| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Wygrana siatkarzy Lubczy na inaugurację.

Wygrana siatkarzy Lubczy na inaugurację.

Siatkarze Lubczy zwyciężyli inauguracyjny mecz Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn, pokonując Siarkę Tarnobrzeg w czterech setach. Spotkanie początkowo układało się po myśli zespołu z Racławówki, który pewnie zwyciężył w dwóch pierwszych setach. W trzeciej odsłonie do walki poderwali się goście i zdołali przedłużyć to spotkanie, ale w kolejnej partii Lubcza dopięła swego i sezon rozpoczęła od kompletu punktów. Już od pierwszych akcji gospodarze zaczęli budować zaliczkę, a gdy serią zagrywek popisał się […]

Już od pierwszych akcji gospodarze zaczęli budować zaliczkę, a gdy serią zagrywek popisał się Dawid Woźniak, na tablicy widniał wynik 7:3 dla miejscowych. W dalszej części seta przewaga Lubczy jeszcze się zwiększyła, a skuteczny na kontrach był Mateusz Hołobut. Szybko zrobiło się 18:12 dla Lubczy, a ostatecznie ekipa trenera Marka Samolewicza triumfowała do 16.

Nieco bardziej zacięty był drugi set, choć rozpoczął się bardzo podobnie. Gdy zagrywką trafił Woźniak, ekipa z Racławówki prowadziła 10:5. Skuteczny był Szymon Mędrygał i gospodarze utrzymywali prowadzenie. Oba zespoły zaprezentowały kilka ciekawych akcji z ofiarnymi obronami, ale jak to na inaugurację bywa, nie brakowało też niedokładności. Rywale popracowali blokiem i zmniejszyli straty do dwóch oczek, ale po dobrych zagrywkach Mędrygała Lubcza odskoczyła na 22:17. Ta zaliczka wystarczyła i miejscowy zespół prowadził w tym spotkaniu już 2:0.

W trzeciej odsłonie nasz zespół zagrał słabiej i już na samym początku to Siarka objęła prowadzenie. Lubcza miała kłopot z dokładnym przyjęciem, popełniła też sporo błędów w ataku. Zespół z Tarnobrzega prowadził już 13:9 i poczuł się jeszcze pewniej. Skuteczne ataki Arkadiusza Bazana na kontrach sprawiły, że na tablicy widniał wynik 18:12 dla gości. Pierwszego setbola Siarka miała przy stanie 24:19. Dobre serwisy Bartosza Krztonia przywrócił jeszcze nadzieję Lubczy, ale przeciwnicy ostatecznie zwyciężyli do 22.

Lubcza szybko opanowała sytuację i w kolejnej odsłonie już od początku zaczęła budować zaliczkę. Seria mocnych serwisów Mateusza Hołobuta dała miejscowym prowadzenie 5:0, a po chwili było już nawet 9:3. Zespół z Racławówki kontrolował przebieg tej partii, przez długi czas utrzymując sześciopunktowe prowadzenie. Miejscowi lepiej spisywali się w polu zagrywki i byli skuteczniejsi w ataku. W końcówce Siarka zmniejszyła jeszcze rozmiary porażki, ale ostatecznie przegrała do 20.

Inauguracyjne mecze nigdy nie są łatwe. Nasz zespół musiał radzić sobie bez wsparcia publiczności, ale wykonał zadanie i rozpoczął sezon od zwycięstwa. Teraz podopieczni trenera Marka Samolewicza udadzą się na wyjazd do Sanoka, gdzie w sobotę zagrają z tamtejszym TSV.

LUBCZA Racławówka – SIARKA Tarnobrzeg 3:1 (25-16, 25-20, 22-25, 25-20)

LUBCZA: Hołobut (18 – punkty), Masłowski (c, 4), Mędrygał (16), Kielar (3), Kuśnierz (5), Woźniak (11), Włodyga (libero I) oraz Kasprzyk (2), Kieś, Krztoń (5), Wnęk, Dziedzic, trener Marek Samolewicz

SIARKA: Popek, Janeczko, Stępień, Pliżga, Pyrak (c), Bąk, Puchowski (libero) oraz Bazan, trener: Piotr Fornal

sędziowali: Mariusz Gadzina (Strzyżów) oraz Łukasz Ziobro (Wiśniowa)