| Liga Kadetek | Nieudane zakończenie ligi juniorek.

Liga Kadetek

Nieudane zakończenie ligi juniorek.

Nie była to udana runda dla juniorek Lubczy. Początkowo sezon dla zespołu Alicji Nerc układał się całkiem dobrze, a młode siatkarki z Racławówki liczyli się w walce o finał. Niestety kontuzje, zmiany kadrowe i różne inne czynniki sprawiły, że Lubczy przyszło ostatecznie grać w grupie B. II faza rywalizacji w Lidze juniorek nie była już tak udana. Nasz zespół przegrał wszystkie sześć spotkań. Niezłe sety mieszały się z rozgrywanymi fatalnie, […]

Nie była to udana runda dla juniorek Lubczy. Początkowo sezon dla zespołu Alicji Nerc układał się całkiem dobrze, a młode siatkarki z Racławówki liczyli się w walce o finał. Niestety kontuzje, zmiany kadrowe i różne inne czynniki sprawiły, że Lubczy przyszło ostatecznie grać w grupie B. II faza rywalizacji w Lidze juniorek nie była już tak udana. Nasz zespół przegrał wszystkie sześć spotkań. Niezłe sety mieszały się z rozgrywanymi fatalnie, można by rzecz przestanymi. Podobnie było dziś, w ostatnim meczu sezonu rozegranym w Sędziszowie.

Lubcza rozpoczęła katastrofalnie. Kompletny brak przyjęcia odebrał szansę na nawiązanie nie tyle równej, co nawet jakiejkolwiek walki. Patria rozgromiła ekipę z Racławówki 25:10. W drugim secie było zdecydowanie lepiej. Dobre zagrywki Magdaleny Stachowicz pozwoliły odskoczyć i wygrać seta do 22. W trzeciej odsłonie Lubcza także podjęła wyrównaną walkę. Niestety przy stanie 20:20 gra naszego teamu kompletnie się posypała i przeciwniczki bez problemów wygrały do 21. O czwartym secie chyba nie warto wspominać. Był on lustrzanym odbiciem pierwszej partii, ale tym razem Lubczy nie udało się zainkasować dwucyfrowej zdobyczy punktowej!

Porażka w nie najlepszym stylu podsumowała kiepską rundę. Przez cały czas gra naszych siatkarek wyglądała dokładnie tak jak dziś. Dobre sety mieszały się z fatalnymi, oddanymi kompletnie bez walki. Lubcza dwukrotnie musiała uznać wyższość Patrii Sędziszów, San-Pajdy Jarosław i MKSu V LO II. To właśnie w meczach z sąsiadkami zza miedzy zespół Alicji Nerc był najbliższy szczęścia, ale dwukrotnie przegrywał tie-breaki. Rywalizację w grupie B kończymy z 19 punktami na koncie. Większość z nich została zdobyta jeszcze w I fazie w starciach z ekipami z Tarnobrzega, Nowej Dęby czy  Stalowej Woli.  Na mocny regulaminu zostały one dopisane do tabeli grupy B.

PATRIA Sędziszów – LUBCZA Racławówka 3-1 (25-10, 22-25, 25-21, 25-9)

PATRIA: Darłak, Flis (c), Chmura A.,  Hendzel, Mich, Paszek, Chmura M. (libero) oraz Surmak

LUBCZA: Opalińska, Lewczak, Stachowicz J. (c), Niedziałek, Stachowicz M., Guzy, Pałka (libero)

sędziowali: Michał Bochenek i Robert Stachnik (obaj Ostrów)