| SIATKARKI | Debiut marzenie!

SIATKARKI

Debiut marzenie!

Debiutująca w rozgrywkach III Ligi Kobiet ekipa SST Lubcza Racławówka w inauguracyjnym meczu pokazała się z kapitalnej strony. W pięknym, stylu rozbiła sąsiada zza miedzy AZS UR Rzeszów 3:0 i mogła cieszyć się z pierwszych trzech punktów!   Pierwsze piłki w wykonaniu naszych pań jeszcze nerwowe. Kilku punktowe prowadzenie osiągnął zespół Rzeszowski, ale chwilę potem rozpoczął się koncert Lubczy, który potrwał niecałą godzinę. Wspomnianą […]

Debiutująca w rozgrywkach III Ligi Kobiet ekipa SST Lubcza Racławówka w inauguracyjnym meczu pokazała się z kapitalnej strony. W pięknym, stylu rozbiła sąsiada zza miedzy AZS UR Rzeszów 3:0 i mogła cieszyć się z pierwszych trzech punktów!

Pierwsze piłki w wykonaniu naszych pań jeszcze nerwowe. Kilku punktowe prowadzenie osiągnął zespół Rzeszowski, ale chwilę potem rozpoczął się koncert Lubczy, który potrwał niecałą godzinę. Wspomnianą przewagę udało się odrobić dzięki znakomitej zagrywce Anny Janas. Chwilę potem dominowała już Lubcza, a atomowymi zagrywkami popisała się Urszula Dziadosz. Nasze zawodniczki do kapitalnego serwisu dołożyły znakomity blok. W połączeniu ze skutecznym atakiem wszystkie te elementy nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł akademiczką, które zdołały ugrać zaledwie 19 punktów!

Drugi set był chyba najbardziej wyrównany. Znów pierwsze piłki zapisały na swoją korzyść gospodynie, ale później przewagę uzyskała Lubcza. Nie potrafiła jej jednak na długo utrzymać i w środkowej fazie seta znów wynik oscylował w okolicach remisu. Ani na moment siatkarki Lubczy nie traciły jednak głowy i wydawało się z boku, że spokojnie kontrolowały wydarzenia boiskowe. Ponownie udało się uzyskać kilka oczek przewagi i nie było problemów aby dowieźć je do końca, a seta zakończyła udana kiwka doświadczonej  rozgrywającej Anny Barć.

Obraz gry w trzeciej partii zmianie nie uległ. Lubcza grała pewnie, spokojnie, znakomicie zagrywała, popełniała niezbyt dużo błędów. Ten set to w szczególności kapitalna postawa najlepszej zawodniczki meczu Bernadki Nobis, która w tej partii kończyła niemal wszystkie piłki. Lubcza odskoczyła przy stanie 13:12 przy doskonałych zagrywkach Natalii Warzochy i siedmiopunktowej przewagi nie mogła roztrwonić już do końca. Podobnie jak w pierwszym secie siatkarski z Racławówka wygrały do 19 i mogły cieszyć się z pierwszego triumfu.

Efektowne zwycięstwo na inaugurację tym bardziej cieszy, iż przecież po drugiej stronie znany i renomowany zespół AZS-u Rzeszów. Debiutująca Lubcza pokazała, że w tych rozgrywkach wcale „chłopcem do bicia” nie będzie!

LUBCZA: Świątek, Dziadosz (c), Piotrowicz, Nobis, Nerc, Janas, Ogrodnik (Libero) oraz Warzocha, Barć, Bać, Kalandyk