| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: Fuzja Rzeszów obroniła mistrzowski tytuł.

BALS: Fuzja Rzeszów obroniła mistrzowski tytuł.

Osiemnasta edycja Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki przeszła do historii. Mistrzowski tytuł obroniła Fuzja Rzeszów, która w finale pokonała Femid Łąka. Brąz po morderczym, trwającym 2h i 15 minut meczu wyrwała Iskra, zwyciężając z Innofolem. Po rozegranych meczach wręczono puchary dla drużyn, a także nagrody indywidualne. W meczu finałowym spotkały się ekipy, które w toku całego sezonu utrzymywały najrówniejszą formę i zwyciężyły swoje grupy, a potem mecze półfinałowe. […]

W meczu finałowym spotkały się ekipy, które w toku całego sezonu utrzymywały najrówniejszą formę i zwyciężyły swoje grupy, a potem mecze półfinałowe. W decydującym starciu zdecydowanie lepiej zagrała Fuzja, która prezentowała się bardzo pewnie w każdym elemencie i dobrą postawą przełamała rywala. Przeciwnicy popełnili zbyt wiele błędów, aby podjąć wyrównaną walkę, ale dla nich srebrny medal w debiutanckim sezonie to naprawdę duży sukces. Najlepszym zawodnikiem meczu, ale i całego sezonu BALS wybrany został Michał Pomianek, który zarazem świętował dziś swój siódmy mistrzowski tytuł w historii rozgrywek.

🏐Finał: Fuzja Rzeszów – Femid Łąka 3️⃣:0️⃣ (25-15, 25-15, 25-16)
🎖 MVP: Michał Pomianek (FUZJA)

Mecz o III miejsce tegorocznych rozgrywek, z udziałem dwóch bardzo doświadczonych ekip zgodnie z przewidywaniami był bardzo zacięty. Starcie Iskry z Innofolem trwało niemal dokładnie 135 minut i było pełne zwrotów akcji. Prawie wszystkie poszczególne sety kończyły się grą na przewagi, a zespoły udowadniały, że nie ma dla nich straty, której nie dało by się odrobić. W trzeciej partii padł jeden z najwyższych wyników w historii rozgrywek, a zespoły walczyły do stanu 39:37. Ta walka doprowadziła do piątej partii. W niej Innofol prowadził już 13:9, ale Iskra dzięki dobrej zagrywce odwróciła losy rywalizacji i wyrwała brązowy medal.

🏐O III miejsce: Innofol Łańcut – Iskra Rzeszów 2️⃣:3️⃣ (27-25, 22-25, 37-39, 25-23, 15-17)
🎖 MVP: Karol Jarema (Iskra)