| Aktualności - Strona Główna | SIATKARZE | Czwarta wygrana siatkarzy Lubczy w bieżącym sezonie

Czwarta wygrana siatkarzy Lubczy w bieżącym sezonie

W sobotnie popołudnie siatkarze Lubczy rozegrali swój czwarty mecz w tym sezonie i odnieśli czwarte zwycięstwo. Zespół z Racławówki wywiązał się z roli faworyta i pokonał w trzech setach beniaminka rozgrywek SPS Pruchnik. Już na początku spotkania gospodarze objęli kilkupunktowe prowadzenie, a zespół gości popełniał dużo błędów w zagrywce, uniemożliwiając sobie podjęcie walki. Lubcza odskoczyła na 13:7 i choć potem rywale zniwelowali część strat, to do końca seta miejscowi […]

W sobotnie popołudnie siatkarze Lubczy rozegrali swój czwarty mecz w tym sezonie i odnieśli czwarte zwycięstwo. Zespół z Racławówki wywiązał się z roli faworyta i pokonał w trzech setach beniaminka rozgrywek SPS Pruchnik. Już na początku spotkania gospodarze objęli kilkupunktowe prowadzenie, a zespół gości popełniał dużo błędów w zagrywce, uniemożliwiając sobie podjęcie walki. Lubcza odskoczyła na 13:7 i choć potem rywale zniwelowali część strat, to do końca seta miejscowi kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, w skutecznie prezentował się Mateusz Hołobut. Bardziej zacięta była druga partia, w której goście zaryzykowali serwisem i trzymali się blisko ekipy z Racławówki. Dodatkowo siatkarzom Lubczy przytrafiło się kilka błędów i to rywale przez krótką chwilę prowadzili trzema punktami. W końcówce skuteczną serią bloków popisał się jednak Mateusz Tkaczyk i ostatecznie to gospodarze wygrali 25:22. Trzeci set przebiegał już bez historii i toczony był pod dyktando zespołu trenera Marka Samolewicza. Skutecznie grał Karol Kuśnierz i ostatecznie miejscowi wygrali do 13, a cały mecz 3:0. Z dorobkiem 10 punktów Lubcza zajmuje 2. miejsce w tabeli Podkarpackiej 1. Ligi Mężczyzn. Szczegóły TUTAJ

LUBCZA Racławówka – SPS Pruchnik 3:0 (25-19, 25-22, 25-13)

LUBCZA: Tkaczyk, Dziedzic, Hołobut, Kasprzyk, Kuśnierz K., Worosz, Rutkowski (libero), trener: Marek Samolewicz

SPS: Rut, Podolec, Rajzer, Kud, Kordas, Buszta, Fudali (libero) oraz Pudło, trener (grający): Adrian Fudali

sędziowali: Piotr Robak i Michał Kazała