| BALS | Dramatyczny koniec sezonu w BALS, ButyJana wyszarpały utrzymanie, Boguchwała żegna się z I ligą.

BALS

Sezon I ligi BALS już oficjalnie zakończony.  Ostatnim akordem był zaległy pojedynek ButówJana z Union Jackiem. Losy utrzymania ważyły się do samego końca. ButyJana dzięki zwycięstwu 3:2 wyszarpały sobie 9 miejsce na koniec sezonu, a co za tym idzie grę w barażach. Sensacyjnie z ligą pożegnał się zespół zeszłorocznego wicemistrza- SZiK Boguchwała, który ma gorszy bilans setów od rywala! Union Jack zapewnił sobie utrzymanie już wcześniej, ale do dzisiejszego […]

Sezon I ligi BALS już oficjalnie zakończony.  Ostatnim akordem był zaległy pojedynek ButówJana z Union Jackiem. Losy utrzymania ważyły się do samego końca. ButyJana dzięki zwycięstwu 3:2 wyszarpały sobie 9 miejsce na koniec sezonu, a co za tym idzie grę w barażach. Sensacyjnie z ligą pożegnał się zespół zeszłorocznego wicemistrza- SZiK Boguchwała, który ma gorszy bilans setów od rywala! Union Jack zapewnił sobie utrzymanie już wcześniej, ale do dzisiejszego spotkanie podszedł na poważnie i walczył do końca. Pierwsze dwa sety były zacięte do połowy, ale w końcówkach odskakiwali siatkarze Butów Jana, a ważne piłki efektownie wykańczał Marcin Trojan. W efekcie jego ekipa zwyciężała kolejno do 19 i 21. W trzecim secie prowadzący zespół nadmiernie się rozluźnił, co poderwało rywali. Union Jack zaczął grać dobrze w bloku i zwyciężył do 17. W IV secie zespół ten dzięki skutecznym atakom Piotra Chmiela oraz Mariusza Wilczyńskiego prowadził już 19:14. ButyJana zmieniły rozgrywającego i poprawiły grę, a gdy w polu serwisowym przebywał Konrad Kaczor, udało im się zdobyć punkt kontaktowy. Ostatecznie jednak Union Jack zdołał zwyciężyć do 20. ButyJana nie miały już szans na bezpośrednie utrzymanie, ale wygrana w piątym secie dawała im szansę gry w barażu. W zespole tym nastąpiła kolejna zmiana na rozegraniu, tym razem sprawy w swoje ręce wziął Jakub Gierlach, a w ataku znów nie mylił się M. Trojan i ButyJana wygrały 15:13, a kończąca mecz zagrywka rywali wylądowała dosłownie centymetry od linii końcowej. Z tego wyniku najbardziej ucieszył się zespół Pebisu, który zachował ósme miejsce i ligowy byt, mimo iż w połowie rozgrywek miał na swoim koncie 1 punkt! Smutek w Boguchwale, która miała nieudany sezon, ale na 3 kolejki przed końcem z 9 oczkami wydawała się pewniakiem do środka tabeli. Stało się jednak inaczej i zespół SZiKu przez gorszy bilans setów przegrał utrzymanie. W najbliższy piątek o 20:00 w hali w Racławówce mecz barażowy pomiędzy ButamiJana, a GKSem Lubenia. Finał ligi 31 maja, wówczas rozegrany zostanie mecz mistrza ligi Strumyka Wola Zgłobieńska z Reprezentacją Ligi, którą powołamy niebawem oraz dokonane wręczenia nagród drużynowych i indywidualnych.

UNION JACK Rzeszów– BUTYJANA.PL ZST Rzeszów 2:3 (21-25, 19-25, 25-17, 25-20, 13-15)

MVP: Marcin Trojan (BUTYJANA)