| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Siatkarze Lubczy zwyciężyli w trzech setach z Renga Sportur Gmina Łańcut

Aktualności - Strona GłównaSIATKARZE

Siatkarze Lubczy zwyciężyli w trzech setach z Renga Sportur Gmina Łańcut

To był bardzo solidny mecz siatkarzy Lubczy. Ekipa z Racławówki we własnej hali zwyciężyła z drużyną Renga SST Sportur Gmina Łańcut 3:0. Gospodarze grali równo w każdym elemencie i przez niemal całe spotkanie utrzymywali prowadzenie, a więcej emocji dostarczył jedynie trzeci set. Już od początku spotkania zaliczkę zaczęła budować Lubcza. Skuteczny w ataku i na zagrywce był Szymon Mędrygał i gospodarze odskoczyli na cztery oczka. Dzięki temu zespołowi z Racławówki […]

To był bardzo solidny mecz siatkarzy Lubczy. Ekipa z Racławówki we własnej hali zwyciężyła z drużyną Renga SST Sportur Gmina Łańcut 3:0. Gospodarze grali równo w każdym elemencie i przez niemal całe spotkanie utrzymywali prowadzenie, a więcej emocji dostarczył jedynie trzeci set.

Już od początku spotkania zaliczkę zaczęła budować Lubcza. Skuteczny w ataku i na zagrywce był Szymon Mędrygał i gospodarze odskoczyli na cztery oczka. Dzięki temu zespołowi z Racławówki grało się zdecydowanie łatwiej. Miejscowi rzadko mylili się w ataku i utrzymywali zaliczkę. Rywalom przytrafiły się jeszcze pomyłki w ataku i po chwili było 17:12. Siatkarze Lubczy nie dali się już zatrzymać do końca. W ataku nie mylił się Paweł Małek i ostatecznie jego drużyna zwyciężyła do 19.

Jeszcze większa dominacja miejscowych utrzymywała się w drugiej partii. Zagrywką trafił Mędrygał i było 7:3. Później bardzo długą serią serwisów popisał się Staszek Kuśnierz, który odrzucił rywali od siatki. Jego koledzy dobrze pracowali w bloku i obronie, a bardzo dobre spotkanie rozgrywał libero Lubczy Tomasz Włodyga. Na kontrach skutecznie atakował Małek i po chwili było już 17:5. W drugiej części seta gracze z Gminy Łańcut zaczęli ryzykować serwisem i sukcesywnie zmniejszali straty, ale ostatecznie przegrali do 17.

Więcej emocji kibice mogli przeżywać w trzecim secie, bo od początku do walki poderwał się Sportur. Przyjezdni zaczęli ryzykować serwisem, a dobrze w tym elemencie spisywał się Bartosz Uchman. Gdy kontrę wykorzystał Baran, było już 9:5 dla gości. Lubcza szybko odrobiła jednak straty, a w polu zagrywki dobrze spisywał się Paweł Małek. W kolejnym fragmencie trwała walka punkt za punkt, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Sporo było długich wymian, z ładnymi obronami. Skuteczny był Bartosz Krztoń i Lubcza odskoczyła na 21:19. Blok dołożył jeszcze duet Tkaczyk/ Mędrygał i przewaga gospodarzy wzrosła do trzech oczek. Wygraną ekipy z Racławówki przypieczętował skutecznym atakiem Krztoń.

LUBCZA Racławówka – RENGA SST SPORTUR Łańcut 3:0 (25-19, 25-17, 25-21)

LUBCZA: Dziedzic, Małek, Tkaczyk, Mędrygał, Krztoń, Kuśnierz, Włodyga (libero I) oraz Worosz, trener: Marek Samolewicz

RENGA SPORTUR: Pełka, Krzanowski, Skubicki, Pikor, Baran, Uchman, Romanik (libero) oraz Sowa, Czuba, Mazur, trener: Andrzej Tereszkiewicz

sędziowali: Michał Pasterz i Łukasz Ziobro