| Aktualności - Strona Główna | BALS | BALS: SZiK wygrał za trzy punkty i pozostaje w grze o rundę finałową

BALS: SZiK wygrał za trzy punkty i pozostaje w grze o rundę finałową

SZiK Tyczyn w trzech setach pokonał Royali, dzięki czemu ma jeszcze szanse na miejsce w czołowej trójce i awans do play-off I ligi. W piątkowy wieczór rozegrano jeszcze tylko jedno spotkanie, w którym zespół Bystrzaki Gmina Iwierzyce pewnie pokonał Toi Toi Polska i w dobrych nastrojach może przygotowywać się do  rundy finałowej w drugiej lidze.   W pierwszym meczu wieczoru Bystrzaki Gmina Iwierzyce rywalizowali z Toi Toi Polska. Dwa pierwsze sety […]

W pierwszym meczu wieczoru Bystrzaki Gmina Iwierzyce rywalizowali z Toi Toi Polska. Dwa pierwsze sety były do siebie bliźniaczo podobne. Przez bardzo długi fragment w jednej i drugiej partii zespoły grały punkt za punkt i sporadycznie ktoś odskakiwał na więcej niż dwa punkty. Zespoły walczyły bardzo ambitnie i sporo było długich wymian, w których jednak nie brakowało chaosu. W obu końcówkach lepsi okazali się siatkarze z Gminy Iwierzyce, którzy w decydujących fragmentach punktowali zagrywką. W trzecim secie Toi Toi Polska zdecydowanie spuścił z tonu, a pewnie grający rywale zwyciężyli do 15.

TOI TOI POLSKA – BYSTRZAKI Gmina Iwierzyce 0:3 (21-25, 21-25, 15-25)

MVP: Jakub Róg (BYSTRZAKI)

Później po przeciwnych stronach siatki stanęły zespoły z I ligi: Royale oraz SZiK. Pierwszy set z pewnością do historii rozgrywek nie przejdzie, bo w pełni kontrolowali go siatkarze z Tyczyna, którzy rozbili rywali zagrywką i wygrali 25:12. W drugiej partii Royale poderwali się do walki, poprawili przyjęcie i tym razem to oni utrzymywali kilka oczek przewagi. Rzeszowianie prowadzili już 22:19, ale przeciwnicy wykorzystali kontry i doprowadzili do remisu. W bardzo emocjonującej końcówce więcej chłodnej głowy zachował SZiK i tym razem triumfował do 26. Trzecia odsłona znów była bardziej jednostronna i zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem skutecznie prezentujących się w elementach zagrywki oraz ataku graczy z Tyczyna. Tym samym SZiK przedłużył swoje szanse na awans do finałowej trójki.

SZiK Tyczyn – ROYALE Rzeszów 3:0 (25-12, 28-26, 25-18)

MVP: Radosław Łabuda (SZiK)

Ostatni zaplanowany na piątek mecz SoGorsi – Sędziowie został odwołany, a decyzje co do jego rozegrania zapadną w najbliższym czasie.