzcą został Mateusz Pasternak.

Wspomniany miniturniej rozegrano w ZS w Racławówce. Wzięło w nim udział ośmiu uczestników- członków koła szachowego. Zwycięzca Mateusz Pasternak zdobył 7pkt i wyprzedził Radosława Salamona (6 pkt.) i Jarosława Witka (5pkt). Organizatorzy zgodnie podkreślają, że Turniej był bardzo interesujący i młodym szachistom należą się wielkie brawa.

Od stycznia reprezentanci Lubczy często występowali w różnych okolicznych turniejach. Oto rezultaty jakie osiągali:

2.Olszewska Martyna 4.5 pkt.

Nasi szachiści rywalizowali  także w rozgrywkach IV i V ligi szachowej.

V liga szachowa w sezonie 2012.
Druga drużyna Lubczy w rozgrywkach V ligi wygrała 3 mecze , 2 przegrała i 4 zremisowała, gromadząc na swym koncie 10 pkt. meczowych i 28.5 pkt. małych, co dało bardzo dobre IV miejsce w stawce 12 zespołów.