| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Wygrana z Głogovią. Siatkarze Lubczy kończą rundę na drugim miejscu.

Wygrana z Głogovią. Siatkarze Lubczy kończą rundę na drugim miejscu.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze Lubczy mierzyli się z Głogovią Głogów Młp. Aby utrzymać drugie miejsce po pierwszym etapie rozgrywek nasi gracze potrzebowali zdobyć przynajmniej jeden punkt. Ostatecznie pokonali rywali 3:1, notując komplet oczek, choć to spotkanie wcale nie było łatwe. Zaczęło się od wyrównanej walki i przez połowę pierwszego seta wynik oscylował w okolicach remisu. Lubcza popełniła w tym fragmencie sporo błędów w ataku, […]

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarze Lubczy mierzyli się z Głogovią Głogów Młp. Aby utrzymać drugie miejsce po pierwszym etapie rozgrywek nasi gracze potrzebowali zdobyć przynajmniej jeden punkt. Ostatecznie pokonali rywali 3:1, notując komplet oczek, choć to spotkanie wcale nie było łatwe.

Zaczęło się od wyrównanej walki i przez połowę pierwszego seta wynik oscylował w okolicach remisu. Lubcza popełniła w tym fragmencie sporo błędów w ataku, a do tego rywale punktowali blokiem. Mimo wszystko, dobra postawa w polu serwisowym pozwoliła ekipie z Racławówki objąć prowadzenie 19:17. Bardzo skuteczny w ataku był Mateusz Hołobut i po chwili zaliczka gospodarzy wzrosła do trzech punktów. W końcówce niezły serwis dołożył jeszcze Bartosz Krztoń i ostatecznie miejscowi zwyciężyli 25:21.

Drugą odsłonę ekipa z Racławówki rozpoczęła od bardzo niemrawej gry, a rywale dobrze pracowali w obronie i łapali wiatr w żagle. Skutecznie na kontrach spisywał się Michał Drzał, na którego miejscowy zespół nie mógł znaleźć sposobu. Głogovia prowadziła 9:5, a potem nawet 18:11. Przyjezdni skutecznie atakowali ze środka, a dobry mecz rozgrywał Paweł Dziadosz. Lubcza była w tej partii mocno pogubiona, popełniała wiele błędów i ostatecznie przegrała do 18.

Zespół z Racławówki nie mógł odnaleźć właściwego rytmu także i w początkowym fragmencie trzeciej odsłony. Zespół z Głogowa Młp. grał swobodnie i momentami graczom gości wychodziło dosłownie wszystko. Na tablicy widniał już nawet wynik 12:8 dla przyjezdnych. Lubcza mocno mobilizowała się do walki, aby ratować wynik i wywalczyć potrzebny do tabeli punkt. Skuteczne kontry Mateusza Hołobuta sprawiły, że po chwili miejscowi przegrywali już tylko dwoma oczkami. Gospodarze ustawili jeszcze skuteczny blok i po chwili zrobiło się po 20. Lubcza jako pierwsza miała piłkę setową, ale przeciwnicy uratowali się blokiem. Ostatnie słowo należało jednak do Hołobuta, który najpierw skutecznie obił dłonie rywali, a potem posłał asa serwisowego i przypieczętował triumf swojej drużyny w stosunku 26:24.

Zwycięstwo pozwoliło Lubczy przejąć kontrolę nad meczem, choć i w czwartej partii rywale nie rezygnowali z ambitnej walki. Po asie serwisowym Staszka Kuśnierza gospodarze odskoczyli na 9:7. Przez dłuższy fragment utrzymywali zaliczkę, grając skutecznie w pierwszej akcji. Kilka razy ze środka efektownie zameldował się Mateusz Tkaczyk. Po chwili zespół z Głogowa Młp. znów ustawił blok i doprowadził do remisu po 16. Wynik remisowy nie utrzymywał się zbyt długo, bo po chwili Bartosz Krztoń wykorzystał kontry Lubczy i dołożył jeszcze skuteczny serwis. Ekipa z Racławówki prowadziła 22:19, a ostatecznie wygrała do 20.

Rundę zasadniczą nasi gracze zakończyli na drugim miejscu. W efekcie z tej pozycji ruszą do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w dniach 18-20 marca w Czudcu. Tabelę końcową bieżącego etapu- rozgrywek Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn można zobaczyć TUTAJ

LUBCZA Racławówka – GŁOGOVIA Głogów Młp. 3:1 (25-20, 18-25, 26-24, 25-20)

LUBCZA: Kawa (1- punkty), Krztoń(13), Tkaczyk (10), Mędrygał (9), Hołobut (25), Kuśnierz (6), Włodyga (libero I) oraz Masłowski (c), trener: Marek Samolewicz

GŁOGOVIA: Rzegocki, Czajor, Dziadosz (c), Drzał, Krawczyk, Dulemba, Dymowski (libero), Kerner, Bujak, Kozłowski, Świątoniowski, trener: Jakub Woś

sędziowali: Tomasz Kielar i Marcin Nobis