| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Zwycięstwo siatkarzy Lubczy na inaugurację sezonu 2021/2022

Zwycięstwo siatkarzy Lubczy na inaugurację sezonu 2021/2022

Od pewnego zwycięstwa nad Żaglem Radymno nasi siatkarze rozpoczęli sezon 2021/2022. Spotkanie trwało trzy sety, a każdy z nich miał podobny przebieg. Po początkowym okresie wyrównanej walki, zespół Lubczy uzyskiwał zaliczkę, która pozwalała kontrolować przebieg końcówki seta. Beniaminek z Radymna odważnie rozpoczął to spotkanie i próbował zaryzykować zagrywką, ale ekipa z Racławówki szybko opanowała emocje, a prowadzenie dały gospodarzom skuteczne ataki Dawida Woźniaka. W końcówce skutecznie w grę włączył […]

Od pewnego zwycięstwa nad Żaglem Radymno nasi siatkarze rozpoczęli sezon 2021/2022. Spotkanie trwało trzy sety, a każdy z nich miał podobny przebieg. Po początkowym okresie wyrównanej walki, zespół Lubczy uzyskiwał zaliczkę, która pozwalała kontrolować przebieg końcówki seta.

Beniaminek z Radymna odważnie rozpoczął to spotkanie i próbował zaryzykować zagrywką, ale ekipa z Racławówki szybko opanowała emocje, a prowadzenie dały gospodarzom skuteczne ataki Dawida Woźniaka. W końcówce skutecznie w grę włączył się także Szymon Mędrygał Lubcza zwyciężyła do 20. Podobnie było w drugiej partii. Przez chwilę miejscowi utrzymywali dwupunktową zaliczkę, a bezbłędny był Dominik Worosz. Potem rywalom przytrafiło się kilka pomyłek i zaliczka Lubczy wzrosła do pięciu oczek, a ostatecznie ekipa gospodarzy wygrała 25:19. Siatkarze z Racławówki niemrawo weszli w trzecią partię, mając kłopoty z przyjęciem. Goście objęli czteropunktową zaliczkę, ale nie byli w stanie utrzymać równego poziomu gry. Podopieczni trenera Marka Samolewicza popracowali zagrywką i szybko odrobili straty, a dzięki skutecznym kontratakom sukcesywnie budowali zaliczkę. W końcówce kilka dobrych ataków zaprezentował Mędrygał, za to coraz częściej mylili się przeciwnicy. Lubcza tym razem wygrała do 18, a cały mecz 3:0 i została pierwszym liderem tabeli Podkarpackiej 1. LM.

LUBCZA Racławówka – ŻAGIEL Radymno 3:0 (25-20, 25-19, 25-18)

LUBCZA: Kawa, Kuśnierz (6- punkty), Mędryał (18), Woźniak (10), Worosz (10), Kielar (4), Włodyga (libero I) oraz Tkaczyk (1), Masłowski (c), Wnęk, Kasprzyk, trener: Marek Samolewicz

ŻAGIEL: Smelik (c), Witko, Ciurko, Gawron, Rolewski, Magierski, Boratyn (libero) oraz Naspiński, trener (grający) Michał Smelik

sędziowali: Łukasz Ziobro (Wiśniowa) i Michał Pasterz (Jasło)