| Liga Kadetek | Kadetki się rozkręcają!

Liga Kadetek

Kadetki się rozkręcają!

W słoneczną sobotę 9 października kadetki Lubczy rozegrały turniej w Krośnie. Zmierzyły się z zespołami MOSiR Jasło i UKS Gimnazjum Dębowiec. Wyjazd okazał się bardzo udany, gdyż siatkarki z Racławówka oba mecze wygrały po 2:0.     Pierwszym rywalem był zespół z Jasła. W inauguracyjnym secie od początku przy spokojnej grze zarysowała się przewaga Lubczy. W końcówce rywalki trochę podgoniły, ale nasze siatkarki zachowały zimną krew i wygrały […]

W słoneczną sobotę 9 października kadetki Lubczy rozegrały turniej w Krośnie. Zmierzyły się z zespołami MOSiR Jasło i UKS Gimnazjum Dębowiec. Wyjazd okazał się bardzo udany, gdyż siatkarki z Racławówka oba mecze wygrały po 2:0.

Pierwszym rywalem był zespół z Jasła. W inauguracyjnym secie od początku przy spokojnej grze zarysowała się przewaga Lubczy. W końcówce rywalki trochę podgoniły, ale nasze siatkarki zachowały zimną krew i wygrały do 23. Drugi set był bardziej wyrównany, a zacięta walka trwała przez cały czas. Jaślanki doprowadziły do stanu 24:24, ale wtedy w polu zagrywki zameldowała się najlepsza siatkarka Lubczy Bernadetta Nobis i dwoma znakomitymi, punktowymi zagrywkami zapewniła zwycięstwo swojemu zespołowi.

W spotkaniu poprzedzającym ten mecz Krosno po walce pokonało Dębowiec.

W drugim z udziałem Lubczy w miarę wysokie siatkarki z Dębowca zaczęły bardzo odważnie i wysoko prowadziły przez sporą część seta. W końcówce jednak świetnie dysponowana Bernadka Nobis poderwała drużynę i mocnymi atakami doprowadziła do remisu. W nerwowej końcówce UKS Gimnazjum miał już piłkę setową, ale ostatecznie zwyciężyła Lubcza 27:25. W drugim secie tylko na początku rywal stawiał opór naszym siatkarkom, ale niezłe zagrywki Karoliny Chmiel i skuteczna gra na skrzydle Magdy Stachowicz doprowadziły do końca, w którym Lubcza zwyciężyła ze sporą przewagą do 19.

W obu meczach pierwszoplanową rolę odegrała Bernadka Nobis, a niezły mecz rozegrały również Beata Guzy, Magda Stachowicz, a lepiej niż w poprzednim turniej zagrała również Libero Karolina Pałka. Pochwalić zresztą można całą drużynę, za spokój i opanowanie nawet w rudnych momentach.