| Aktualności - Strona Główna | BALS | Znamy komplet półfinalistów BALS

Znamy komplet półfinalistów BALS

Wystartowała runda play-off w rozgrywkach Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W piątkowy wieczór zespoły z drugich i trzecich miejsc w grupach rywalizowały w barażach o prawo gry w półfinale. Zwycięsko z tych starć wyszły ekipy, które w rundzie zasadniczej występowały w grupie B. Najpierw Iskra Rzeszów zmierzyła się z Team Rzeszów. Spotkanie miało nietypowy przebieg. W pierwszych dwóch setach na boisku dominowała Iskra, a rywale popełniali zbyt wiele błędów, aby nawiązać […]

Wystartowała runda play-off w rozgrywkach Boguchwalskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W piątkowy wieczór zespoły z drugich i trzecich miejsc w grupach rywalizowały w barażach o prawo gry w półfinale. Zwycięsko z tych starć wyszły ekipy, które w rundzie zasadniczej występowały w grupie B.

Najpierw Iskra Rzeszów zmierzyła się z Team Rzeszów. Spotkanie miało nietypowy przebieg. W pierwszych dwóch setach na boisku dominowała Iskra, a rywale popełniali zbyt wiele błędów, aby nawiązać wyrównaną walkę. Role odwróciły się w dwóch kolejnych partiach, a Team Rzeszów poderwał się do walki i doprowadził do tie-breaka. Decydujący set był już bardzo zacięty, a przewaga przechodziła z rąk do rąk. Końcówkę lepiej wytrzymali gracze Iskry i zwyciężyli 15:13.

W drugim półfinale Team Volley Rzeszów bardzo dobrze rozpoczął mecz z Innofolem i zaskoczył rywali równą grą w pierwszej partii. Nie miało to jednak przełożenia na kolejne odsłony. Bardziej doświadczeni gracze Innofolu uspokoili grę, zaczęli popełniać mniej błędów i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a kluczowym elementem była zagrywka. Będzie to kolejny z rzędu sezon, w którym Innofol powalczy o medale.

Baraż nr 1: Team Rzeszów – Iskra Rzeszów 2:3  (14-25, 17-25, 25-23, 25-14, 13-15)
MVP: Kacper Chmiel (ISKRA)

Baraż nr 2: Team Volley Rzeszów – Innofol Łańcut 1:3 (25-19, 15-25, 18-25, 15-25)
MVP: Marcin Ziarnik (INNOFOL)