| II Mistrzostwa Woli Zgłobieńskiej w Piłce Siatkowej.

II Mistrzostwa Woli Zgłobieńskiej w Piłce Siatkowej.

13 kwietnia Stowarzyszenie Sportowo Turystyczne „Lubcza” wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „Strumyk” zorganizowało II Mistrzostwa Woli Zgłobieńskiej w Siatkówce. W turnieju udział wzięło pięć zespołów, które składały się z samych mieszkańców tej wsi. W Turnieju najlepsza okazała się drużyna „Sportowe Gepardy”, która w zawodach nie straciła nawet seta, a w finałowej rozgrywce pokonała „Łowców Smoków” 2:0 (25:19, 25:23).     W Turnieju miało wziąć udział sześć zespołów, ostatecznie […]

W Turnieju miało wziąć udział sześć zespołów, ostatecznie jeden z nich się wycofał. Nie zmienia to faktu, że w samej Woli Zgłobieńskiej pozbierało się pięć siatkarskich drużyn, składających się  z zawodników w różnym wieku i różnej płci. W I fazie rozgrywek zespoły podzielone były na jedną grupę trzy zespołową i jedną dwu zespołową. Zwycięzcą grupy pierwszej okazał się team „Łowców Smoków” i awansował bezpośrednio do finału. Rywalizację w parze wygrał zespół „Sportowe Gepardy”. W półfinale przyszło im rywalizować z drugim zespołem grupy I- ekipą „5 set”. Wygrana 2:0 po zaciętej walce w drugim secie zagwarantowała „Sportowym Gepardom” awans do finału. W meczu finałowym nie zabrakło wielu długich wymian i ciekawych akcji. „Sportowe Gepardy” mimo zmęczenia zachowały więcej chłodnej głowy i zwyciężyły 2:0, mimo iż w drugiej partii przegrywały już 13:19.

Dużym sukcesem organizatorów było znalezienie aż pięciu zespołów w jednej miejscowości. Większość z nich prezentowała całkiem niezły poziom, a na parkiecie rywalizowały z małymi rotacjami w składzie dwie ekipy Strumyka występujące w BALSie. Z dużym aplauzem publiczności spotkały się zagrywki najmłodszej zawodniczki turnieju- uczennicy piątej klasy Gabrysi Gajdek, która swoim serwisem „ustrzeliła” nie jednego siatkarskiego „wyjadacza”.

zwycięska drużyna w składzie: Maciej Dziedzic, Mateusz Skwirut, Tomasz Żuczek, Michał Ostrowski, Miłosz Krupa, Andrzej Chmiel

atakuje Piotr Kobyłecki („Łowcy Smoków”)