| Liga Kadetek | Pierwsza victoria juniorek!

Liga Kadetek

Pierwsza victoria juniorek!

To piękny weekend dla naszego Stowarzyszenia. Po wczorajszych zwycięstwach seniorów i seniorek, dziś, nieoczekiwanie, po raz pierwszy w tym sezonie wygrał rozbity plagą kontuzji zespół juniorek! Po dwugodzinnym, emocjonującym  boju ekipa trenera Gabriela Bobuli pokonała 3:2 Patrię Sędziszów. Plaga kontuzji, która kompletnie pomieszała szyki juniorkom Lubczy zaczęła się właśnie od wyjazdowego starcia w Sędziszowie. Może dzisiejszy mecz będzie momentem zwrotnym, bo do gry  w kolejnych meczach mają […]

To piękny weekend dla naszego Stowarzyszenia. Po wczorajszych zwycięstwach seniorów i seniorek, dziś, nieoczekiwanie, po raz pierwszy w tym sezonie wygrał rozbity plagą kontuzji zespół juniorek! Po dwugodzinnym, emocjonującym  boju ekipa trenera Gabriela Bobuli pokonała 3:2 Patrię Sędziszów. Plaga kontuzji, która kompletnie pomieszała szyki juniorkom Lubczy zaczęła się właśnie od wyjazdowego starcia w Sędziszowie. Może dzisiejszy mecz będzie momentem zwrotnym, bo do gry  w kolejnych meczach mają powoli wracać kolejne zawodniczki.

Początek meczu należał do gości. Patria przede wszystkim lepiej broniła i zagrywała, dzięki czemu prowadziła 10:5. Na chwilę część tych strat udało się odrobić, ale po silnych zagrywkach kapitan Patrii- A. Chmury zrobiło się 16:11. Lubcza szybko odpowiedziała na tą serię. Odrzucające serwisy Justyny Stachowicz rozbiły ekipę z Sędziszowa Młp. i gospodynie wyszły na prowadzenie 17:16. Nasz zespół opanował już sytuację z wynikiem, ale nie mógł odskoczyć, bo utrudniał sobie życie zepsutymi serwisami. Nerwową końcówkę podopieczne Gabriela Bobuli rozstrzygnęły jednak na swoją korzyść, wygrywając 25:23.

Drugi set był początkowo nieco zbliżony do poprzedniego. Lepiej wystartowała Patria, ale potem gospodynie odrobiły straty i doprowadziły do remisu po 13. Potem ekipa z Sędziszowa ponownie odskoczyła na 3 oczka (18:15). Prowadzenie przyjezdnych nie trwało jednak długo. Gospodynie poprawiły grę w zagrywce i wyszły na prowadzenie 20:19. Trener przyjezdnych Małgorzata Młocek poprosiła o czas. Jej zespół opanował sytuację i po ciekawej końcówce zwyciężył do 23.

III odsłona rozpoczęła się od wyrównanej walki punkt za punkt. Dopiero później gospodynie wykorzystując kontry odskoczyły na 12:8. Chwile potem drużyna z Racławówki prowadziła już 18:13, ale Patria odrobiła część strat i zrobiło się 21:18. W końcówce tej partii, jak i w całym spotkaniu ciężar gry w ataku wzięła na swoje barki kapitan Justyna Stachowicz. Pierwszego setbola Lubcza miała prowadząc 24:22, ale ostatecznie zwyciężyła dopiero przy stanie 26:24.

Czwarta partia od początku nie układała się naszym siatkarkom po myśli. Przeciwniczki szybko wyszły na prowadzenie 5:1 i przejęły kontrolę nad przebiegiem seta. Przez chwilę wydawało się, że Lubcza może odrobić straty, ale zaraz potem dobrze grająca drużyna z Sędziszowa odskoczyła na 19:13. W końcówce naszemu zespołowi posypało się jeszcze przyjęcie i Patria wygrała pewnie, do 20.

Nasz zespół nienajlepiej rozpoczął też V seta. Patria dobrze broniła i kontratakowała, dzięki czemu prowadziła 4:2. Na zmianie stron było 8:5 dla podopiecznych Małgorzaty Młocek.  Emocje w tym meczu jeszcze się nie skończyły. Po asie serwisowym Katarzyny Niedziałek i błędzie rywalek w ataku, Lubcza dogoniła Sędziszowianki i na tablicy widniał wynik 10:10. Gospodynie przejęły inicjatywę, grały bardzo ofiarnie w obronie i wyszły na 13:11. Pomimo przerwy na żądanie trener drużyny gości, Lubcza zdobyła dwa pozostałe punkty tego meczu i po równo dwóch godzinach ciężkiej walki mogła cieszyć się z pierwszego w tym sezonie zwycięstwa!

LUBCZA Racławówka – PATRIA Sędziszów Młp. 3:0 ( 25-23, 23-25, 26-24, 20-25, 15-11)

LUBCZA: Stachowicz (c, 16- punkty), Opalińska (10), Kubicz (3), Barczak (13), Guzy (7), Niedziałek (18), Opiela (libero) oraz Kocurek

PATRIA: Ziajor, Chmura A. (c), Surman, Borota, Darłak, Hendzel, Chmura M. (libero) oraz Wójcik

Sędziowali: Andrzej Kawa i Mirosław Ludera (obaj Rzeszów)

Sędzia Główny: Paulina Chamerska- Lemiech